Премини към съдържанието
sten90

Няколко въпроса за странни резултати на моят SSD

Препоръчан отговор

Дискът е Intel 520 120 GB. Не съм инсталирал начисто, а си прехвърлих системния дял от предишният диск. Вероятно затова не виждам значително подобрение спрямо механичният диск(WD1000FALS). Забелязах обаче някои доста странни резултати и се чудя дали диска има някакъв дефект, или проблема е защото не съм инсталирал както трябва.

Едната програма например ми показва Power On Hours - 37289 дни и 14 часа, а другата - същото, но в часове. Това очевидно няма как да е вярно. :) Иначе броя включвания наистина може да е 35 досега.

Другото, което ме притеснява е Uncorrectable Error Count - 56198763 в едната програма и 3592966 - в другата.

post-349490-0-10551800-1421168873_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвали е дефект с диска... относно въпроса ти за липсата на подобрение в скоростта и производителността, може да се дължи на наличието на много програми и друг софтуер.... моят съвет е да инсталираш на ново, така ще забележиш разликата... вероятно данните, които ти отчитат програмите са и от стария диск и от новия поради простата причина, че се съхраняват във файл, с преместването, преместваш и тази информация. Възможно е пък и да се е получила друга грешка с отчитането на време.... евентуално след чисто инсталиране на windows проблемите ще изчезнат..... и при мен е имало такива бъгове...

Редактирано от star_computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвали е дефект с диска... относно въпроса ти за липсата на подобрение в скоростта и производителността, може да се дължи на наличието на много програми и друг софтуер.... моят съвет е да инсталираш на ново, така ще забележиш разликата... вероятно данните, които ти отчитат програмите са и от стария диск и от новия поради простата причина, че се съхраняват във файл, с преместването, преместваш и тази информация. Възможно е пък и да се е получила друга грешка с отчитането на време.... евентуално след чисто инсталиране на windows проблемите ще изчезнат..... и при мен е имало такива бъгове...

Мина ми през ума, че може да се е получило объркване с другия диск, но все пак тези две програми - HDD Guardian и Defraggler ги инсталирах след прехвърлянето.

Постоянно работещи програми при мен са Comodo, Anvir Task Manager, Everything, f-lux + BOINC понякога - бих казал нищо сериозно.

Значи ще трябва да изчакам докато стигна до чиста преинсталация преди да търся хората от магазина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста инсталация направи!! После тест на диска само с инсталирани необходими драйвери ,после тест с програмите които ползваш.Може да направиш и тест под ДОС със Hiren Boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви драйвъри имаш предвид - на ОС по принцип или специално за диска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ , че диска с драйверите е повреден го провери , колегата според мен , предлага да направиш тест на операционната система с инсталирани драйвери и после с комплекта програми , които ползваш след като ги инсталираш и тях..

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвърите за дънната платка (чипсет, USB контролери, нрежови контролери), за дискретната периферия (видео, мрежи). След като свършиш с инсталирането на драйвърите, актуализациите, прегледай какви грешки са регистрирани в evenvwr за System и Application и поетапно ги отстрани. Направи оптимизиране на системата за работа със SSD.

Инсталирай програмите, които си ползваш в ежедневието.

Вече можеш да направиш резервно копие на системния дял и да правиш тестове..

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали мога да пробвам под линукс(от диск) и с какви точно програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.