Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с мишка

if4o6

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следни проблем, имам мишка Razer Imperator 2012 . Проблемът на мишката е че прекъсва, смисъл примерно движа си я без проблем и в някакво време спира за 1, 2 секунди, което е доста гадно при игра дори да не е при игра просто не е приятно изнервя ме. Не, знам да ли е от кабела или от сензора не мога да  преценя. Когато я вдигна и сложа пак на подложката нали  за да я върна в центъра на подложката тогава го прави смисъл правя някакво движение вдигам я връщам я на средата на пада и забива може би се заблуждавам или е на случаен принцип или наистина така става не знам . Отворих я извадих  буксата за USB кабела пак го сложих хубаво но няма промяна . Благодаря, предварително ! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай да я закачиш на друг USB порт. Ако не помогне, деинсталирай я от диспечера на устройства и рестартирай компютъра.

Пробвай и с друга мишка.

И ако е пак така, преинсталирай си операционната система.

Казвам го съвсем сериозно, не те будалкам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От мишката е щом правя темата.. Пробвах с друга мишка ! Не, виждам никаква логика да преинсталирам компютъра.  Всичко бях опитал и сам без преинсталацията но от нея няма да има смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти може да не виждаш логика, но аз съм срещал точно такъв проблем - забиваща мишка и чак след преинсталация на ОС тръгна нормално. Пробва ли реинсталиране на драйвъра/на друг USB порт?

Имаш ли възможност да я пробваш на друг компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи под мишката един чисто бял лист хартия и виж как ще се държи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам, мишката си има софтуер, ако може да върви без него го разкарай.

Виждал съм този проблем който се появява точно от софтуера на мишката (има разлика между софтуера и драйвера).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си да мине през сервиз, преди да я замениш с нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой няма да се занимава в сервиз с ремонт на мишка. Може да си направиш едно LiveCD на Линукс и да тестваш там тази мишка. ( това е свързано с поста на колегата Belivakov, за преинсталиране на ОС). Ако и след тази процедура мишката продължава с подобен проблем, просто и е дошло времето за коша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, все пак си е мишка за 100+ лева, не е мишка петолевка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, все пак си е мишка за 100+ лева, не е мишка петолевка.

Така е колега, но в сервиза просто ще избягват подобен ремонт. Ако е някоя лоша спойка или кабелче добре, но ако е нещо друго няма как да се тества или да се отстрани като проблем и съответно няма да може да се даде гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега, но в сервиза просто ще избягват подобен ремонт. Ако е някоя лоша спойка или кабелче добре, но ако е нещо друго няма как да се тества или да се отстрани като проблем и съответно няма да може да се даде гаранция.

За лоша спойка, ако на автора му стиска(като краен вариант), може той да отвори мишката и да погледа платката, ако види че нещо едвам едвам се държи, хваща поялника и ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лоша спойка, ако на автора му стиска(като краен вариант), може той да отвори мишката и да погледа платката, ако види че нещо едвам едвам се държи, хваща поялника и ...

Да пробва, това никъде не съм го оспорвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отворих я прегледах всички кондензатори и спойките но всичко си е наред . Има вариант и да е кабела 20 лева го има в ebay, но  не съм и сигурен че е това . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, тествай кабела с друго устройство

Редакция: Разгледах мишката в нета и достъпът до вътрешния край на кабела ай не е от лесните. Освен с веригопроверител да провериш жилата на кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е в какво друго устройство . Ай, кабела работи варианта е някъде да, не дава контакт някъде и да прекъсва . И на друго устройство да го пробвам мишката  ще тръгне но дали ще прекъсва не се знае .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако прекъсването е в зоната на мишката, скъси кабела и си готов - с оригинален кабел. :)

Иначе си купуваш USB кабел, отстраняваш от едната страна USB съединителя и свързваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване