Премини към съдържанието
korduna

Велик офтопик. Зя Камерън и неговите идеи.

Препоръчан отговор

Уважаеми колеги, днас британският премиер обеща, че ако бъде избран за нов срок, ще забрани всичси криптирани Р2Р мрежи. И не само , но и всякякво криптиране на ниво лична машинка. В името на борбата срещу тероризма. Ще ми е интересно да ви чуя мнението и как това изобщо би могло да се отрази на локалните личензи за линукс. Предвалително ви благтодаря.

Редактирано от korduna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, днас британският премиер обеща, че ако бъде избран за нов срок, ще забрани всичси сриптирани Р2Р мрежи. И не само , но и всякякво криптиране на ниво лична машинка. В името на борбата срещу тероризма. Ще ми е интересно да ви чуя мнението и как това изобщо би могло да се отрази на локалните личензи за линукс. Предвалително ви благтодаря.

И каква е връзката с линукс? Има специален раздел за сигурност, там му е мястото!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е връзката с линукс? Има специален раздел за сигурност, там му е мястото!

Как каква му е връзката? При положение че елементарният ъпдейт на ОС идва с криптирана връзка, смяташ ли че няма връзка?

Практически това означава пълен блок на всички репозитории във Велисобритания.

Редактирано от korduna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, днас британският премиер обеща, че ако бъде избран за нов срок, ще забрани всичси криптирани Р2Р мрежи. И не само , но и всякякво криптиране на ниво лична машинка. В името на борбата срещу тероризма. Ще ми е интересно да ви чуя мнението и как това изобщо би могло да се отрази на локалните личензи за линукс. Предвалително ви благтодаря.

Значи и неговата машина ще е отворена за разглеждане.

Спокойно ! Все ще се измисли нещо.

И вземи си редактирай заглавието. Срамота !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как каква му е връзката? При положение че елементарният ъпдейт на ОС идва с криптирана връзка, смяташ ли че няма връзка?

Не знам за вас, но аз до сега не съм виждал някой да ползва P2P за разпространение на пакети в линукс. И вземете да прочетете новината на оригиналния език за да не повтаряте глупостите на българските "новинари"

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/whatsapp-and-snapchat-could-be-banned-under-new-surveillance-plans-9973035.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и неговата машина ще е отворена за разглеждане.

Спокойно ! Все ще се измисли нещо.

И вземи си редактирай заглавието. Срамота !

ЗаглЯвието няма да го оправя, докато го писах, забелязах решката, но реших, че е интересно да я оставя.

Не знам за вас, но аз до сега не съм виждал някой да ползва P2P за разпространение на пакети в линукс. И вземете да прочетете новината на оригиналния език за да не повтаряте глупостите на българските "новинари"

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/whatsapp-and-snapchat-could-be-banned-under-new-surveillance-plans-9973035.html

Не е така, това се отнася за всяка връзка, която може да се предаде директно, неслучайно днес британската преса нарече пиарите на Камерън пълни идиоти, цялата преса, в целия политически спектър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗаглЯвието няма да го оправя, докато го писах, забелязах решката, но реших, че е интересно да я оставя.

Дреме ми на мен.

Срамът си е за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е така, това се отнася за всяка връзка, която може да се предаде директно, неслучайно днес британската преса нарече пиарите на Камерън пълни идиоти, цялата преса, в целия политически спектър. 

...Всяка връзка, която не могат за следят... Ако си бяхте направил труда да мислите щяхте да разберете че хранилищата са доста официални сайтове и такива ограничения няма да ги засегнат. Освен това доста от тях се поддържат от университети а там ще стране страшно ако Камерън реши да посегне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Всяка връзка, която не могат за следят... Ако си бяхте направил труда да мислите щяхте да разберете че хранилищата са доста официални сайтове и такива ограничения няма да ги засегнат. Освен това доста от тях се поддържат от университети а там ще стране страшно ако Камерън реши да посегне

Така ли? аз не останах с впечатлението, дали нещо е официално или не, а именно за криптирането, което изистра локална дешифровка. Което всъщност не удря толкова върху линукс-потребителите, колкото по разни корпоративни клиенти, които жизнено се нуждаят от криптирана ръзка в интернет - банки, фирми със сериозно ноу-хау. А моят просТ въпросТ беше за линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли? аз не останах с впечатлението, дали нещо е официално или не, а именно за криптирането, което изистра локална дешифровка. Което всъщност не удря толкова върху линукс-потребителите, колкото по разни корпоративни клиенти, които жизнено се нуждаят от криптирана ръзка в интернет - банки, фирми със сериозно ноу-хау. А моят просТ въпросТ беше за линукс

Е, аз ви казах. Четете от оригинал и мислете. И ви обясних каква е връзката с линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, велики глобални модераторе. Гледах го на живо. И четох много от специализираната преса, която единогласно твърди, че идеята е нон-сенс. Но все пак пуснах темата за обяснения, а не някой да ми обещае, че ако слушкам, ще ми каже... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, велики глобални модераторе. Гледах го на живо. И четох много от специализираната преса, която единогласно твърди, че идеята е нон-сенс. Но все пак пуснах темата за обяснения, а не някой да ми обещае, че ако слушкам, ще ми каже... 

Това че идеята е идиотска е отделна тема. Но не сте вникнал в нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че идеята е идиотска е отделна тема. Но не сте вникнал в нея

Както и да е, нека да оставим темата отворена за по-смислени от нашите коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква е таз шпиономания дето ви  е обзела?!! Абе хора пийте си винцето и си гледайте кефа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е криптирана. А и да е, пак няма да представлява проблем, защото може да се мине на некриптирана. Самите пакети са подписани и това е достатъчно. Освен това тогава и електронното банкиране не би било възможно, ако положението беше както го мислите.

Колкото до посегателството срещу обикновените свободи - като ходят на манифестации си го заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.