Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

мой приятел реши да си смени старата щайга(7-8г.) с нещо ново.

Даде ми бюджет от 1000лв, като това трябва да включва и монитор (не по-малък от 24").

Довечера ще се видя с него и ще се опитам да го убедя че да даде малко повече е в негова полза. Познавайки го, съм убеден че се съгласи. Много държа на SSD. От както ползвам SSD, смятам, че това е твърде важно, особено ако човека няма да го използва за игри. Също така се колебая между това АPU+Video или само по-скъпо APU. Моля коментарите относно включеното видео, имайки в предвид че няма да се играе, да бъдат конструктивни.

Това което му избрах аз е :

Монитор - Philips 246V5LSB - 233,99 лв.

Кутия - CM N200 Black - 74,78 лв.

Дъно - GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 (rev. 3.0) - 99,37 лв.

Процесор - Athlon x4 860K - 145,81 лв.

Видео - PowerColor R7 260X 214,53 лв.

RAM - 2x2GB Kit Adata - 72,62 лв.

HDD - 1TB WD CBlue 7200 - 103,63 лв.

SSD - 120GB  Kingston SV300S37A - 116,08 лв.

PSU -  EVGA 430W 80+ - 75лв.

Тотал : 1135,81 лв.

Edit: Може ли някой да каже ориентировъчно, каква е цената на доставката от Никем до Варна? Ако не, ще ги попитам сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма да се играят игри карта от рода на R7 260X е абсолютно излишна. Вграденото видео на i3/i5 ще е достатъчно. Някое APU също е вариант, но не по-скъпо от 250 лв.

2x2 РАМ вече не стигат за нищо особено при дъно с 2 слота. 

Това ССД не е оферта понеже има информация, че има бройки с асинхронни чипове. Ето предложение:

Обща стойност - 943.12 лв. с ДДС
+ монитор за 300 лв. от еМАГ. Гледай да е с (AH) IPS матрица. ССД-то спокойно може да се добави и на по-късен етап и да се спестят пари.
Може да се спестят и доста пари ако вземеш по-евтино дъно, само една плочка РАМ и i3-4160.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че ако няма да се играят по-сериозни игри е по-добре именно с APU(някой А10 процесор). Аз понеже не съм геймър, бих спестил от видеокарта за сметка на монитор с IPS панел например. Разбира се зависи доколко може да се увеличи бюджета.

П.П. Колегата ме е изпреварил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм и двамата надхвърляте сериозно бюджета. Авторе, консултирай се с приятеля си, относно това ще играе, или няма да играе, а не залагай на своите предположения. Също така, ако ще играе, питай за подробности какви игри би искал да играе. И най-накрая дали и с колко е съгласен да се надхвърли бюджета от 1К лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно и 3D

Втората е по-скъпа и с по-нисък клас аудио но е по-производителна и с по-добро видео.

Ако ще се ползва монитора за филмите първия е предостатъчен ако ще се връзва и 3Д телевизор втория. 

30e52fc1ce1adbe6.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорих сега с него по телефона, нямало нищо да играе.

Тъй като видеото отпада,

Ако не е Kinston SV300 SSD, не може ли да е на AData на тези цени.

Знам че това на Samsung e по-хубаво, но разликата в цената е над 30%.

Съгласен съм че е по-добре да се вземе монитор с IPS панел. Избрах този.

Предложението за кутия с вградено захранване ми харесва, заради цената и факта че е CM.

Мнения относно А10 6790к?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнения относно А10 6790к?

Тази оферта е гол чип. Без включено охлаждане. Ако ще се закупува отделно такова има някакъв смисъл. Леко орязан контролер за оперативната памет, нативно поддържа до 1866MHz и съответно по-нисък трансфер от А10-6800К, чийто контролер поддържа нативно до 2133MHz. Скоростта на обмен на данни с оперативната памет пряко влияе на производителността на вграденото видео. Разбира се, за предпочитане е сглобката да е с кит памети, работещ в двуканален режим. Но защо гледате, ако не е тайна, към по-старата серия с FM2 интерфейс, а не към по-новата с FM2+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази оферта е гол чип. Без включено охлаждане. Ако ще се закупува отделно такова има някакъв смисъл. Леко орязан контролер за оперативната памет, нативно поддържа до 1866MHz и съответно по-нисък трансфер от А10-6800К, чийто контролер поддържа нативно до 2133MHz. Скоростта на обмен на данни с оперативната памет пряко влияе на производителността на вграденото видео. Разбира се, за предпочитане е сглобката да е с кит памети, работещ в двуканален режим. Но защо гледате, ако не е тайна, към по-старата серия с FM2 интерфейс, а не към по-новата с FM2+

Благодаря за забележката, абсолютно така е. В такъв случай може би 7700К е по-добър избор.

За момента съм с този комплект.

Ще обсъдя пак с него, дали лимита не подлежи на промяна.

Според вас, има ли нещо, което да не се вписва в картинката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I3-4160 ще ти свърши същата работа даже по-добра.

Както казах графиката е много над необходимото за филмите а самия процесор е по-добър пък и по-евтин от 7700К. 

Дал съм ти по-добър вариант за 100 лв. по-малко.

Интел vs amd

пс. По-добър процесор, по-добро SSD, по-тиха машина и по-добро аудио за по-малко пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I3-4160 ще ти свърши същата работа даже по-добра.

Както казах графиката е много над необходимото за филмите а самия процесор е по-добър пък и по-евтин от 7700К. 

Дал съм ти по-добър вариант за 100 лв. по-малко.

Интел vs amd

пс. По-добър процесор, по-добро SSD, по-тиха машина и по-добро аудио за по-малко пари.

Разликата реално е около 50лв, защото май ще е по-добре да бъде с 2х4, вместо 2х2 RAM.

Все пак, съм съгласен, твоето предложение е по-добро. Разликата между SSD-то което си заложил, и по-евтиното, накракто можеш ли да разясниш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че трябват 8ГБ за интернет и да гледаш филми е пълен абсурд! Няма да се учудя ако се предложи машина за видеообработка след малко.

Реално за изискванията и Атом е достатъчен както и 2ГБ рам без каквито и да е SSD-та. I3-4160 + 2x2GB + SSD си е ракета и много над изискванията!

А предлаганите по-нагоре I5 + 2х4GB са едва ли не за видеообработка и игри а не за филмчета и нет.

Колкото до високия клас АПУ-та на АМД те са кретения заради високата си цена.

Реално бюджетен вариант за игри друг смисъл от по-добрата вградена графика няма.

Човек като търси лека кола за градско не дава повече пари за камион понеже е по-мощен.

Разликата между SSD-то което си заложил, и по-евтиното, накракто можеш ли да разясниш?

Обичам продукти с по-голяма гаранция. В случая имаш 5 вместо 3 години. 

Принципно има разлика и в скоростите ама това е маловажно. Може да се види и Intel 520 в Емаг. 

http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-520-series-120gb-sata-3-2-5-inssdsc2cw120a310/pd/ERJTTBBBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

24MP55HQ за бюджетен монитор е перфектен а предвид че е на промоция е по-добрия избор.

Другият го бях предложил заради по-ниската цена ако знаех че още е на промоция щях да предложа LG-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да но диагонала е по-малък с 1.5 см. което е по-важно от рамката.  ;)

И ги мани тия от Емаг какви глупости пишат.  Няма DVI-D вход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък нали е голямата разлика :)  Предложения от мен монитор  и това компютърче ще му вършат идеална работа SPEED Slimline Office i5 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък нали е голямата разлика :)  Предложения от мен монитор  и това компютърче ще му вършат идеална работа SPEED Slimline Office i5

Без да съм чел темата ще ти напиша, че 1,5 см по диагонал се усещат. :D А за предложената от теб готова сглобка - еми голяма тояга. 

П.П. Сега прочетох темата и за мен удачен вариант е конфигурация изградена на платформа AM1 с качествен монитор. Или система AIO, но там проблема са малките диагонали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е тоягата ? Готовата сглобка е асемблирана машинка  със тегло 4 кила и големина колкото  книга. Чакам да видя какво ще се предложи за гледане на филми и слушане на музика ,че ми стана интересно.Покажи ми AM1 със тая производителност като ги разбираш нещата. Ако на тая тояга и се сложи и една 750-ка  ще играе и най новите игри  без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен слабият процесор и графиката всъщност е зле.

Преди време доста се изненадах като го разбрах понеже това беше единственият им плюс пред Интел.

Принципно на мен ми допадат такива машинки освен това не се вълнувам от 3D ама излиза изгодно само на пръв поглед.

Edit: За AM1 говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване