Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгорял Хард Диск ?

Препоръчан отговор

Здравейте,днеска пускам компа и ми изписа Boot from CD/DVD и под него пише Disk boot faillure,insert system disk and press enter.

Реших,че win-а нещо се скапал и сложих диска да преинсталирам с Win 7 ,но ми изписа,че не намира хард диск на който да запише Win-а..

Пробвах и с Win XP и същата работа,дадох default на настройките на биоса ,отворих кутията изкарах-вкарах кабелите на хард диска и същата работа.

Според мен е заминал,а според вас ?

Ако е така , как мога да си прехвърля файловете от изгорелия хард на нов ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така , как мога да си прехвърля файловете от изгорелия хард на нов ?

С телепатия, по спомени ...

Пусни едно live CD и виж дали ще го вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом в BIOS не го вижда (пробва ли да махнеш батерията на BIOS за 3-4 минути?) - или прежалваш всичкото инфо или пълниш един джоб пари ('ма по-големшък требе да е джжобът) (това в кръга на шегата, макар да е сериозно)

Занеси го в сервиз. Зависи какво му е дефектирало. Само гледай да не налетиш на сервиз направи си сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм какъв е диска ссд или?

Ако не е ссд може да въстоновиш файловете като сменош диска в друга кутия.

HDD е и как става този номер ,ако е изгорял харда ?

Щом в BIOS не го вижда (пробва ли да махнеш батерията на BIOS за 3-4 минути?) - или прежалваш всичкото инфо или пълниш един джоб пари ('ма по-големшък требе да е джжобът) (това в кръга на шегата, макар да е сериозно)

Занеси го в сервиз. Зависи какво му е дефектирало. Само гледай да не налетиш на сервиз направи си сам.

Ще питам чичо си гугъл за тази батерия какво представлява и ще пробвам да я махна да видим ще има ли ефект.

А иначе за джоба ,колко да го пълня ? 100 левчета ще стигнат предполагам за нов 500гб хард диск :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на дъното едно сребристо с размер на 50ст
Изключваш компютъра, изваждаш щепсела от контакта, натискаш за 2-3 секунди бутна за пускане на комптъра. И далдисваш в кутията на лов за батерия. :D 

625-cmos-batt1-s-.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на дъното едно сребристо с размер на 50ст

Изключваш компютъра, изваждаш щепсела от контакта, натискаш за 2-3 секунди бутна за пускане на комптъра. И далдисваш в кутията на лов за батерия. :D 

625-cmos-batt1-s-.png

Благодаря за снимката намерих го,извадих го,но няма резултат пак същата работа..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В BIOS не се вижда дискът, да? Значи в сервиза. Лека

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А иначе за джоба ,колко да го пълня ? 100 левчета ще стигнат предполагам за нов 500гб хард диск :D

Това за левчетата не беше за купуване на нов, а за възстановяване / изваждане на информацията от не-работещ хард диск.

За нов - не си казал какъв е стария - предполагам, че е за десктоп (3,5"), sata 2 или 3.

Ето примерно - една "Каракуда" - http://www.altech.bg/bg/product/29309

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за левчетата не беше за купуване на нов, а за възстановяване / изваждане на информацията от не-работещ хард диск.

За нов - не си казал какъв е стария - предполагам, че е за десктоп (3,5"), sata 2 или 3.

Ето примерно - една "Каракуда" - http://www.altech.bg/bg/product/29309

Вчера го занесох в сервиза и ми казаха,че е възможно платката на хард диска да е заминал.

Казаха ми,че ако имат от стари хард дискове такава платка ще ми я заменят,ако не нова.

Обесниха марките и цените на хард дисковете,но ми обесняваха и за някакви цветове син,лилав,розов и черен.

Какво им е значението на тези цветове ? Само разбрах,че черният е бил най-добър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са ти обяснявали за моделните линии на Western Digital. "Черните" уж са по-бързи, но според мен ако наистина искаш бързина и бюджета ти го позволява - взимаш SSD за системен, а за останалите ти файлове - диск с плочи(може и "зелен"). Разбирам, че в момента имаш към 100 лева - значи не можеш да вземеш и двете. Ако по-нататък мислиш да взимаш SSD, сега би могъл да вземеш 500 гигабайта "зелен" HDD - мисля, че са малко по-евтини. Ако не - взимаш "син".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че са ти обяснявали за моделните линии на Western Digital. "Черните" уж са по-бързи, но според мен ако наистина искаш бързина и бюджета ти го позволява - взимаш SSD за системен, а за останалите ти файлове - диск с плочи(може и "зелен"). Разбирам, че в момента имаш към 100 лева - значи не можеш да вземеш и двете. Ако по-нататък мислиш да взимаш SSD, сега би могъл да вземеш 500 гигабайта "зелен" HDD - мисля, че са малко по-евтини. Ако не - взимаш "син".

Да,вече съм със Seagate 500GB.Благодаря на всички,които помогнаха !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на "черния" WD е голямата гаранционна поддръжка, а не толкова скоростта спрямо да речем "синия" или която и да е "каракуда" на 7200 rpm - разлики в скоростта за несистемен диск няма да усети по никакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само зеления не трябваше да вземаш. Той е енергоспестяващ и доста къса нерви ...

Със синя "Каракуда" съм. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване