Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Увеличаване на хард диск C на Wndows XP

gazeto6

Препоръчан отговор

Проблема е следния... искам да увелича пространството в "C" , но ще видите на снимката ,че това е невъзможно с инструмента на Windows ,защото липсват командите за свиване и разширяване на том-а от падащото меню. Въпросът ми е как да го коригирам?

П.С.: използвал съм многократно инструмента на windows и никога не съм имал проблем. Няма как да използвам друга програма защото проблемния компютър е в друг град и го оправям онлайн а нета му е на флашка и е бавен.

Благодаря предварително :)

post-116595-0-08122300-1418303049_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

30 gb на дял С за Windows XP е напълно достатъчно. Поради каква причина искате да увеличавате дял С?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е следния... искам да увелича пространството в "C" , но ще видите на снимката ,че това е невъзможно с инструмента на Windows ,защото липсват командите за свиване и разширяване на том-а от падащото меню. Въпросът ми е как да го коригирам?

П.С.: използвал съм многократно инструмента на windows и никога не съм имал проблем. Няма как да използвам друга програма защото проблемния компютър е в друг град и го оправям онлайн а нета му е на флашка и е бавен.

Благодаря предварително :)

Онлайн няма как да стане.

Трябва ти физически достъп и cd с бутващ дисков менажер. GParted, Acronis ...

XP няма да разреши на никоя програма достъп за преоразмеряване на системната партиция C.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

онлайн съм променял големините на дисковете на машина с windows 7 на няколко пъти без проблем и не мисля че проблема ми е във team viewer-a .

30 gb на дял С за Windows XP е напълно достатъчно. Поради каква причина искате да увеличавате дял С?

трябва ми повече място защото компютъра се използва от GP с огромна практика и папката с цялата информация на програмата в C e почти 22 GB. и ще продължава да расте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми повече място защото компютъра се използва от GP с огромна практика и папката с цялата информация на програмата в C e почти 22 GB. и ще продължава да расте. 

Това е много опасно и неразумно. Всякаква важна информация трябва да се съхранява на дял, различен от системния, и да има копие на поне един външен носител. В противен случай може да бъде загубена, при евентуална повреда на операционната система и нужда от преинсталиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

онлайн съм променял големините на дисковете на машина с windows 7

Тогава защо те учудва че за ХР не става ? Това са различни ОС. ХР няма да ти разреши да правиш тая процедура под Win. (говоря за системния дял)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава защо те учудва че за ХР не става ? Това са различни ОС. ХР няма да ти разреши да правиш тая процедура под Win. (говоря за системния дял)

при положение че има същия системен помощник за разделяне на частите на харда не виждам различното .... и ако знаеш как става на xp просто кажи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при положение че има същия системен помощник за разделяне на частите на харда не виждам различното .... и ако знаеш как става на xp просто кажи .

Онлайн не знам как става. Е ти щом не виждаш разлики между 7 и XP !!!

Това което работи на 100% аз ти писах вече по горе в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онлайн не знам как става. Е ти щом не виждаш разлики между 7 и XP !!!

Това което работи на 100% аз ти писах вече по горе в темата.

да но и аз по-горе бях писал ,че интернета на проблемния комп е на флашка и е адски бавно ... иначе отдавна да съм приключил със проблема. благодаря за желанието да помогнете на всички , но явно проблема ми е особен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да но и аз по-горе бях писал ,че интернета на проблемния комп е на флашка и е адски бавно ... иначе отдавна да съм приключил със проблема. благодаря за желанието да помогнете на всички , но явно проблема ми е особен :)

Колегата BMW маниак ти е отговорил как става, с кои програми и какво трябва да се направи. Ако не ти е ясно може по-подробно да се обясни. Дори и на Wndows 7 не се прави по твоя начин, защото е достатъчна само една грешка и всичко заминава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина най-неразумното нещо е на С да се съхраняват важни данни.Аз бих ги преместил на другия дял, но ако GP-то държи да са на С винаги може да си викне специалист защото онлайн няма как.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина най-неразумното нещо е на С да се съхраняват важни данни.Аз бих ги преместил на другия дял, но ако GP-то държи да са на С винаги може да си викне специалист защото онлайн няма как.

просто на информатиците които са дошли да и инсталират програмата им е бил толкова акъла да ви кажа аз :D но това е друг въпрос... като цяло не ми се рискува и май ще я накарам да се свърже с информатиците и да си преместят програмата на другата по-голяма част от харда и тва ще е ... иначе информация за 7 години ще изчезне .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

просто на информатиците които са дошли да и инсталират програмата им е бил толкова акъла да ви кажа аз :D но това е друг въпрос... като цяло не ми се рискува и май ще я накарам да се свърже с информатиците и да си преместят програмата на другата по-голяма част от харда и тва ще е ... иначе информация за 7 години ще изчезне .

Браво, виж как стигна до най-правилното решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай виж първо дали програмата няма опция да избираш къде да се съхранява базата данни , може С просто да е било по подразбиране.После евентуално увеличаване и копиране на Д като не е лошо да се направи бекъп на информацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля.че програмата няма тази опция и съветвам постващия нищо да не пипа и да рови. Има хора, които се грижат за този софтуер и тяхното задължение е да дойдат и да си свършат работата. За това нещо доста добре им се плаща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване