Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ми нова ниско ватова видео карта

Препоръчан отговор

Търся нова видео карта която да замести старата ми AMD Radeon HD4600 512mb ram защото искам видео карта която да има DirectX11 и да е ниско ватова защото захранването ми е само 400W ако може да е Nvidia нямам нищо против да е AMD но просто имам повече интерес към Nvidia видео карти.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся нова видео карта която да замести старата ми AMD Radeon HD4600 512mb ram защото искам видео карта която да има DirectX11 и да е ниско ватова защото захранването ми е само 400W ако може да е Nvidia нямам нищо против да е AMD но просто имам повече интерес към Nvidia видео карти.

Благодаря предварително

Дай пълна информация за захранването и дай бюджет.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай пълна информация за захранването и дай бюджет.

Ами захранването е HEDY PP400ECA предполагам че е 400W защото върху захранването има лист със разни модели (предполагам) и пред модела който предполагам че имам има една точка и след нея Heady-400ATX а за пюджета просто искам видео карта която да не много скъпа но все пак да ми върши работа и не очаквам да има много видео карти със високи цени които да изискват такова ниско захранване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами захранването е HEDY PP400ECA предполагам че е 400W защото върху захранването има лист със разни модели (предполагам) и пред модела който предполагам че имам има една точка и след нея Heady-400ATX а за пюджета просто искам видео карта която да не много скъпа но все пак да ми върши работа и не очаквам да има много видео карти със високи цени които да изискват такова ниско захранване

Това захранване може да подкара видеокарта за 1100 лева,ако е с истински 400вата,така че дай бюджет...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това захранване може да подкара видеокарта за 1100 лева,ако е с истински 400вата,така че дай бюджет...

Да сега след като го погленах пак си пише че е 400W защото по някаква пришина подсъзнателно бях решил да го игнорирам както и да е за бюджет около 200лв предполагам видео картата ми трябва повече заради факта че имам чуството че тази ще издаде багажа от 6 години си работи добре но сега просто ми трябва да я сменя

Може ли да попитам каде пише колко вата изисква

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да сега след като го погленах пак си пише че е 400W защото по някаква пришина подсъзнателно бях решил да го игнорирам както и да е за бюджет около 200лв предполагам видео картата ми трябва повече заради факта че имам чуството че тази ще издаде багажа от 6 години си работи добре но сега просто ми трябва да я сменя

Какъв е процесора (има значение)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам каде пише колко вата изисква

До 75 вата  и е консумацията.Напишете си  марката и модела на дъното защото това видео е за PCI Expres   слот а да не се окаже ,че вие сте на AGP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е Intel Pentium DualCore E5200 2.5Ghz

Ако ще ъпгрейдваш започни с процесор и дъно...Този процесор е слаб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 75 вата  и е консумацията.Напишете си  марката и модела на дъното защото това видео е за PCI Expres   слот а да не се окаже ,че вие сте на AGP

Марката на дъното е MSI G31M2 има един PCIe и два PCI порта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното става за това видео. Ако може смени и процесора със някой по мощен като  се ръководиш  от  тук CPU Support  кой процесор става за това дъно .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното става за това видео. Ако може смени и процесора със някой по мощен като  се ръководиш  от  тук CPU Support  кой процесор става за това дъно .

Може ли да ми предложиш някой процесор защото не знам кой ще е по-добре и за най-ниската цена защото просто искам да ми стане със някоя видео карта защото видях че тази която предложи не мисля че ще ми стане защото ми трябва по-хубав процесор от тези които дъното ми поддържа и също така би трябвало да имам 8gb рам но според кутията на дъното ми мога само до 4 и те да са DDR2 но пък използвам по-бързи и пак става така че не съм много сигурен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ъпгрейдваш започни с процесор и дъно...Този процесор е слаб.

Слаб- не-слаб, човека иска видеокарта. Вие го карате да купува какво ли не още.. Ами то и дъното му слабо. 

Или ще кажете, че е силно? Ами паметта? И тя слаба... И захранването и кутията са слаби.. може би и монитора. 

С тези 400 вата може да кара и с 780ti или HD7970. Стига да са толкова.

