Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с 5.1 система Privileg A9505

Blqq To

Препоръчан отговор

Здравейте . Някой може ли да помогне като ми обясни как да вържа система 5.1 Privileg  A9505 към компа . Звуковата ми карта е Realtek Hight .....  която поддържа и 5.1 и 7.1 

Пробвах по какъв ли не начин и субуфера не свири , намалям усилвам и т.н от него но само до там . От зад на компа имам 6 букси , Front Speaker , Center/Subwoofer , Rear Speaker + Line In , Headphone , Mic In  . При субуфера е малко по сложно с буксите  АUX INPUT-  R  L  , FR  FL  , SR  SL , SUB CEN - 5,1 CH INPUT   и под тях OUTPUT -FR FL , SR  SL и CEN . Преди да преместя компа съм го ползвал като 3+1  и беше вързан към компа само с един кабел а сега и с 3 немога . Прикачам все пак една снимка на буфера от зад . Няма да се очудя и да са някакви настройки на компа , а за драйвари ми казва ,че съм с последните актуализации така че ... 

post-355193-0-39394300-1418321416_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам тези два входа най-горе, които са оградени (R и L предполагам) най-вероятно са за тогава, когато искаш да подадеш сигнал от само два канала, но искаш да звучат всички 5 + 1 говорители. Останалите най-често са предни ляв и десен (FL, FR) към зелено гнездо, woofer (не "буфер"!) и център към розово и съраунд ляв и десен (SL, SR) към синьо, но трябва или да се види в книжката на дъното, или изрично да се настрои от драйвера на звука, ако не се познават както трябва.

P.S. С един кабел няма как да е било 3 + 1, било е 2 + 1 - ляво и дясно на сателитите филтрирани ниски от двата канала към subwoofer-а. Ако е имало и център, той няма как да е бил на отделен канал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване