Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със субтитри на 3D телевизор Philips 42PFL6008K

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди два дни си купих 42-инчовия 42PFL6008K. При опит да пусна филм от USB се оказва, че тв-то го отваря, но вътре в папката седи само видео файлът .mkv и няма помен от субтитрите, които съм качил. Опитах да ги сложа в UTF-8, Unicode, Ainsi - нищо не става, въобще не показва файла. Сложил съм ги със същото име като на видео файла, във формат .srt, но развитие по въпроса няма... някой може ли да ми помогне, как по дяволите да накарам телевизора да покаже файла им? Благодаря Ви! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да ти го покаже... Просто сложи еднакво име на субтитрите и филма и  ще тръгнат... също така като стартираш най-вериятно няма да се разпознават и ще трябва от опции на субтитрите да нагласиш кодирането им на кирилица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизорът сигурно показва само мултимедийните файлове - видео и аудио форматите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, не само че не подкарах субтитрите, ами телевизорът започна да гадне сам по време на излъчването на филма... нямам думи, тв за 1000лв и после нищо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква причина да не ти вървят субтитрите, ако съвпадат точно с името на филма. Например:

Film.mkv

Film.srt

Както се вижда, разликата е само в разширението. Що се отнася до кодировката, при Филипс не се налага никаква промяна в нея, както при някои други марки, тръгват си безпроблемно така, както са свалени.

Що се отнася до гасненето - само по време на възпроизвеждане на филм ли гасне? Няма никакъв зор да го прави, не му е проблем да възпроизвежда колкото си искаш големи файлове без затруднение. Носи го в магазина за подмяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

""не му е проблем да възпроизвежда колкото си искаш големи файлове без затруднение" виж колегата какво ти е написал. Явно или ти нещо не правиш както трябва или не си включил субтитрите от менюто. Има си го на модела и няма никакви проблеми при еднакви названич , да не ги чете. При мен единият е същият модел и работи безупречно.Като го купува тези му функции пробва ли ги? И на колко време е телевизора ти? Той без пари сега бе. Аз когато го купувах беше 1820 лева!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 7 дни е телевизорът... за гасненето мисля, че намерих проблема... слагал съм флашката без да изключа HDMI кабела към Булсаткома и се е получил някакъв софтуерен срив... изключих го от мрежата за малко и вече 2 дни не е давал отклонения... а за субтитрите - вървят без проблем, когато са към avi файл, но когато ги пускам с .mkv файл, все още не мога да ги подкарам, явно нещо не правя както трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 7 дни е телевизорът... за гасненето мисля, че намерих проблема... слагал съм флашката без да изключа HDMI кабела към Булсаткома и се е получил някакъв софтуерен срив... изключих го от мрежата за малко и вече 2 дни не е давал отклонения... а за субтитрите - вървят без проблем, когато са към avi файл, но когато ги пускам с .mkv файл, все още не мога да ги подкарам, явно нещо не правя както трябва

Поне аз разбирам, че не правиш нещо както е необходимо, защото аз нямам и не съм имал никакви проблеми с телевизора, субтитрите и всички останали дрънкулки. Модела си работи отлично, само че трябва да си поиграеш с него по-обстойно. И да знаеш: Флаш памети, по-големи от 8 гигабайта, ако записваш на нея мултимедия и после я четеш на телевизора - няма да стане - това го приема като отделен външен диск и иска флашката да си я форматира телевизора. После не можеш я прочети на компютъра.То си е направено тенденциозно, а не че е дефект.Ако имаш проблеми, можеш и на лично да пишеш. Ще се постарая доколкото имам време да ти помогна само че при едно условие - никът ти е много гаден за добро момче. Помисли по въпроса. Вие няма ли да пораснете бре? И не знаеш елементарни изисквания за вкючване и изключване на различните източници. Книжката на телевизора за какво са ти я дали? Попрочети малко и си направи някои експерименти след прочита. Ще ти е в полза!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...И да знаеш: Флаш памети, по-големи от 8 гигабайта, ако записваш на нея мултимедия и после я четеш на телевизора - няма да стане - това го приема като отделен външен диск и иска флашката да си я форматира телевизора. После не можеш я прочети на компютъра...

Признавам си, че не мога да повярвам на прочетеното - на 7008 пъхам 64 ГБ флашки (имам 7-8 такива), защото на 8 ГБ не ми се събира почти нищо. Но 7008 си ги брои за флашки и нямам никакви грижи, ползват се безпроблемно и на компютрите после. Странно ми е, че 6008 третира флашките като хард дискове за запис, защото те се кодират самостоятелно и се четат само на телевизора, на който е направен запис - пробвах веднъж за идеята и се получи с 2 ТБ външен диск.

... а за субтитрите - вървят без проблем, когато са към avi файл, но когато ги пускам с .mkv файл, все още не мога да ги подкарам, явно нещо не правя както трябва

Няма никаква причина да вървят на .avi, а да не могат на .mkv - на него му е все едно. Проблем е, когато субтитрите са в самия контейнер, а не на външен файл - тогава няма как ръчно да избереш българските, да речем, но тук е от значение по-скоро читавостта на самия рип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти и Той едно и също лице ли сте, че ме питаш? Друго по френски знаеш ли?

Не, трима сме.

Просто ми стана интересно какво чак толкова му е на нинейма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте за глупости, хора... всеки си има мнение... Благодаря за отговорите Ви, тези дни ще го почовъркам повече и ще ти пиша на лично ако имам проблеми. Това за флашката, което сподели, при мен си работи. Качвам си 10GB файл на 32-гигабайтовата флашка,  телевизорът си го чете без проблеми, а след това и компът, незнам за какво форматиране споменаваш. Днес и от Филипса ми звъннаха да ме консултират, че за 1 път бачкам с такава техника и съм леко невеж ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване