Премини към съдържанието
1Force1

Застреляха шефа на кабинета на кмета на Пазарджик

Препоръчан отговор

655-402-policiia.jpg

Началникът на кабинета на кмета на Пазарджик Тодов Попов – Татяна Стоянова е простреляна тази вечер пред дома ѝ, съобщи говорителят на полицията в града Мирослав Стоянов.

Инцидентът е станал малко преди 19:00 ч.

По първоначална информация 33-годишната Стоянова е простреляна смъртоносно с два куршума в главата.

Тя е паркирала автомобила си и се е насочила към входа на блока си на ул. "Димитър Греков", когато е била простреляна в главата. Изстрелът се е оказал смъртоносен.

В момента районът е отцепен. Не е ясно какви са мотивите за убийството, както и с какво оръжие е стреляно.

Полицията издирва извършителя, който е успял да избяга.

Прокуратурата е уведомена и по случая е образувано досъдебно производство.

Татяна Стоянова е ръководела отдел "Канцелария на кмета, Връзки с обществеността, протокол и международно сътрудничество" в общината.

източник: vesti.bg

Кримките не спят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

убиецът вероятно не е крещял алах акбар!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

убиецът вероятно не е крещял алах акбар!

Не знам, може в процеса на разследването и нещо такова да ни стане известно.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Версия: Татяна Стоянова е застреляна професионално, може би от килър

Image_4533308_126.jpg
Кооперацията, в която е живеела Татяна. Апартаментът на първия етаж, в който се вижда светлинка е нейният. Снимка: Любомир Илков

Татяна Стоянова е била застреляна професионално, убийството й прилича на екзекуция, коментират насъбралите се край местопрестъплението. Някой вероятно я е следил, познавал е навиците й.

Тя е била причакана в гаража, излязла е от джипа, направила е две крачки и е била застреляна с два куршума в тила. Не е успяла да затвори вратата на гаража.

Никой не е чул изстрели, възможно е оръжието да е било със заглушител.

Татяна е живеела сама, кооперацията, в която е апартаментът й, е нова. Не е била омъжена, не е имала и приятел, казват колегите й.

Тя е единствено дете. Родителите й живеят в другия край на града.

Image_4533309_128.jpg
Тази линейка дойде за родителите на Татяна, които пристигнаха на местопрестъплението в шок - научили от журналисти, че дъщеря им е застреляна.

Image_4533311_128.jpg
Криминалисти оглеждат местопрестъплението - вижда се джипът и вдясно от него трупът на Татяна Стоянова

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4533305

Застреляна на Татянин ден...

Съболезнования на близките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е причини, за които е застреляна и естествено няма да ги научим.Куршумите в главата потвърждават професионалното изпълнение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никого не убиват без причина.

Направи ми впечатление, че Татяна е разполагала с доста средства, за да си купи добро жилище и джип, което е невъзможно да направи само със заплатата си.

Богат любовник?

Далавери?

Получавала е подкупи?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никого не убиват без причина.

Направи ми впечатление, че Татяна е разполагала с доста средства, за да си купи добро жилище и джип, което е невъзможно да направи само със заплатата си.

Богат любовник?

Далавери?

Получавала е подкупи?

Била е неудобна на някого, много неудобна. Можело е само да я сплашат, но щом са стигнали до убийство - явно е загазила доста.

Истината и в този случай няма да излезе наяве. За нас.

Да почива в мир.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаем само за това жилище и джипа, защото са ни ги съобщили по медиите. За други имоти, камо ли за банкови сметки нищо не знаем. Нека изчакаме, покрай разследването може да бъде изтървана и друга информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука гледам от следовател нагоре сте се събрали !

Версия самоубийство разглежда ли се ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е политическо убийство спомням си по едно предаване преди нова година една ясновидка каза че ще има политическо убийство е eто го ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия самоубийство разглежда ли се ?

Естествено, с два изстрела в главата и то на съвсем подходящо за самоубийство място.. Интересно, как в първата новина, с която отворих темата са споменати въпросните два изстрела, след което следва това изречение:

Изстрелът се е оказал смъртоносен.

Та уж два, пък после в единствено число?! Журналистите ни и те не са стока, също като политиците.

Това е политическо убийство спомням си по едно предаване преди нова година една ясновидка каза че ще има политическо убийство е eто го ..

Ха, момче, аре тая ясновидка да си я вземеш под мишница и да не я употребяваш в сериозни теми, които са в сериозни секции на форума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно не си гледал бтв тази сутрин точно един от гостите каза че убийството има нещо общо с властта . ако не си го гледал пусни го в нета ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако случайно не си гледал бтв тази сутрин точно един от гостите каза че убийството има нещо общо с властта . ако не си го гледал пусни го в нета ..

То остана да няма, нали убитата е представител на властта. Аз не за тази част от коментара ти имах предвид. 

