Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Команда "ок" без използване на мишка

Мария Калошева

Препоръчан отговор

Здравейте, има ли възможност с помощта на клавиатурата да отговоря на "Ок" , за да стартирам програмата за качване на снимки? Компютърът ми има само един работещ правоъгълен отвор. Купих механизъм за свръзка между кръгъл отвор и правоъгълен накрайник; мишката ми е напълно неподвижна. сега осъзнавам, че направих грешка, като си купих мишка с правоъгълен накрайник, а не с кръгъл. Все още не мога да приема  другата алтернатива  - да оставя работеща мишка и да купя нова; възможно е тази връзка или там, както се казва да е дефектна - ще помоля да ми я сменят. Много ще бъда улеснена, ако има по-просто и по-удобно решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Стига прозорецът да ти е активен (Alt+Tab и избираш желания прозорец) може да се предвижваш чрез Tab - бутонът над Caps Lock (полето/ бутона, който си избрала става маркиран в прекъсната линия цъкаш Enter и готово), а чрез стрелките може да се предвижваш измежду подменютата. ;)

А тъй като каза, че имаш "един правоъгълен отвор" на компютъра (предполагам говориш за USB порт) защо не пробваш да мушнеш мишката там, за да видиш дали ще заработи самата мишка? Поне така ще разбереш дали мишката ти работи или е дефектна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тъй като каза, че имаш "един правоъгълен отвор" на компютъра (предполагам говориш за USB порт) защо не пробваш да мушнеш мишката там, за да видиш дали ще заработи самата мишка? Поне така ще разбереш дали мишката ти работи или е дефектна.

Само да кажа че мишките вече и тях ги сортираха по ОС.

Та като не е съвместима с ОС-то ще тръгне точно никога ще тръгне.

Виж мишката за каква операционна система е.

Това ти е проблема - не е за твоята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, съмнявам се да е точно това -  освен ако мишката не е някоя супер специфична с хиляда бутона и тем подобни, почти няма начин ОС-то да не я разпознае - същността на мишките не се е променила кой знае колко, та да има голямо значение операционната система. Това с етикетчетата за коя ОС са подходящи е чисто и просто за мен поредният маркетингов трик и нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мишката ми си е наред. От близо половин година я ползвам, но не мога да качвам снимки и да копирам снимки.

Благодаря на Какоютоу за отговора на въпроса ми. Утре ще се опитам да натисна"ОК"  чрез клавиатурата. Дано да се справя.

Мишката ми е HP малка. Каква трябва да ми е операционната система?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наблягай на кръстословиците, остави ги тия "сортирани" мишки.

Убеден съм че коя и мишка да хванеш ще зацепи без драйвери дори и на XP да не говорим за по нови ОС като 7 или 8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм че коя и мишка да хванеш ще зацепи без драйвери дори и на XP да не говорим за по нови ОС като 7 или 8.

Знам, мойта мишка изисква драйвер само за да се използват допълнителните бутони (2)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не позна

от Техномаркет си взех мишка не й помня марката, с USB порт,  че нямаха с кръгличко - познай дали тръгна - тръгна друг път тръгна - а то на кутийката пишело за Уин 7 а аз съм с ХР

върнах им я върнаха ми парите

пък те сливи имат у устата си да питат каква ми е ОС-то

Знам, мойта мишка изисква драйвер само за да се използват допълнителните бутони (2)

тая мойта сбърканата изобщо не я отрази ХР-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ОК си е на Enter по подразбиране, така че ако не иска да е Ок, тогава ще трябва да използува Tab или стрелка, за да избере друга опция. Останалото за преминаване между различните прозорци, е вече правилна обяснено от  kakoytou

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване