Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Въпроси за подмяна на кабел на слушалки

Препоръчан отговор

Попаднаха ми 1 слушалки и казах, че ще опитам да ги оправя. Взех един кабел 2-ка с жакче с 2 ресни, но като разрязах кабела на слушалките са три проводника - червен,златист и зелен, поставени в 1 изолация и после още 1 изолация. Жакчето на оригиналния кабел на слушалки също е с 2 ресни. Как да процедирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да смениш - само жака или целия кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз казах, че ще опитам да сменя кабела и ако се оправят оправят, но като ходих да търся кабел в уж специализиран магазин ми продадоха Stereo jack > 2 RCA 3 метра за 5 лева и ми казаха да съм резнел чинчовете и така...та в този случай щях да сменя и жакчето. Мисля да потърся такъв кабел евентуално в Конради да запоя жичка към жичка, но нещо не схващам защо трите жици 'механично' са една до друга и после в една обща изолация...

Надявам се някой от вас даде малко сиво в-во на заем :)

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/c1f431721394463c44061af602000d7c/img_0019/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/62a7a0db79e6c1c656a3a261350f2084/img_0020/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/eeb49366dd168c450fb1dd8e30ad2877/img_0021/

Редактирано от kydesibevesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя темата от обяд и се чудя как така никой досега не е написал да се направи едно елементарно измерване с мултицет.

Предполагам, че ляв и десен канал са червената и зелената, а златистата е минуса.

Преди време запоявах един кабел, като вместо златист имаше кафяв проводник за минуса. Не ми хареса, че нямаше оплетка, но все пак беше доста евтин.

Все пак е добре да се измери съпротивлението на двете намотки и да се определи минуса.

Останалото е ясно. "плюсовете" към червена и бяла, а оплетките(екранирането) им към минуса на слушалките.

Поялника, тинола, термосвиваемия шлаух на всяко жило тънък и накрая един или два слоя по-дебел за целия кабел да прикрие всички жици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пазиш оригиналния жак с кабела, измери на него кое жило какво "носи" - ето тук е показано кой пин на жака какво означава. Това, разбира се, в случай, че имаш намерение да направиш снадка на новия кабел с този.

На новия кабел бялото и червеното са съответно ляво и дясно (но може да са и както си избереш да бъдат), а оплетката на всеки от двата следва да е маса - запояваш оплетката и на двата към масата на жака и не му мислиш повече.

P.S. Може и да се провери по модела на слушалките какъв точно е кабелът. Приличат ми на AKG K 44, но сега нямам време да търся.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....ето тук е показано...

запояваш оплетката и на двата към масата на жака и не му мислиш повече....

Даваш линк с подробна информация и после пишеш, че няма значение ляв и десен канал?

Да не се получи като даде на баланса на някой плеър само на ляв канал да звучи десния?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че няма значение кой цвят ще си избереш за ляв канал и кой - за десен, стига да ги запоиш като такива и в двата края на кабела.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леекинко съм объркал ляво и дясно поради това, че нищо не мерих, но резултатът е успешен.

Никой не е казвал как е правилно да се обръщат слушалките :)

Другия път ще меря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.