Премини към съдържанието
ma57er2

Захранване за авто усилвател

Препоръчан отговор

http://www.akumulator.pro/shop/bosch-C3 това е захранването. http://www.sony.de/support/de/product/cdx-gt444u това е усилвателя. Ще работи ли в домашни условия? В момента имам токоизправител от захранване за компютър модифицирано, което е с подобни щипки и работи. Проблема е че самото захранване има вентилатор, който издава силен звук, което проваля звука от колоните (microlab solo 7c).

Още един проблем ме мъчи.. как да свържа стерео кабела(двата мъжки чинча) от колоните към усилвателя? От усилвателя излизат само голи жици, за връзване има за стерео вход, но е предназначен за бас туби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв усилвател, какви пет лева, когато Solo 7C са активни колонки?

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв усилвател, какви пет лева, когато Solo 7C са активни колонки?

Извини ме, но не разбрах смисъла на това което казваш. Моля те, ако нямаш намерение да ми помогнеш не пиши извън темата. Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активни колони означава, че си имат вграден усилвател в едната тонколона.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Активен говорител" означава, че говорителят си има собствен усилвател и ползва за входен сигнал линеен такъв (в случая колонките Microlab - този модел - са такива).

Показаното устройство е не усилвател, ами авто CD плеър, и от това, което видях, няма линеен изход, а само споменатия изход за предусилвател за нискочестотния говорител.

Според мен цялото начинание не си струва. Авто техниката си е направена за ползване в автомобил, домашната техника е направена за домашно ползване. Същото нещо може да се постигне със стандартен DVD/Blu-ray плеър, доста от съвременните такива имат USB вход, много модели се правят също с усилвател с идеята директно да захранват пасивни говорители, но има и такива с линейни изходи.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега можеш да пробваш да караш с вградения, ако е чак толкова непоносимо, тогава мисли за отделен такъв.

То ясно, че вградения е направен с евтини компоненти, но то за около тази цена, всички са така.

Редактирано от Lifebeyounearth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а това захранване което питам ще свърши ли работа? Голите жици как най-лесно се връзват със стерео кабела? Не искам да инвестирам в стара техника от 90-те години, затова този авто усилвател има достатъчно мощност и настройки които да ми вършат работа. 100лв за захранването са нищо на фона на домашни усилватели на по 20 години за минимум 300лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.