Премини към съдържанието
Безимен

Защо цените на bluetooth мишките са по-високи от обикновените безжични?

Препоръчан отговор

В последно време имам малък проблем с безжичните мишки с nano приемници. Проблемът е, че губих приемници, понеже са малки. Не мога да си купя приемник отделно. За това почнах да търся Bluetooth мишка, понеже лаптопът ми има Bluetooth и е значително по-удобно, понеже при изгубен приемник, мога да я пусна с произволен донгъл или с Bluetooth на лаптопа.

Въпросът ми е - След търсене забелязах, че цените на Bluetooth мишките са значително по-високи, отколкото на обикновените безжични. Трудно се намират и такива с нормален размер, а не искам малка/миниатюрна - не са удобни. Интересно ми е по каква причина точно според вас е това и може ли да се намери сполучлива Bluetooth мишка за малко пари? Ползвам ги за работни и не искам да купувам скъпи такива, понеже има опасност да ги изпотроша без това. Трябва ми една цъкалка с 2 копчета и колелце. Която да е с размера на нормална мишка, теглото не е от голямо значение. За предпочитане да е с обособени бутони, не цяло парче, като се цъка с прегъване на пластмасата на самият корпус. Това също е много неудобно.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време имам малък проблем с безжичните мишки с nano приемници. Проблемът е, че губих приемници, понеже са малки. Не мога да си купя приемник отделно. За това почнах да търся Bluetooth мишка, понеже лаптопът ми има Bluetooth и е значително по-удобно, понеже при изгубен приемник, мога да я пусна с произволен донгъл или с Bluetooth на лаптопа.

Въпросът ми е - След търсене забелязах, че цените на Bluetooth мишките са значително по-високи, отколкото на обикновените безжични. Трудно се намират и такива с нормален размер, а не искам малка/миниатюрна - не са удобни. Интересно ми е по каква причина точно според вас е това и може ли да се намери сполучлива Bluetooth мишка за малко пари? Ползвам ги за работни и не искам да купувам скъпи такива, понеже има опасност да ги изпотроша без това. Трябва ми една цъкалка с 2 копчета и колелце. Която да е с размера на нормална мишка, теглото не е от голямо значение. За предпочитане да е с обособени бутони, не цяло парче, като се цъка с прегъване на пластмасата на самият корпус. Това също е много неудобно.

Ами лично незнам, може би заради технологята.

И на мен не са ми удобни тези малки мишки.

За това си ползвам безжична мишка с нано приемник, но аз правя така: Върху нано приемника яко съм облепил тиксо + батерийка и диодче и ключе (трудно за цъкане) и така не го губя (заразлика от старите мишки).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм имал такава мишка,тези мишки свършат ти батериите,докато играеш някое MMORPG и да я изхвърлиш през балкона направо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само с такива мишки работя, защото ми остават по този начин свободни портове на USB. За цените не е точно така - разликата да е максимум 10% спрямо аналогичен модел с нано-приемник. Отделно имат подобрен обхват спрямо безжичните. В момента ползвам на Logitech две такива и не ги заменям за нищо на света с "безкабелни". Имам си за резерва една A4 Tech - първата ми такава с bluetooth. Задължително с презареждащи се батерии се ползват.

logitech M555b

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, мисля че говори достатъчно факта, че Bluetooth мишка под 35лв почти няма или е смотана марка и дизайн като Deluxe. За сметка на това обикновените безжични мишки почват от 6-10лв(парадоксално, но факт). Благодаря, Васе, но не съм съгласен да дам 100лв за компютърна мишка. Виждат ми се много пари за пособие, което ще пада и не трябва да ме бъде страх, че изгубейки го, ще съм трицифрена сума назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента в емаг има за 65 лв. на Microsoft добро предложение, иначе в Olx се продава около тия пари моята - опитай да я пазариш. Аз си взех моите по едни промоции и ми излезнаха наполовина на сегашните цени. В никем има ъпгрейднатия модел на Logitech M557 за 70 кинта. Общо взето под 50 лв., ако не е на някаква бясна промоция, не се намира свястна bluetooth мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво и евтино няма.

Другия вариант е караш с евтинджос, губуш или чупиш (не е голяма загубата) и  пак купуваш. Аз например имам същия проблем с очилата (слънчеви).

Годишно чупя или губя по три-четири парчета но никога не съм се спирал на евтиния вариант от 20 долара за пласмасарии.

Работиш с компютри всекидневно а правиш компромиси за никакви пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работният ми лаптоп е с C2D 2.4Ghz, 3GB DDR3 = 250лв. Според теб, ще си купя ли мишка, която струва повече от лаптопа?

Общо взето под 50 лв., ако не е на някаква бясна промоция, не се намира свястна bluetooth мишка.

Забелязах, че под 50лв не се намира нещо, там където секторът е завладян от обикновени безжични. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работният ми лаптоп е с C2D 2.4Ghz, 3GB DDR3 = 250лв. Според теб, ще си купя ли мишка, която струва повече от лаптопа?

Не мога да те убедя да си купиш. Това ми е ясно. Но пък прежали ги веднъж тези пари и виж каква е разликата и дали си заслужава. Тя ще ти остане и за следващия лаптоп. Не ми приличаш от хората де чупят и губят лесно така че на тая мишка и давам поне 10 години да ти служи вярно и най вече  в твое удобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да те убедя да си купиш. Това ми е ясно.

Няма проблем да си я купя, не ми е рентабилно. Ако ставаше въпрос за гейминг машина за 2000лв, може. Бях си относително доволен от съществуващата ми безжична мишка. Запилях й обаче приемника. И си навих на пръста за нещо, което работи с какъвто и да е такъв, т.е Bluetooth. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво и евтино няма.

Другия вариант е караш с евтинджос, губуш или чупиш (не е голяма загубата) и  пак купуваш. Аз например имам същия проблем с очилата (слънчеви).

Годишно чупя или губя по три-четири парчета но никога не съм се спирал на евтиния вариант от 20 долара за пласмасарии.

Колега, какво ги правиш тези мишки, че чак 4 на брой? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, какво ги правиш тези мишки, че чак 4 на брой? :)

Аз за очила говорих.  Иначе и аз съм с лаптопи и си им ползвам touchpad-a. Свикнал съм и ми е удобно така. С мишки не се занимавам. Иначе имах няколко кога ме беше хванала манията с нетбуците на Asus EEEPC серията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи оправдания, ей... След като племеника ми потурчи нано-приемника на безжичния ми Logitech, който също струваше колкото bluetooth аналога му, не съм се и замислял повече за подобен вариант. Поне няма какво да изгубиш освен мишката, а без приемник отново нова мишка трябва. Дърветата за по 20-30 лева,безжичните, ми хабяха батериите за седмица, но нерентабилно иначе е да си вземеш важен и качествен аксесоар. Карай на тъчпад, свиква се, като мой познат, който не може да свикне с ползването на мишка. Това последното в кръга на шегата... :clown:

Редактирано от vasettoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карай на тъчпад, свиква се, като мой познат, който не може да свикне с ползването на мишка. Това последното в кръга на шегата...

Моята мишка бе с енергоспестяване и заспиваше, като не се ползва. С един чифт батерии 2+ месеца. А ти на тъчпад опитвал ли си да играеш CS? Между другото - лаптопът няма тъчпад, само тракпоинт. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти на тъчпад опитвал ли си да играеш CS?

Мислех че си излязъл от тийн годините отдавна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш мишка на rapoo, те имат блутут модели под 50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.