Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изключване на компютър в LAN мрежа през CMD

bstoynov

Препоръчан отговор

Здравейте, от много време се опитвам да изключа компютри в LAN мрежа през CMD. 

Използвам командата ipconfig на въпросния компютър. После на главния shutdown -i. Изкарва ми грешка, че или не намира устройството, или че нямам права.

Някой може ли подробно да ми обясни как става, какви защити има и как се преодоляват. (Ако е "законно")

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от много време се опитвам да изключа компютри в LAN мрежа през CMD. 

Използвам командата ipconfig на въпросния компютър. После на главния shutdown -i. Изкарва ми грешка, че или не намира устройството, или че нямам права.

Някой може ли подробно да ми обясни как става, какви защити има и как се преодоляват. (Ако е "законно")

Ето ви едно ръководство по въпроса: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770416.aspx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да дам едно ръководство стъпа по стъпка

http://www.wikihow.com/Do-a-Remote-Shutdown-for-a-PC-on-a-LAN

Идея:

първо ги листваш и после пращаш команди само към активните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е по темата, но това ще стане ли между виртуални Windows машини? Т.е. от един сървърен компютър пуснати.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е по темата, но това ще стане ли между виртуални Windows машини? Т.е. от един сървърен компютър пуснати.  

Командата спира операционната система. Не мисля че се интересува дали платформата е физическа или виртуална

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отправям последен въпрос: Възможно ли е наведнъж да се изключи цялата LAN мрежа, т.е. всички компютри вътре?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отправям последен въпрос: Възможно ли е наведнъж да се изключи цялата LAN мрежа, т.е. всички компютри вътре?

Да

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а wake on lan пак ли работи по същият начин

Не. При WoL можете да изпратите броадкаст пакет по мрежата и да събудите всички машини едновременно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За WoL  трябва всички машини да се настроят да получават WoL:

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/lanwan-howto/29941-how-to-wake-on-lan-wake-on-wan?start=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване