Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с колона на уредба

powerful

Препоръчан отговор

Привет

Имам уредба Sony и 3 колони но само 2 от тях работят, има проблем с входа според мен, защото отдолу на 2-та входа нямам проблем, на горния вход като пробвам да свържа колоната и не става..Ето ви и снимка сега пробвах така да сложа 2 колони в един вход но пак не стана..

7710491O.jpg

Ъп, разбутах леко кабелите и взе, че тръгнаха.И трите колони работят, прече ли, че 2 колони са в един вход ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Научи се да си използваш уредбата, прочети си упътването и научи кой вход/изход какво представлява, освен че е кръгъл...и тогава пускай теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм голям спец, но това което виждам на снимката е доста обезпокоително. В 4 дупки да вкараш 6 жици!

Затова...

прочети си упътването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет

Имам уредба Sony и 3 колони но само 2 от тях работят,...Ъп, разбутах леко кабелите и взе, че тръгнаха.И трите колони работят, прече ли, че 2 колони са в един вход ?

От трите колони,двете са ляв и десен канал,които сега ти работят,а едната е субуфер(бас колона).Горният изход   е предназначен само за субуфера.Той е с отделен усилвател,който не работи в случая.Сегашното свързване,което си направил,променя съпротивлението  на долните изходи,които са отделен стерео усилвател.Сега както си набутал бас колоната към тях,двете колони няма да свирят еднакво.Освен това,товарът върху все още работещият стерео усилвател е по-голям,което по бързо ще го прецака. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с колегата от по-горния пост.Така само ще си допрецакаш уредбата по-бързо.Ако е в гаранция си я закарай на ремонт ако ли не, отвори я и погледни да нямаш някой бушон/предпазител изгорял при мен веднъж така се бе случило и не ми работеше дясния канал. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване