Премини към съдържанието
valkosoft

Какви ОТ трябва да търся

Препоръчан отговор

Добър, вечер :). Сдобих се с усилвател HI FI Респром Studio 03 2x35w 4ома(измерени 2x40w) за прилична сума съобразно неговите години :D, единиствените ремонти по него са сменени кондензатори. Въпросът ми е към какви тонколони трябва да се насоча, този от който го купих ме ориентира към 8 инча тонколони по 70w 4ома. Това дали е вярно, и ако е към какви да се насоча(ще търся най вероятно втора ръка). Усилвателят е тестван и работи идеално. Благодаря, предварително :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мощността определено правилно те е насочил продавачът!

8" PP80B

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси 4 ома колони от 50 вата нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си написал с какъв бюджет разполагаш, но това не е от голямо значение. Избери си колони от порядъка на 80-100 W/ 4 Ома и разкарай това изчадие на соц. електрониката наречено "Студио". В "olx" има изобилие на предложения за аудиотехника - насочи се там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този усилвател търси нещо над 50W и 8 ома. Примерно от Tonax 04, 06, 09 нагоре http://vissokogovoriteli.bg/products-02-01-bg.htm

На такова чудо досега не ми се е налагало да се сменят кондензатори. Един свпрей на превключвателите и потенциометрите няма да е излишен. Слабото място са полиетиленовите втулки на крайните транзистори, особено ако не са притегнати.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този амп свири с колони каквито имаш може и на 4/6/8 ома. Желателно е да са с добра чувствителност и мощност над 40 вата. Най-доброто нещо което направих с моето Студио 2 беше да го подаря на две студентчета комшийчета и сега ми надуват главата с него /няма умиране това чудо на соца/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.