Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте конфигурацията ми е следната: процесор intel core 2 duo E 5200 дънна платка EP35-DS3 захранване HPU-4M530-PU Version 3 видеокарта gtx650ti мисля да сменя процесора с Е8400,E8500 ще има ли осезаема разлика в производителността или да взема един Q6600 (който обаче гълта повече ток и не съм сигурен да ли ще издържи захранването)няма да клоквам игри играя рядко на резолюция 1280\1024. Благодаря ви предварително

Редактирано от mmmi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването би трябвало да издържи. Сякаш не е съвсем менте. Много неща изискват повече от 2 ядра последно време. Но такива които не изискват ще вървят по-добре на Е8400 защото е с по-висока честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва компютърът и каква е целта на смяната?

E8xxx са по същата технология като E5xxx, но са с три пъти повече кеш от последно ниво (6 срещу 2 MB) и поддържат някои инструкции, които в E5xxx са забранени.

Q6600 е по-стар модел, доколкото знам е чувствително по-топъл (и съответно по-труден за охлаждане); има смисъл от такъв ако някое приложение ще се възползва от повече ядра.

Според мен ако не се ползва за тежки сметки, компютърът много повече ще се "зарадва" на още малко оперативна памет (не знам с колко е в момента) или пък SSD вместо диск за системно устройство, или пък и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6600 задължително ако трябва смени захранване.Картата е ограничена на 75 вата май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро Q8400 ако говорим за нещо до 100 лв. иначе има и по-добри поддържани от дъното.

X5460

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвам го за игри (не много често) за видеообработка като под видеообработка да се разбира смъкване на снимки и клипове от камерата и направата им на слайдшоу или филм със sony vegas например рамтта е 2 gb и като се замисля май ще добавя още една плочка а по нататък ще взема и едно ssd. Благодаря ви за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвам го за игри (не много често) за видеообработка като под видеообработка да се разбира смъкване на снимки и клипове от камерата и направата им на слайдшоу или филм със sony vegas например рамтта е 2 gb и като се замисля май ще добавя още една плочка а по нататък ще взема и едно ssd. Благодаря ви за съветите.

Задължително ксеона предложен от  наруто,плочката рам потърси втора ръка,че са много скъпи иначе.Ползвам Q8400,а майка ми като ползва компютъра го ползва за обработка на снимки точно и е много добре,като имаш предвид,че е сбъгясан целия компютър и е на XP с хард Sata 2 работи доста бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.