Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Абе щях да ходя да преинсталирам ,че си дръпнах win7 4,5gb викам най-новия ъпдейт а не мога да го запиша, че ся ще дърпам по малък .. що така се получава а dvd диска пише ,че е 4,7 баси измамата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв формат е dvd диска ?

dvd, dvd-r, dvd+r... ?

Ако си използвал диска преди да запишеш образа, е нормално да е с по-малък размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD диск с надпис 4,7 ГБ реално събира 4,37 ГБ. Има малка разлика между DVD-R и DVD+R, но тя е в мегабайти. Ползвай тия от 8,5 - те са 7,96.

Ето и инфо по въпроса.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте се през USB флашка. Вече моделите до 32ГБ(включително) са все едно без пари, хем ще си я имате и за много други цели.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ясно ... dvd r e диска имам и флашове но са пълни с музика и за това взех диск да преинсалирам на бързо на един роднина pc то .. е ся поне ще го събера ,че ми писна да свалям и да не се събират :D Иначе и през usb на другото pc се пробвах един път да видя дали ще успея ама нещо не можах да го накарам да Boot-не и ... са отказах

Редактирано от retaer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте се през USB флашка...

Това също е доказано работещо решение. Проблем при него е, че флашките са дребни и лесно се губят, за разлика от оптичните дискове - годишно затривам поне по 2-3 флашки.

... Иначе и през usb на другото pc се пробвах един път да видя дали ще успея ама нещо не можах да го накарам да Boot-не и ... са отказах

В мрежата е пълно с обяснения, има и тук във форума, ако не греша. Но аз предпочитам оптичен диск, въпрос на навик. Вземи си един двуслоен и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а това губене на толкова мн мб от какво се получава ... тва от 4,7 до 4,3 не е малко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е доказано работещо решение. Проблем при него е, че флашките са дребни и лесно се губят, за разлика от оптичните дискове - годишно затривам поне по 2-3 флашки.

Повечето си имат възможност за закачане на връзка/лента за носене, или на ключодържател. 

Авторе, има теми как се правят бутващи флашки. Обсъждани са модели флашки, както и  кои инструменти могат да се използуват за търсените цели. Тук при питането и дискусията трябва да се внимава, защото тематиката е на границата на правилата на форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С флашка е и по-бързо...........ако се притесняваш от загубване винаги може да я държиш на ключовете си,аз не съм преинсталирал с диск от 3-4 години.

Rufus е напълно безплатна програма и елементарна за използване

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен колега, лично флашката я закачам за ключовете, трудно ще се изгуби от там!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... win7 4,5gb викам най-новия ъпдейт ...

Оригиналният ISO файл на WIndows 7 x64 SP1 е около 3.1GB.

Значи това, което си "дръпнал", не само е пиратско копие, а е натъпкано с кой знае какви "екстри" в размер на 1.4GB ...  :mad:  . Силно препоръчително е да не инсталираш такива самоделки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интегрирането на post SP1 актуализации увеличава размера на iso файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на maherz е копие така ,че не се притеснявам ... всичко мина гладко остана утре да отида да доинсталирам някой др работи мерси пичове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....не само е пиратско копие, а е натъпкано с кой знае какви "екстри" в размер на 1.4GB ... 

Тези "екстри" са ъпдейтите до днешна дата. На моя компютър (и не само) съм инсталирал пиратски Windows който се събира на диск. След инсталацията той сам си прави тези ъпдейти, които не позволяват на Windows-а да се събере на DVD диск ако са включени в торента.

Имам практика никога да не преинсталирам от флашка. За мен това е загубена работа и пълни глупости. Доста често се срещат разбити USB портове отколкото неработещи дискови устройства. А и флашките се повреждат с времето. Дисковете ако не ги пипаш и след години пак ще се прочетат нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.