Между другото, вече се споменават 5 изстрела. 3 изстрела в трупа, след които двата контролни в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз в началото на темата прочетох  че убийстово е извършено много професионално а убийства от този тип аз им викам политически виж още веднъж заглавието на темата тука не са застреляли аматьорски измислен бизнесмен  това убийство е било планирано отдавна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е убийството да е от ревност. Жертвата може би е имала тайна връзка с богат, но женен мъж и жената му да е поръчала убийството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кметът Попов: Татяна Стоянова не е убита заради работата й

Началникът на кабинета на пазарджишкия кмет Татяна Стоянова е разстреляна от упор с повече от пет куршума с пистолет със заглушител.

Тялото на 33-годишната жена бе открито снощи около 19 ч. Стоянова паркирала колата си в гаража на кооперацията, в която живее, когато е била застреляна в тила, съобщиха от МВР.

....

На пресконференция кметът на Пазарджик Тодор Попов изключи причина за убийството да е свързано с работата на Татяна Стоянова.

Тодор Попов обяви пред журналисти, че Татяна Стоянова е застреляна с повече от пет куршума, съобщиха БТА и БГНЕС.

"Никой не заслужава такава смърт - да го разстрелят с 5 куршума", каза през сълзи Попов и допълни че няма представа кой и защо може да е убил Татяна Стоянова. Кметът допълни, че работи с нея от 15 години и ще му липсва много, но не е бил толкова близък с нея, за да знае подробности от личния й живот.

Градоначалникът бе категоричен, че не счита убийството на младата жена за предупреждение към него, защото "Татяна никога не е била решаващ фактор при вземането на важни решения, тя просто координираше дейността между отделните звена в администрацията".

"Ако някой искаше да се занимава с мене по този начин, днес нямаше да съм тук при вас, не съм дал поводи и не съм получавал никакви заплахи", каза Тодор Попов.

Той заяви още, че не възнамерява да иска охрана за себе си и че ще окаже максимално съдействие на разследващите органи, заедно с всички общински служители, които са били по-близки с Татяна Стоянова в личен план.

По отношение на сделките в общината всичко е наред, увери Попов. Като община ние нямаме някакви големи обществени поръчки, нито големи икономически интереси, допълни той. Силно се надявам и имам уверението на разследващите, че ще направят всичко възможно да разкрият кой и защо е извършил това, добави Тодор Попов.

Убийството е станало в оживен район на Пазарджик, но никой не е видял или чул нещо, съобщиха Нова телевизия и БНТ.

Младата жена се е прибирала от работа и е имала намерение да празнува с приятели именния си ден. Излизайки от колата обаче тя е застреляна. Има данни, че Татяна Стоянова е била следена и убиецът е познавал навиците й.

Полицията търси евентуални свидетели на разстрела, както и записи от камери в района. Трагедията е станала близо до магазин, в който е имало хора, но те не са разбрали какво се е случило, тъй като е стреляно със заглушител. Не са ясни мотивите за стрелбата, нито оръжието, с което е извършено престъплението.

По неофициална информация версиите за убийството са няколко. Като дясна ръка на кмета на града Тодор Попов се смята, че Татяна Стоянова е лобирала за икономическа сделка, която е провалила. Младата жена е началник на кабинета на кмета от 2007 г.

Друга версия е, че става дума за политическо убийство.

Не е изключена и трета версия – за личен мотив или любовна история.

33-годишната началничка на кметския кабинет не е била омъжена и няма деца. Тя живее сама, а родителите й научиха за убийството от медиите. Марияна и Иван Стоянови пристигнаха на местопрестъплението снощи, но им прилоша и бе извикана линейка. Двамата първоначално се качиха в нея, но впоследствие отказаха да бъдат закарани в болница.

Прокуратурата образува досъдебно производство. Говорителят на МВР-Пазарджик Мирослав Стоянов обяви, че няма данни началничката на кабинета на кмета да е получавала заплахи.

Предстоят съдебномедицинска и балистична експертизи. На този етап няма заподозрян за тежкото умишлено убийство. От полицията не коментират кога за последно Стоянова се е видяла с кмета на Пазарджик.

Мирослав Стоянов не пожела да конкретизира чия е собствеността на джипа, с който жертвата се е прибирала вкъщи, но заяви: "Знам, че автомобилът не е служебен", предаде Дарик радио.

Тази сутрин започна и втори оглед на мястото на убийството. Достъпът до кооперацията е ограничен с полицейска лента. Служители на МВР извършват заснемане и опис на установените на мястото на инцидента факти и обстоятелства.                                                                 

източник:  dnes.dir.bg

Снимките в новината, съм ги спестил. Вече се оказва, че е стреляно дори повече от 5 пъти(подчертал съм в новината)

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

източник:  dnes.dir.bg

Снимките в новината, съм ги спестил. Вече се оказва, че е стреляно дори повече от 5 пъти(подчертал съм в новината)

Килърът явно е бил професионалист и е искал да бъде сигурен, че няма (дори и по чудо) да остане жива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще се окаже от ревност. Някой да не си мисли, че някой мафиот ще бъде натопен, камо ли осъден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.