Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за мнение за определена конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте , 

искам да Ви попитам дали този компютър е добър , а ако не е ще Ви помоля да ми сглобите един като максимума на бюджета е 1600 лева .

Компютъра >>> http://nikem-bg.net/cart/49639p1r51390p1r50101p1r1005848p1r50723p1r52372p1r2089p1r1116p1rf.html

Благодаря предварително на отзовалите се !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното да е с B85 чипсет на GB за същите пари - Количка.

Харда е безсмислен. Ако искаш бързина се взима SSD. Разлики в механични на 7200 об. се засичат само при тестове.

В реалния живот няма значение кой ще вземеш та гледай да не се набутваш с 40 лв. отгоре за глупости.

Картата на скоро и даваха линкове към няква промоция та се разрови из последните теми и спести още пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Съжалявам за което , но не се сетих за друго заглавие .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за което , но не се сетих за друго заглавие .

Редактирах заглавието . Ако ти харесва ....... ;)  темата ти си стои.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е мойто предложение,Пешу  :D

.................

Той, че вентилатора е по-добър от Spire -това ясно . Ама не ми е ясно защо трябва да се дават 25 лв срещу 8 лв. за Spire-a, при положение, че и двата са еднакво шумни ( или безшумни, кой както му харесва) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той, че вентилатора е по-добър от Spire -това ясно . Ама не ми е ясно защо трябма да се дават 25 лв срещу 8 лв. за Spire-a, при положение, че и двата са еднакво шумни ( или безшумни, кой както му харесва) .

Тук е по желание вече.Корсар-а мисля,че e по-качествена изработка и няма да се раздрънка,мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид каква му е цената може да си купиш три броя от другия и да ги сменяш като се раздрънкат.

Даже ще ти останат пари накрая да пиеш една бира.  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид каква му е цената може да си купиш три броя от другия и да ги сменяш като се раздрънкат.

Добре,казах по желание е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма съмнение, че Корсара-а е по-качествен ,  но едва ли ще изкара повече време от 3 бр. Spire , които му влизат в цената. Вероятно, докато се скапе вента, целия компютър ще е вече за смяна.

Дъно на Асус също ми харесва повече от GB на naruto , но пък , така или иначе, то ще върши работа като поставка само. Затова и може направо с някой Asrock да се спести някой лев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На такъв бюджет няма какво да се пести толкова...По-добре да се сложи качествено дъно с хубаво аудио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-добро е от 662 / 892. То принципно и за около 80 лв. някой Асус или ГБ ще е с 887 та това не е причина да даваш 140 лв.

Чипсета отива на 97 лв. с ГБ ако търсим и PCIe 3. И на 128 лв. с 4 слота за рам. Гаранцията пак ни е три години.

Асуса просто е натъпкан със слотове и си плащаш за тях като пич. Не че има нещо лошо ама просто така да го купиш няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от monefff
      Здравейте,
      Реших малко да обновя компютъра и за сега съм се спрял на тези части:
      Процесор: AMD Ryzen 7 3700X
      Памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz, Corsair Vengeance
      Дъно: Препоръчайте ми дъно, което поддържа RAM памет до 3600Mhz
      Захранване: Нещо до 700W
      Видео карта: GTX 960 или AMD Radeon 9  заначало - Трябва ми карта, която е втора употреба, защото към момента не ми е нужна много силна. По-скоро търся нещо до 100лв втора употреба. (Тук слагам опция, че за в бъдеще ще премина към 1080Ti или 2080Ti,  ако ми се разцъкват някакви по-добри игри на макс, затова искам компютъра да е подготвен да издържи картата.)
      HDD: Samsung 860-QVO 1TB (Закупен)
      Кутия: Мисля си за be quiet!, но ако има вариант за алтернативна до 100лв, бих се възползвал
      Компютъра ще се ползва предимно за работа (Отваряне на няколко браузъра и много табове в тях + Photoshop)
      И разбира се от време на време малко гейминг, за разпускане.
      Благодаря 
    • от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване