Премини към съдържанието
behwolf

Вероятен ремонт на мишка- double click

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми кажете как да ремонтирам мишка купена буквално преди 1 месец, понеже от има няма 5-7 дни забелязах да започва да прави т.н двойно кликане- натискаш веднъж, а ти го отчита като двойно натискане с левия бутон. Мишката е genius netscroll 200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми кажете как да ремонтирам мишка купена буквално преди 1 месец, понеже от има няма 5-7 дни забелязах да започва да прави т.н двойно кликане- натискаш веднъж, а ти го отчита като двойно натискане с левия бутон. Мишката е genius netscroll 200.

Продухай я да я отървеш от статичното електричество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ако изобщо някой се наеме да ремонтира мишка, ремонтът няма да излезе златен?

Ако проблемът е в прекъсвача, на теория би могло ако се намери същия (като част, която може да се вземе на дребно) да се хване един поялник и да се смени...

На практика е по-лесно да се вземе направо нова мишка - аз ползвам подобна на ей тази вече над година - еми евтина е, усеща се, че материалът може да е по-добър, ама пък работи надеждно и безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ако изобщо някой се наеме да ремонтира мишка, ремонтът няма да излезе златен?

Ако проблемът е в прекъсвача, на теория би могло ако се намери същия (като част, която може да се вземе на дребно) да се хване един поялник и да се смени...

На практика е по-лесно да се вземе направо нова мишка - аз ползвам подобна на ей тази вече над година - еми евтина е, усеща се, че материалът може да е по-добър, ама пък работи надеждно и безотказно.

Имах същата. Имам и М100 и много други лични и служебни. На ден ползувам по няколко. Очаквай в скоро време двоен клик. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същата. Имам и М100 и много други лични и служебни. На ден ползувам по няколко. Очаквай в скоро време двоен клик. :D

Ако наистина се оправя с продухване, както казваш, какво толкова?

Ако ми се случи и не се оправи, ще си потърся или по-висок клас, или като предната - уж безименна марка (пишеше "KeyMouse"), ама работеше даже по-добре, и ѝ се развали колелцето, но само защото бях решил нещо да го човъркам.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам поради каква причина, но от снощи- дали заради една програма от сайта на microsoft, или защото натиснах веднъж по-силно левия бутон или заради това че с уста продухах през страничните отвори, но изчезна този проблем с двойното кликане. Впрочем, да попитам принципно не правят ли всичките мишки по едни и същ начин, смисъла ми  е да се вземе резервна част примерно при подобен бъдещ хардуерн проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.