Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво ще стане ако сложа "дефектна" рам на ново PC

Препоръчан отговор

Добър ден , съфорумници!
Имам една питанка ... имам нов HP настолен кошник със следните характеристики :

http://store.picbg.net/pubpic/2F/04/8786ed67f6872f04.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/88/3E/8c193f64eb59883e.jpg

Тъй като не ми се дават 30 лева за нова DDR3 рам ... искам да си сложа "стара"(от предния ми нов pc който от както се наводнихме го държа в гаража щото не става за нищо :Д ) ... аз я бях сложил де ... чете я но има един проблем .. ако случайно се рестартира pc то и влиза в режим sleeping mode и се ресва и се пуска постоянно докато не я извадя няма оправия .. тъй като сега не го изкл. а само заспива или просто си стой в постоянен работен режим искам пак да я сложа и да си вървя с нея .. но пускам темата да питам какви опасности крие това и струва ли си риска ? Имам 2 броя едната 4гб която хич я не чете ,я другата 2 гб я чете 5,85 гб е след като ми я прочете за пръв път ,като я сложих. Мерси за вниманието впрочем тя е : http://www.amazon.com/Silicon-Power-DDR3-1333-PC3-10600-SP002GBLTU133V02/dp/B006IMBODG

Мерси за вниманието !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е много удачна идея.

Няма смисъл.

Ако тази рам памет е по-бавна от тази която имаш сега тя ще спъва тази в момента(и двете ще бъдат на еднакви бързини)

А и щом не иска да заспива не е добър знак.

Има някакъв проблем и по-добре не я слагай ако не искаш ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не експериментирай,не си създавай излишни проблеми и нерви! ;)

По-добре си купи нова рам памет,отколкото да ползваш повредена! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси  :money6:

Все едно да питаш какво ще стане ако сложа дефектен двигател на кола. Ако искаш компютъра ти да те слуша и да ти е от полза ще се грижиш за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То реално е близко до акъла не се засягай няма да тръгне рамта по нормален начин може и да направи някой мизерия на слота  щом е дефектна купи си нова и няма имаш ядове успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизането в режима sleep използва рама.Има проблем с нея щом прави такива неща при слийп. Няма смисъл да я слагаш и без това тя е по-бавна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване