Премини към съдържанието
DYDVK

Проблем с изпращането на снимки в Skype 7.0

Препоръчан отговор

Здравейте, търсих, търсих и не открих подобна тема, та ако има се извинявам предварително!

Проблемът е следният - откакто обнових скайп до последната налична версия, когато изпращам снимка на някого, той я получава като линк и не може да я види. Някаква настройка ли е или проблемът е, че аз съм с най-нова версия, а отсрещният човек е с по-стара (не ми се е случвало да е това, но знае ли човек...)? 

Редактирано от DYDK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И линкът към къде е?

Не знаех че вече има такава версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И линкът към къде е?

Не знаех че вече има такава версия

Когато се цъкне на линка иска потребител и парола и чак тогава се вижда снимката. Но не може да се получи като файл и да се съхрани в компютъра както преди. Четох в сайта на скайп, че местели някакви сървъри или нещо такова и заради това се получавало, но не ми стана ясно дали така ще си остане занапред. Ако имате някаква информация, моля да споделите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма такова нещо, вчера пращах и получавах снимки.

Я обясни по-подробно - снимката е на компютъра ти, и просто му я провлачваш в Скайпа, така ли?

ПП. Да не би приятелят ти да е с ограничен акаунт? Защото пратените снимки автоматично се записват в някаква временна папка - C:\Users\username\AppData\Roaming\Skype\skypename\media_messaging\media_cache\ . Може да няма право на достъп до тази папка.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпращам файла, не с провлачване, ами в новата версия има едно кламерче до полето за писане и от там - изпрати снимка/изпрати файл и след това избирам снима или файл от компютъра и изпращам - съответно го получават като линк отсреща, дори няма приеми или save. В техния комп. е зададено къде точно да отиват снимките, така че не е от тази папка. Не знам какво означава ограничен акаунт и не зная дали е с такъв.

https://support.skype.com/en/faq/FA34458/why-don-t-i-see-the-picture-my-contact-sent-me

Мисля, че това се получава, но не разбрах дали е временно или за постоянно.

Редактирано от DYDK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и аз получих. Линкът е от вида https://api.asm.skype.com/s/бла-бла-бла

Да го духат микромеките с техните лaйна. Явно искат всичко да записват трибуквените, сакън някой да не прехвърли нещо.

Карам си на 3.8 и няма да се мъча с тия.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и аз получих. Линкът е от вида https://api.asm.skype.com/s/бла-бла-бла

Да го духат микромеките с техните лaйна. Явно искат всичко да записват трибуквените, сакън някой да не прехвърли нещо.

Карам си на 3.8 и няма да се мъча с тия.

Не съм сигурна дали ще е за постоянно така или след като си преместят не знам си какви сървъри, ще се оправи и пак ще може да се получават както преди. Всичко съсипват. Няма програма досега дето да е читава след безбройните им ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по зле ще става. Аз какво ползвам съм го написал. Има проблем само с камерите. Но и на мои познати с новите версии не им работи камерата, въпреки че със старата работеше.

С добрия стар Yahoo Messenger няма проблеми, всичко си работи. Има и други програми, не съм пробвал защото и отсреща трябва да ги има.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто ми самоинсталира новата версия на скайп 7.0, започнаха проблемите

1. Не мога да пращам снимки на нито един потребител, независимо дали с влачене или с кламера. Пише, че файла не е достъпен.

2. Не мога да влизам в скайп през фейсбук

3. Началната страница на скайп не се зарежда в началния прозорец, както досега

Пробвах няколко пъти да го преинсталирам, включително се върнах към старата версия, но и тя се обнови до новата. Просто спасение няма :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не мога да пращам снимки на нито един потребител, независимо дали с влачене или с кламера. Пише, че файла не е достъпен.

Пробвах няколко пъти да го преинсталирам, включително се върнах към старата версия, но и тя се обнови до новата. Просто спасение няма :(

Някой оправил ли е тези проблеми и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко пъти да го преинсталирам, включително се върнах към старата версия, но и тя се обнови до новата. Просто спасение Здравей, колкото да

Здравей, въпросът със снимките при мен си остава - изпращам, но ги получават като линк и само след логване се вижда изпратеното, но не се съхранява в компютъра. Не съм синхронизирала скайп и ФБ и не знам как стоят там нещата, но пък нямам проблем с началният прозорец. Зарежда си както досега. Инсталирай си по-стара версия и забрани автоматичното обновяване от настройките (Инструменти-Настройки-Разширени-Самообновяване - Изключване на автоматичното обновяване).  Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, въпросът със снимките при мен си остава - изпращам, но ги получават като линк и само след логване се вижда изпратеното, но не се съхранява в компютъра. Не съм синхронизирала скайп и ФБ и не знам как стоят там нещата, но пък нямам проблем с началният прозорец. Зарежда си както досега. Инсталирай си по-стара версия и забрани автоматичното обновяване от настройките (Инструменти-Настройки-Разширени-Самообновяване - Изключване на автоматичното обновяване).  Успех!

Благодаря! Бихте ли ми препоръчали някоя стара версия, че през толкова много минах от това автоматично самообновяване...Трябва ли  да трия и регистрите, както ме посъветваха в другата тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Бихте ли ми препоръчали някоя стара версия, че през толкова много минах от това автоматично самообновяване...Трябва ли  да трия и регистрите, както ме посъветваха в другата тема?

Изберете си тази, която на вас ви е най-удобна и забранете самообновяването. За регистрите не зная. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изберете си тази, която на вас ви е най-удобна и забранете самообновяването. За регистрите не зная. 

Качих си стара версия и сега непрекъснато ми излиза съобщение за обновяване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се получи същият проблем с изпращането на снимки, като на DYDK. И аз съм със най новата версия на скайп 7.0.73.102. Тук се надявах да си реша провлема, но уви не успях. Не вярвам, че решението е да се върна на по стара версия е решение. Трябва да се установи причината. Ако някой се справи моля, пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен го има същия проблем като някои ми прати снимка ми излиза само този линк https://api.asm.skype.com/s/i?0-neu-d4-d191140974b549299f7c995ee2ac1204.Аз съм с версия 4.2 и  като ми прати някои с по нова версия линк към снимка става така.Някои знае ли как се оправя тая гадост?

Редактирано от smurfavr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема най-вероятно, е заради това, че местят сървъри. За версия 7 изпратените снимки отиват в облака. "Идеята" била, че по този начин снимките ще са достъпни по всяко време и от други устройства. Единият е да се върнете на версия 6.21 (можете да я изтеглите от тук). При тази версия все още се използва P2P за пренос на файлове. Решението да не ви се обновява автоматично и да не ви излиза прозорeцa за наличие на нова версия е:

1) Изтегляте си версия 6.21

2) С текстов редактор отваряте файла HOSTS (намира се в C:\Windows\System32\drivers\etc), правите му резервно копие за всеки случай, и най-долу добавяте нов ред със съдържание 0.0.0.0 download.skype.com или 127.0.0.1 download.skype.com. По този начин адреса за сваляне ще бъде блокиран изцяло и няма да може да се отваря, затова е важно първо да изтеглите скайпа и след това да блокирате. Ако някога решите да теглите скайп трябва да разблокирате адреса, като изтриете този ред или сложите знак # в началото му.

3) Изчиствате си Temp директорията, тъй като обновлението за скайп се сваля там. Дори и т.2 да е изпълнена, ако обновлението е в тази папка, пак ще ви се появи прозореца, че има актуализация.

4) Инсталирате версия 6.21

Ако искате да блокирате и рекламите, в HOSTS файла може да добавите и следните адреси:

0.0.0.0 ads1.msads.net
0.0.0.0 g.msn.com
0.0.0.0 rad.msn.com
0.0.0.0 a.rad.msn.com
0.0.0.0 m.adnxs.com
0.0.0.0 secure.adnxs.com
0.0.0.0 apps.skype.com

блокирането на apps.skype.com блокира и Home прозореца, така че си преценете сами

Редактирано от psytrip (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко улеснение

127.0.0.2 ads1.msads.net g.msn.com rad.msn.com a.rad.msn.com m.adnxs.com secure.adnxs.com apps.skype.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз  имам същия проблем на уиндоус 7.За да мога да видя изпратения файл ми се налага да отворя скайп на тел /Iphone 6/ .Явно проблема е само за версии на скайп за уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.