Премини към съдържанието
bmvtooo

Може ли да се намери ел.схема на маслен радиатор Midea?

Препоръчан отговор

Пускам темата тук, защото все пак е отопление с електричество, въпреки, че е маслен радиатора. Модела му е Midea NYAKF 12. На сестра ми е, но нещо е сдал багажа, а в сервиза в Луковит са и казали, че им трябва ел.схемата. В кутията когато го е купувала няма такава, а гугъл не помага изобщо. Намерих го в този сайт и ги помолих за схемата, но отговор от тях няма за сега. Ако можете да помогнете с намирането на ел.схемата ще ви бъда безкрайно благодарен.

Редактирано от bmvtooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво и е сложното на схемата ?

Сигурно има един двоен ключ, терморегулатор и реотани.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прегледах гугъла снимки всичко само 2 схеми намерих пак на тази марка само , че нафтова горелка даже не  е ел. схема това което намерих сменяйте сервиза според мен некадърници са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пускам темата тук, защото все пак е отопление с електричество, въпреки, че е маслен радиатора. Модела му е Midea NYAKF 12. На сестра ми е, но нещо е сдал багажа, а в сервиза в Луковит са и казали, че им трябва ел.схемата. В кутията когато го е купувала няма такава, а гугъл не помага изобщо. Намерих го в този сайт и ги помолих за схемата, но отговор от тях няма за сега. Ако можете да помогнете с намирането на ел.схемата ще ви бъда безкрайно благодарен.

Ти сериозно ли говориш за електрическа схема и че на сервиза им трябвала за ремонта? Ако е вярно иди им кажи тогава по-добре да го закрият ,а ти провери в съседния град.Това са ти искали техници от сервиз? Не мога да повярвам, но щом и бати Бойко може да управлява България - защо не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм бил там и не знам, но това е, което са казали на сестра ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм бил там и не знам, но това е, което са казали на сестра ми.

схема на сервиз, ако е сервиз - не му трябва.

щом са и казали така -явно изобщо не са искали да се занимават с ремонта и са се чудели как да я отпратят.

Какво му има на радиатора ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, пигах я какво точно му е на тоя радиатор и ми каза, че изобщо не реагира т.е. няма включване, все едно изобщо не влиза ток. В сервиза са и казали, че захранващия кабел е здрав, нагревателите също, както и терморегулатора (как са го установили не знам), но явно е както казвате вие, че не им се е занимавало да го правят. Ще го носи в друг сервиз, пък дано там да открият проблема

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, пигах я какво точно му е на тоя радиатор и ми каза, че изобщо не реагира т.е. няма включване, все едно изобщо не влиза ток. В сервиза са и казали, че захранващия кабел е здрав, нагревателите също, както и терморегулатора (как са го установили не знам), но явно е както казвате вие, че не им се е занимавало да го правят. Ще го носи в друг сервиз, пък дано там да открият проблема

Стига бе! Какви ги дрънкаш?

Схемата е елементарна.

Изобщо това нещо гаранционно ли е или е по - старичко!

В схемата влиза ключ, термичен предпазител, терморегулатор, нагреватели 1 или 2 и контролна лампа!

Причините могат да бъдат:

- Прекъснат проводник на захранващ кабел

- Изгорял термичен предпазител

- Повреден превключвател

- Прекъсната средна точка / обща точка на нагревателя / нагревателите.

Ако това чудо е гаранционно, то не го носи в сервиз, а го отнеси в магазина и помоли за съдействие!

Най евтините модели не се ремонтират, а се заменят с нов продукт или се предлага възтановяване на сумата!

Ако пък имате елементарни електротехнически познания, то ще откриете причината и сам за 10-на минути!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо съм изумен от тези техници,ама като видях този високотехнологичен напредък в този радиатор,може да поискат и записки кое как се прави.Няма нищо сложно в тази техника,а вариантите не са много,прекъснат захранваш кабел,което е малко вероятно,аз бих погледнал термостатът и нагревателът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това е модела на радиатора със сигурност на техниците не им се занимава. Ремонта ще излезе колкото струва половината радиатор, че може и повече, а едва ли ще могат да дадат и някаква гаранция. Просто са отпратили сестра ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се замисля сега много странна работа отварял съм и съм отремонтирал доста ел. уреди и на всеки уред по правило или от вън или от вътре има схема.Нещо като нитовата ламаринена табелка ,има и хартиени надписи,но по рядко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.