Може ли да ми предложиш някой процесор защото не знам кой ще е по-добре и за най-ниската цена защото просто искам да ми стане със някоя видео карта защото видях че тази която предложи не мисля че ще ми стане защото ми трябва по-хубав процесор от тези които дъното ми поддържа и също така би трябвало да имам 8gb рам но според кутията на дъното ми мога само до 4 и те да са DDR2 но пък използвам по-бързи и пак става така че не съм много сигурен

Човек, ако ще сменяш нещо, гледай да е всичко. Няма смисъл да даваш излишни пари само за процесор или за малко по-хубаво дъно и процесор.

Взимаш едно дъно за около 100лв и един процесор за около 250лв, както и памет за около 150лв и си готов с тази видеокарта от 200лв например.

Значи ти трябват поне 700лв, като не броим и едно ново захранване от 500-600 вата поне(още 70-100лв).

Ето едно мое предложение:

Дъно:

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-F2A88XM-D3H--A88X-FM2/description.html

Памет:

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4-Ares-1866M-C9-1.5-F3-1866C9D-8GAB

Процесор:

http://www.emag.bg/procesor-amd-a8-x4-6600k-3-90ghz-socket-fm2-box-ad660kwohlbox/pd/EDZB0BBBM/

Захранване:

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-golden-green-pro-550w-atx-2-2-pfc-active-sf-550p14xe/pd/DTMNJBBBM/

Видеокарта:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX750-GAMING-N750-TF-1GD5-OC

Обща цена, около 860лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

deathxxx захранването като ново може да е било 250W ама сигурно е над пет годишно та при всички случай ще клекне с подобни карти.

Много ми е интересно обаче дори да беше достатъчно какво си мислиш че ще се случи като сложи такава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слаб- не-слаб, човека иска видеокарта. Вие го карате да купува какво ли не още.. Ами то и дъното му слабо. 

Или ще кажете, че е силно? Ами паметта? И тя слаба... И захранването и кутията са слаби.. може би и монитора. 

С тези 400 вата може да кара и с 780ti или HD7970. Стига да са толкова.

Човек, ако ще сменяш нещо, гледай да е всичко. Няма смисъл да даваш излишни пари само за процесор или за малко по-хубаво дъно и процесор.

Взимаш едно дъно за около 100лв и един процесор за около 250лв, както и памет за около 150лв и си готов с тази видеокарта от 200лв например.

Значи ти трябват поне 700лв, като не броим и едно ново захранване от 500-600 вата поне(още 70-100лв).

Оригинално този компютър струваше около 700лв така че НЕ защото просто искам малко да си я ъпгрейдна системата преди да ми гръмне видео картата и така просто ми трябва една свястна видео карта не нещо екстравагантно защото ще си взимам лаптоп защото пътувам наляво надясно и си спестявам а след като вече спра да пърувам тогава ще си взема нов компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално този компютър струваше около 700лв така че НЕ защото просто искам малко да си я ъпгрейдна системата преди да ми гръмне видео картата и така просто ми трябва една свястна видео карта не нещо екстравагантно защото ще си взимам лаптоп защото пътувам наляво надясно и си спестявам а след като вече спра да пърувам тогава ще си взема нов компютър

Оо направо няма смисъл,видео картата ти е достатъчно силна,имам същата,на този процесор няма какво повече да му "туриш".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оо направо няма смисъл,видео картата ти е достатъчно силна,имам същата,на този процесор няма какво повече да му "туриш".

Дори и тази ли http://megamag.bg/4648/videokarti/sapphire-radeon-hd6570-1gb-128bit-ddr3-pci-e-2-1-bulk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отделяй парите за лаптопа понеже там нещата са по-скъпи, с по-ниска производителност и по-кратък живот.

В тая машина е излишно да се инвестира. След като картата "гръмне" може да купиш нещо втора ръка за 20 лв. ако искаш да го ползваш.

пс. Горната ти е едно SSD за лаптопа а фактически е малко по-добра от вградено видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и тази става,но за същите пари има r7 240,която е на нивото на 6670... Няма никакъв смисъл,ползвай си я тази,а пък като изгори и ти трябва ще вземеш същата вървят по 30-40 лева втора ръка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ATI Radein HD 5450 low profile ( DX11 / 64 bit / 512 mb ) GPU и съм с 280 ватово захранване с intel pentium D 945

не съм срещнал проблеми 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване