Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравете,

От няколко години имам принтер CLP-320, кото гордо стоеше вкъщи като паметник на културата. Напоследък ми се наложи да го ползвам и ми излязоха няколко въпроса. 

1. Имам някакъв спомен че принтера ставаша за принтиране на снимки. Купих си хартия за тази цел (А4), но снимките излязоха мнооого зле. Трябват ли някакви допълнителни настроки или от някъде специално да му се зададе че ще се принтира на фото хартия ?

2. Има ли някакъв начин да проверя колко са пълни тонер касетите ?

3. Мога ли сам да изчистя валовете, че на гърба на хартията много размазва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравете,

От няколко години имам принтер CLP-320, кото гордо стоеше вкъщи като паметник на културата. Напоследък ми се наложи да го ползвам и ми излязоха няколко въпроса. 

1. Имам някакъв спомен че принтера ставаша за принтиране на снимки. Купих си хартия за тази цел (А4), но снимките излязоха мнооого зле. Трябват ли някакви допълнителни настроки или от някъде специално да му се зададе че ще се принтира на фото хартия ?

2. Има ли някакъв начин да проверя колко са пълни тонер касетите ?

3. Мога ли сам да изчистя валовете, че на гърба на хартията много размазва ?

1. каква хартия, то има много типове.

2. с какво печатахте, зададохте ли цветен профил на принтера, някакво калибриране

3. Ако инсталирате софтуера за управление на принтера има панел който ви показва колко са пълни касетите

4. Ако не е ползван доста време това е нормално, след 10-20 листа ще се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако главата е исцапана трябва да се сменя главата , но дано да не е .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако главата е исцапана трябва да се сменя главата , но дано да не е .

иЗцапаната глава се промива(т.е. дюзите й), но това става в специализиран сервиз. И в случая става дума за цветен лазерен принтер.

http://www.samsung.com/ca/consumer/office/printer-multifunction/colour-laser/CLP-320/XAA?

Smart Panel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иЗцапаната глава се промива(т.е. дюзите й), но това става в специализиран сервиз. И в случая става дума за цветен лазерен принтер.

http://www.samsung.com/ca/consumer/office/printer-multifunction/colour-laser/CLP-320/XAA?

Smart Panel

Да знам работих в сервиза на HP и само такива марки имаше при нас други нямаше. Samsung имаше ама телефони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си използвал този принтер няколко години, просто отиди и си ги разпечатай някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтера го дават 2400 x 600 dpi. Би следвало с Samsung-овия драйвер да можеш да ги подкараш.

Тази резолюция дава едно задоволително качество на снимките. Естествено не е перфектно, но все пак това е нисък клас цветен лазерен принтер.

От смарт панела към драйвера се виждат консуматвите.

Това с размазването е малко тегава работа. Виж пусни няколко копия и ако не се маха постепенно, най-добре е да отиде в сервиз. Може да е от много неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.