Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Windows sp3

windosi

Препоръчан отговор

Здравейте, добри хора! Отново искам вашата помощ, защото го закъсах с настолният компютър. От седмица насам взе да се бъгясва нещо. Един ден, като се прибрах от работа мишката и клавиатурата въобще не светеха и не отчитаха, рестартирах го и тогава се появи това: http://dox.bg/files/dw?a=aa7e3761c3 От тогава трудно се пуска компютъра, налага се по 10 пъти да го гася и включвам преди да почне да зарежда windows-a, защото се гаси монитора - дори както виждате в момента съм със стария, тъй като мислех, че е от монитора. Предполагам, че е нещо в BIOS - не съм пипал нищо и преди това и сега, защото не разбирам много и да не омажа хептен нещата. Подчертавам, че преди два дни преинсталирах windows-a, защото си мислех, че е от него, но уви - пак същото. Надявам се да съм дал достатъчно информация, ако трябва още нещо, питайте - компютъра е стар по принцип, не е кой знае каква машина, но върши работа за филми, музика и сърфиране.

Предварително се извинявам на модераторите, ако не съм уцелил раздела, защото всеки път съм в грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише да натиснеш клавиш DEL за да влезеш в BIOS и да зададеш коректна стойност за честота на процесора, защото е бил спрян неправилно и са зададени стойности по подразбиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След натискане на DEL, като влезеш в BIOS натисни F5,Y,F10,Y, рестартирай. Провери датата и часа верни ли са - възможно е батерията на дъното да е дефетирала/остаряла/ниско напрежение - <3V

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, утре ще опитам, че сега съм на бачкане, благодаря ви за отговорите!

Сутринта се прибрах, отново не работеха клавиатурата и мишката, изключих го и го включих - натиснах f5 и след това f10, след това часа си беше окей, само датата беше с един ден напред и го оправих, сега ще чакам да видя дали пак ще изгаснат периферните устройсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

F5 не засяга настройите на дата/час.

Значи проверката на батерията е на дневен ред!!! Помните ли колко годишна е тя? 2-3 лв е. Ако е доста възрастна, направо може да си я подмените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъгва Бъгва защото поддръжката на хпто е спряла доста отдавна и нищо не помага каквото и да правите единствения изход е миграция към windows 7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъгва Бъгва защото поддръжката на хпто е спряла доста отдавна и нищо не помага каквото и да правите единствения изход е миграция към windows 7

Е та точно на мен ли ще се случи? Не съм единственият, който все още ползва xp, не мисля че е от това - щом Skype изискаха за най-новата версия да имаме service pack 3 значи още се уважава. Оставих го и не го пипах около един час, отивам и пак същото, клавиатурата и мишката не светят. Отново: задържам копчето за изкл./вкл. изчаквам 2-3 секунди и го пускам и сега е ред на това: http://store.picbg.net/pubpic/E8/AC/721751efdb2be8ac.JPG

Забелязах, че ако пусна филм примерно и той дори да е 150 минути, няма проблем - после пак мога да си работя на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да се изказвам критично, но никак, ама никак, не е добре човек да се изказва неподготвен!!!

adersa, къде видя зависимост на проблема от операционната система? Или просто си пишеш от нямане какво да правиш?

F5 не засяга настройите на дата/час.

Значи проверката на батерията е на дневен ред!!! Помните ли колко годишна е тя? 2-3 лв е. Ако е доста възрастна, направо може да си я подмените.

Изключи компютъра от контакта, извади батерията за часовника и го остави така за 5 минути. Постави батерията обратно, влючи в контакта и стартирай компютъра. Влез в BIOS и зареди настройките по подразбиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да се изказвам критично, но никак, ама никак, не е добре човек да се изказва неподготвен!!!

adersa, къде видя зависимост на проблема от операционната система? Или просто си пишеш от нямане какво да правиш?

Изключи компютъра от контакта, извади батерията за часовника и го остави така за 5 минути. Постави батерията обратно, влючи в контакта и стартирай компютъра. Влез в BIOS и зареди настройките по подразбиране.

Извинявай, можеш ли да ми дадеш някакъв скрийншот или някакво просто обяснение кое е и как представлява тази батерия? Щото накрая ще извадя всичко възможно и ще снимам видеоклип и после ще го сглобя наново :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asus_975x_cmos_battery.jpg

лъскавото "копче"

Хихи. В офисът ни се получи подобен проблем, само че при нас при самото стартиране на компютъра не се стартираше коректно, т.е. сам си се пускаше и рестартираше около 10 пъти докато захапе и почне да стартира Windows-a и след като зареди windows цялата периферия и екрана замръзваше. Заведохме го на чичо доктор и му сменихме тази батерия и сега всичко работи без грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свърших и тази работа. Извадих я, оставих я 5-7 минутки, поставих и включих, тогава датата и часовника не бяха верни - оправих ги, рестартирах и следващата гадост: The system was not correctly shut down and now running in safe mode speed, please press "del" to bios setup table to set correct CPU speed.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ашлулсун ве, машшала. Аз пък как така имам лаптопи с WindowsXP SP3 и нищо не му се бъгва?

Свърших и тази работа. Извадих я, оставих я 5-7 минутки, поставих и включих, тогава датата и часовника не бяха верни - оправих ги, рестартирах и следващата гадост: The system was not correctly shut down and now running in safe mode speed, please press "del" to bios setup table to set correct CPU speed.

Погледни си дъното и захранването. Принципно батерийката може да е проблемна и от това след като си я сменил да ти дава съобщението, но комплексно ако проблемът продължава, то има проблем със захранването или дънната платка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми намирисва работата на захранване... вземи от някой приятел работещо такова и пробвай с него дали пак ще го има този проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след нулирането на BIOS и задаване на дата/час, зареди ли default настройките на BIOS? Ако не си - при стартиране на системата, натисни Del, F5, Y, F10, Y.

И рестартирай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      https://sedemosmi.tv/извънредно-включване-от-банкя/
      https://www.facebook.com/djskalata/videos/451699389422829
      Извънредно включване от Банкя.Без да се махне Гешев, Борисов трудно ще си иде .

“За втори път ти казвам, ще ти *б* п* лелина, ако се обадиш пак ще те намеря и ще ти скъсам главата“.  Журналистът Димитър Стоянов получи тези заплахи след като потърси по телефона бизнесмена Христо Близнаков във връзка с разследване за евентуални злоупотреби с евросредства от негови фирми. Повод за такава агресия не е даван. Димитър се обръща към Близнаков учтиво и го пита дали е склонен да даде интервю.
      След заплахата Димитър Стоянов подаде жалба в Софийска градска прокуратура, описвайки детайлно ситуацията, както и данните, които предизвикват журналистическия интерес и би трябвало да заинтересуват и правоохранителните органи, още повече, че става дума за съмнения за злоупотреби с европейски средства.

Градският прокурор Павел Панов препраща жалбата на Стоянов в Софийска районна прокуратура. Няма никакви данни да е образувана преписка в Специализирана прокуратура за злоупотребите с европари, описани в сигнала. В СРП е заведена  преписка под номер 9430/2021 с наблюдаващ прокурор Таня Александрова.
      Резултатът дотук е, че на 8 април 2021 Димитър беше привикан в СДВР, за да му бъде връчен предупредителен протокол да не общува с Близнаков, все едно става дума за битова свада.
      Няма логично обяснение защо прокуратурата е решила да предупреди журналиста, който си върши работата, вместо да се заеме с псуващия и заплашващ индивид и с данните за злоупотреби с европейски пари. Но в контекста на разследването това изглежда като сплашване на репортера, за да не продължава да рови по случая.
      Христо Близнаков и негови роднини притежават и управляват фирми, концентрирали внушителни средства от европейски субсидии. Журналистическият интерес към тях е съвсем легитимен и в хода на разследването е нормално да се търсят за мнение и коментар всички засегнати страни.

Христо Близнаков и съдружника му Владимир Христов.
      Всъщност, обяснение за прокурорския и полицейски гаф има и то отвежда към позорното 111 място в класацията на “Репортери без граници” за свободата на словото. Само преди ден беше огласен и доклад на “Амнести интернешънал”, в който се подчертава, че разследващите журналисти в България са изложени на властови натиск.
      Димитър Стоянов има опит с репресивната машина на властта. Преди две години той и румънския му колега Атила Биро бяха задържани от полицията докато разследваха унищожаването на документи от аферата “ДжиПиГейт”. Случаят предизвика международен скандал и влезе във всички доклади за свободата на медиите. Задържането на журналистите беше обявено окончателно за незаконно от съда, а Стоянов и Биро получиха престижната награда за смела журналистика George Weidenfeld.
      https://bird.bg/
      Разследваща журналистика в България: Псувни и заплахи, а ако се жалваш – Гешев те предупреждава

