Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет при покупка на 55 инчов ТВ

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да си купувам ново тв и търся съвет. Ето какво искам 

55 инча, смарт. 3Д бюджет към 2000лв (+ ,- 200-300лв напън) Искам да има и управление с глас и жестове (а ако някой има такова и каже дали го ползва и дали е удобно ще бъде супер). Искам и да е WiFi директ (това нали значи, че мога да го свържа с рутера без кабели и да си ползвам нета?)

(Така като се замисля искам да е с почти всички екстри . Честно казано не знам кое ще ми е удобно и ще ползвам и за кое само ще си дам парите ако някой има ТВ с всички глупости по него да сподели.) 

Чудя се между няколко модела на LG 55LB7300V, LGUB850V, 55LB870V.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мен предложение за модела PANASONIC TX-55AS750 3D LED. Няма да ти говори, нито да пере , или да глади, но е много добър телевизор на добра цена в момента.

За другите ,,глупости,, си има компютри.

Имам телевизор с всички възможни екстри (без гласов контрол) и не ползвам почти, да не кажа никои.Радва ме добрата картина-другото не ми е важно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мен предложение за модела PANASONIC TX-55AS750 3D LED. Няма да ти говори, нито да пере , или да глади, но е много добър телевизор на добра цена в момента.

За другите ,,глупости,, си има компютри.

Имам телевизор с всички възможни екстри (без гласов контрол) и не ползвам почти, да не кажа никои.Радва ме добрата картина-другото не ми е важно!

По темата!

Мнението ти е логично и ми харесва пред неговите, на питащият. Ако случайно ходиш да понаглеждаш моделите, обърни моля те внимание как се държи модела  при включване на "картина в картината". Това ми е много важно като мнение, защото съм се спрял на този модел или малко по скъп. За другите "хватки" нямам претенции, защото човек ги ползва - първата седмица докато се насити, че го притежава с незнам какви "екстри" Благодаря и се извинявам на питащият!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Ако случайно ходиш да понаглеждаш моделите, обърни моля те внимание как се държи модела  при включване на "картина в картината". Това ми е много важно като мнение, защото съм се спрял на този модел или малко по скъп. ...

Ами по спомен доколкото съм го ''разцъквал'' може да изобразява двете картини по два начина:

Основната и една по-малка в някой от ъглите, или двете една до друга (но не баш на цял екран) ами с черни ленти отгоре и отдолу.

Ако искаш нещо конкретно не ми е проблем да отида по всяко време и да го прегледам отново :beer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То на мене ми е ясно , че ТВ не е комп., но все пак ако може поне едното дете да гледа анимета по ТВ вместо на компа това много ще ме зарадва :)

Този модел на Панасоник звучи добре, но четох в някой форуми че има проблем с някой субтитри.

(П.С. - аз се старая да използвам функциите на нещата, които имам максимално)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... 55 инча, смарт. 3Д бюджет към 2000лв (+ ,- 200-300лв напън) ...

Чудя се между няколко модела на LG 55LB7300V, LGUB850V, 55LB870V.

В крайна сметка за какви пари става дума, защото е посочен таван 2300 лв, а се пита за модел с цена 2800 лв към днешна дата (850V)? Ако не е грешка, в подбора могат да се включат и други модели, като например SONY KDL-55W955 3D , който е изключително сериозно предложение.

Що се отнася до гласовите команди и жестовете, надявам се, че става дума за някаква шега - има описани доста комични случки, свързани с подвикването към телевизора (не съм чел да "разбират" друг език, освен английски), да не говорим за "дирижирането" пред него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка за какви пари става дума, защото е посочен таван 2300 лв, а се пита за модел с цена 2800 лв към днешна дата (850V)? Ако не е грешка, в подбора могат да се включат и други модели, като например SONY KDL-55W955 3D , който е изключително сериозно предложение.

Що се отнася до гласовите команди и жестовете, надявам се, че става дума за някаква шега - има описани доста комични случки, свързани с подвикването към телевизора (не съм чел да "разбират" друг език, освен английски), да не говорим за "дирижирането" пред него.

Този модел ми отпада много ми е скъп 55UB850V нещо се обърках с него от толкова гледане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този модел ми отпада много ми е скъп 55UB850V нещо се обърках с него от толкова гледане.

Разбрах! Тогава дилемата е AS750 или LB870 - 8-ма серия на LG не е като 7-ма, 6-та и надолу, та изборът не е лесен - поне от моя гледна точка. 

Проблем е, че към днешна дата 870 е наличен само в София и Пловдив, а не знам откъде си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах! Тогава дилемата е AS750 или LB870 - 8-ма серия на LG не е като 7-ма, 6-та и надолу, та изборът не е лесен - поне от моя гледна точка. 

Ако на Вас ви е трудно дето разбирате (предполагам доста повече от мене) аз какво да кажа? Истината е, че сега съм с Самсунг 37 LCD ТВ на 5-6 год, който няма нищо дори USB. Сега искам да си взема нещо "читаво". но изобщо не съм наясно с всички нови приложения (3Д, смарт, интернет и т.н.) дори нямам представа колко са използваеми и практични реално. Вижда ми се готино да пусна на дребния някое филмче от youtube на тв и аз да си седя пред компа и да огранича наличието на кабели вкъщи до минимума (всичко да е WiFi) ама дали става не знам. И като знам колко ще има да чета и да се разправям докато го свържа и настроя мисля в близките години да не го сменям, та за това искам нещо наистина по читаво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност връзването към рутера е елементарно от всяка гледна точка и не се нуждае от обяснения - (почти) все едно, че си свързваш телефона. Другото е HDMI връзка към компютър или външен плеър и се решава и тоя проблем. Остава видеото от YouTube, което всъщност е проблемно. И не защото не може да се стигне до него, а заради ниското качество на наличното в сайта - един омазан клип с никакво качество ще изглежда отвратително на 55" екран, пък ако и за 80000 лв да е телевизорът.

Така че, свали няколко клипчета от това, което ще се гледа (няма нужда да се пробва с HD файлове, те си вървят ОК), иди на място, застани на същото разстояние, от което ще гледаш и вкъщи, гледай, сравнявай и избирай - топката е в теб. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gfrty ползвай тоя интернет малко!

На въпросите ти от горния пост можеше да намериш отговор за 5 минути!

Нищо лично, но тук не е книжарница.От малко четене глава не боли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

здравейте. След такива дискусии реших да се отчета какво си купих та да се чудите :) . В крайна сметка се спрях на LG  LB730 след ходене и пробване по магазините всички ми се видяха еднакви, но този беше най-добър като оферта. Подариха ми с тв и колона с усилвател (за около 300лв.) и съм доволна. И само да ви кажа, че клипчета от ютуб ми вървят супер през WiFi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване