Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Питам се: дали Fedora или Ubuntu ще вървят добре на Intel-ски компютър?
Преди време бях си ги инсталирал, но когато работят добре, след появяване на съобщение за 
updates Ubuntu започва да показва съобщения за отделни приложения чрез apport
ето ви пример: Inkscape has an error! Do you want to tell the community about that problem!? Цитирам, тъй като не се сещам как е в оригинал. А колкото за Fedora, ако нещо се случи, се появява съобщение с жълта сигнална лампа и казва: SElinux error! и затова отново си сложих Windows! Не знам защо се получава така! Бих желал  само няколко съвета. Засега се чудя дали не сбърках като купих компютър с процесор Intel. Ако беше с процесор
AMD, Linux май нямаше да ми показва такива съобщения за грешки! Имах AMD процесор от типа AMD 1620-1640, но компютърът ми остаря или просто го похабих от грижата като лош стопанин, а сега за този внимавам и се старая да се грижа като добър стопанин.

Ето характеристиките на моя компютър:

Processor: intel® CPU G3420 @ 3.20 GHz 3.20 GHz
RAM 4,00 GB
System type: Windows 7 Ultimate, 64 bit

post-355478-0-38891400-1419291985_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.