Борисов наистина притежава телевизии. Стадото свине

Изборите минаха, ГЕРБ загуби близо 500 хил. гласа, а Борисов обави пета гранде победа в парламентарен вот. За по-сигурно започна да излъчва видеа на Севда на фона на дувар и джипка, до дядо Евлогий в Рилския манастир, в съпровод на дежурните „куфари“ Нанков и Ананиев… Но не това е новина, защото на психопатни изяви на това трио с водач сме се нагледали. Друго е по-интересно. Т.нар. национални телевизии си скъсаха задниците да излъчват репортажи и коментари за бойковите изречения. В студията се появиха дежурните про-Борисов и ГЕРБ политолози и социолози, които със сериозни физиономии се ровят някъде, за да извадят някакъв смисъл от думите му. И това не е ново, но навежда на едни стари съмнения: притежава ли Борисов някои телевизии или поне немалко акции от тях. Да не забравяме и слуховете за обвързаности на тези медии с властта чрез осигуряване на рекламни договори и гарантиране на суми от партийната каса в предизборни периоди.
      На 7 април станахме свидетели на истинско стълпотворение в сутрешните блокове на лица от управленската върхушка на ГЕРБ и все още кабинета „Борисов 3“. Избълваната от екрана примитивна пропаганда и поведението на водещите показа две неща: журналистика 3-то качество и зависимости от досегашния политико-мафиотски модел.
      БНТ ще бъде под влиянието на Борисов и ДПС докато е управлявана от Кошлуков. Все пак трябва да бъдем справедливи и да кажем, че там има хора, които се опитват да бъдат верни на занаята и да правят нещо смислено.

В бТВ нещата приличат на сумрак с надвиснали облаци преди да настъпи пълен мрак. Слаб сутрешен блок, преминаващ в нещо като шоу, досадно рекламиращо продукти на телевизията със съмнително качество. Думата се дава на хора с умствен недокомплект, но известни с нещо си в някакви техни среди. Надвечер са турските сериали, след което е инквизицията с рекламираните риалити формати, от които се пулят едни и същи лица, повечето от тях с двуцифрено IQ. Дългата ръка на Красимир Гергов и Делян Пеевски се усеща осезателно.
      Нещо подобно се случва и в Нова тв. Там пък съмненията за сделка-балон с уж собствениците на Виваком се увеличават лавинообразно. Най-разпространената версия е, че Пеевски, Домусчиев и Борисов са изпрали едни милиони, а фирмата „купувач“ спечели няколко милиона, за да си даде името. Това се прави по света, не сме ние пионерите. Липсата на каквато й да било промяна в предлаганото от медията, е все по-ясно очертаващо се косвено доказателство за това. Как се изпират пари ли по тази схема? Много просто: някой договаря с известна фирма да стане „купувач“, плаща й определена сума (често става дума за процент от стойността на сделката), оформят се документите по сделката, след което я затварят съвсем законно. На практика обаче собствениците остават същите, милионите им вече са официализирани (обикновено са придобити от корупция, контрабанда, придобиване на чужд бизнес чрез рекет) и продължават да притежават въпросната телевизия. В потвърждение на това е купуването от собствениците на Виваком и на няколко пеевски медии, които олицетворяват мутренската философия на управлението и своя владелец. Никакъв, ама никакъв аргумент няма някой да дава и 5 лева за тях, освен, че негативизмът към тях ще се прехвърли и върху новия притежател United Group и Драган Шолак. Няма бизнес логика в това упражнение. На всичкото отгоре след такова „пакетно пазаруване“ стана ясно, че Пеевски има много общо и с Виваком, и с Нова тв. Което мнозина знаеха отдавна… Както, че закупуването на Нова тв от Кирил Домусчиев и брат му Георги е свързано с интереси на Борисов и Пеевски. Бизнесменът Васил Божков, който е с обвинения и се намира в Дубай потвърди тези връзки и ги онагледи с договорени суми и договори.
      Медиите са едно от главните оръжия на кликата Борисов, Пеевски, Доган, Гешев и Цацаров. Сега, когато изпадането на ГЕРБ от властта е започнало и задкулисните сделки с ДПС стават невалидни, на свикналите да дърпат конците в държавата, въпросните медии са им особено нужни. Наивно е да се вярва, че ще се откажат от собствеността и контрола върху тях. Също и върху рекламния пазар, доколкото го има у нас.
      Не е нужно да вярвате на нашите твърдения, но се замислете. Мафиотската върхушка по отношение на медиите и пропагандата е ревностен следовник на Гьобелс, който е казал: „Дайте ми средствата за масова информация и аз ще превърна който й да е народ в стадо свине“. Това е и тяхната цел, не се съмнявайте.
      Тези дни дори гръцки и турски медии изразяват недоумение как е възможно след резултатът на ГЕРБ на вота Борисов да е още премиер и медиите да търчат подире му да го снимат и записват. Там се чудят, а тук тичат подире му като палаши. Тичат зависимите – важно уточнение.
      https://frognews.bg/
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

• от Slavqn BG
      Здравейте! Наскоро си смених рам паметта и компютърa не се стартирва. Начина по който се пуска компютърa е че трябва преди всяко пускане да се изкарва и вкарва  рамта за да може да се стартира. Рамта е на Patriot Viper 2x8 GB Kit (16GB) 3600MHz . Дъното ми е на MSI H310M Gaming Plus което подържа до 2666Mhz. След ъпдейтване на BIOS-a продължава да прави този проблем. Ъпдейтнат е до версия  - E7B28IMS.190
      Благодаря предварително и се извинявам ако вече има подобна тема.
    • от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване