Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Upgrade на стара машина до 1000лв

Препоръчан отговор

Здравейте!

Отдавна отлагам, но мисля, че е време да направя ъпгрейд на завехтялата си конфигурация. Текущава ми конфигурация не е геймърска, но ми се иска да цъкам в бъдеще примерно GTAV на макс детайли. В момента PC-то е доста шумно, което ме дразни. Искам с upgrade-a нивото на шума да се сведе до минимум. Видео карта е с пасивно охлаждане, но ми препоръчаха като я взимам, и в крайна сметка добавиха вентилатор към нея. Търся максимум добър процесор (няма да се клоква), поне 8 гб от най-добрата рам, не най-нацепената видео карта и задължително SSD диск. Не съм сигурен дали ще е добра идея да задържа и дънната платка. Вие ще кажете. Благодаря предварително!

Ето я текущата конфигурация:

post-47579-0-24257100-1416731330_thumb.p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Отдавна отлагам, но мисля, че е време да направя ъпгрейд на завехтялата си конфигурация. Текущава ми конфигурация не е геймърска, но ми се иска да цъкам в бъдеще примерно GTAV на макс детайли. В момента PC-то е доста шумно, което ме дразни. Искам с upgrade-a нивото на шума да се сведе до минимум. Видео карта е с пасивно охлаждане, но ми препоръчаха като я взимам, и в крайна сметка добавиха вентилатор към нея. Търся максимум добър процесор (няма да се клоква), поне 8 гб от най-добрата рам, не най-нацепената видео карта и задължително SSD диск. Не съм сигурен дали ще е добра идея да задържа и дънната платка. Вие ще кажете. Благодаря предварително!

Ето я текущата конфигурация:

В момента можеш да използваш харда.Ако захранването и кутията са добри и тях може....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да се сведе нивото на шум до минимум ще трябват много средства демек ще е за сметка на производителността.

Например старата кутия очевидно не е малка та ще свърши работа но 99% е с горен монтаж на захранването. 

Захранването и да е сравнително читаво едва ли ще е от тихите дори да беше ново та какво остава за безшумно.

Охладител за процесора с по-ниски нива на шум е допълнителен разход от едно 50 лв. и нагоре.

Като сложим и SSD-то което казваш че е задължително бюджета се стапя.

Количка

Добър процесор + охладител с ниски нива на шум. Прилична видеокарта която е напълно безшумна (няма перка).

Ползваш стария хард без проблеми. Кутията също е използваема но е добре да я смениш в бъдеще ако искаш още по-тиха машина.

Същото се отнася и до захранването. Новото видео е 60W под товар та реално е по-икономично от старото.

Фактически новият ще е с по-ниска консумация та захранването ще се товари по-малко.

Сложил съм SSD с 5 годишна гаранция. Ако парите идват много има по-евтини но с по-малка гаранция и по-ниски скорости.

Ако махнеш охладителя на процесора шума ще се вдигне но може да вкараш парите в по-добро видео което също ще дигне шума.

Отделно ще е с по-висока консумация което ще доведе до по-голямо натоварване на захранването и повече отделяна топлина.

Демек доста повече шум а може да се наложи и смяна на захранване демек ще се лишиш от SSD-то за да купиш ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

първото, което ще се скапа в горната конфигурация е невидията, и то щото е пасивна, те и с активно охлаждане се скапват, а какво остава за пасивното охлаждане... колкото за охлаждането, то е направо смешно за тая цена се взема cm 212 evo:

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-212-EVO

колкото за дъното, b85 e добър вариант, но ако е с 4 слота за  памет:

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85M-PRO3/picture.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да се скапе нещо това е нова машина и си има гаранция.

и защо трябва да се скапа няколко пъти още по време на гаранцията, и веднъж, след като тя изтече?

за какъв чеп ти е гаранция и да се занимаваш с куриери? не е ли по добре видеокарта с активно охлаждане, което е с регулиране на вентилатора? пак няма да се чува... отделно, че човека не е написал какъв модел му е старото захранване и колко е годишно (може да се окаже някоя китайска пръчка с китайски ватове, които обикновено са 1/2 или 1/3 от реалните)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и кола да го блъсне на улицата но това не е причина да си седи цял живот вкъщи.

Картата нито е гореща (има къде по-сериозни с пасивно) нито е втора ръка та и да стане нещо нищо не губи.

Захранването в момента храни двойно по-лакома карта та колкото и да му е 12V линия очевидно ще е достатъчна. 

Проблем може да има но съвсем различен. Аз обаче не съм гадателка и предложението ми е по-наличните данни и изисквания.

Все пак съм го предупредил и за захранването и за кутията че е добре да бъдат подменени.

Кутията специално ако я смени (долен монтаж) това хем ще намали шума хем ще увеличи живота на захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

без да знаеш каква е кутията не може да знаеш дали е за смяна или е добра... колкото до гаранцията хубаво е да има, но да не се налага да се ползва щото ползването си е неудобство и цъкане на вграденото видео... особено ако те мотат и се правят на ударени - имам позната дето кара служебна кола scitroen c3 и както е гаранционен, така я мотат повече от половин година и съм сигурен че ще е така докато свърши гаранцията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте спорили за глупости! Тази карта е достатъчно хладна и спокойно може да мине и само с пасивно охлаждане.

Аз например бих си взел с активно и не бих сложил такъв "топуз" в кутията си, но автора ще си прецени. Освен това, вентилаторите ѝ  (дори и при клок) почти не се чуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има дори и слаб въздушен поток в кутията, тази карта няма да прегрява и ще изпълни условието за тишина.

Evo 212  е по-добър избор за охладител за процесора, стига да се събира в кутията. Джеминито се събира във всички кутии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не си правите сметката, че подобна карта излъчва много повече топлина вътре в кутията отколкото такава с активно охлаждане. И когато вентилаторите на кутията се управляват посредством PWM познайте какъв ще бъде ефекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, в такъв случай проекта става съвсем друг. Тайно се надявах да не подменям всичко, но доста време мина откакто го купих, и явно трябва нов. Най-вероятно ще подменя старите вентилатори, ще сложа едно SSD. И ще го пенсионирам при родителското тяло. Едва ли ще му взема кой знае какви пари.

И се насочвам към новата машина:

Разгледах набързо в нета какви популярни варианти има за супер тиха машина и попаднах на това:

Вариант с отделна видео карта

вариант с вградена видео карта

Тук има цени горе долу...

http://www.quietpc.com/nofan?search=Nofan&sort=newest&set=Set

Някой знае ли български доставчик,  който продава тези компоненти ? Или ако мислите, че няма да е добър вариант, моля ви да ми дадете варианти за максимално безшумна конфигурация с добър процесор с бюджет до 1500лв +-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На това което съм ти предложил му взимаш едно безвентилаторно захранване или пък с хибридно резултата ще е същият.

http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_FL2.htm 

http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_XP2.htm

И читава кутия с добър въздушен поток. Например FD 3300.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване