Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вчера компютъра изненадващо спря да работи от само себе си. Отворих го, за да разбера от къде идва проблемът и установих, че вентилаторът на видео картата (nVidia GeForce GTX 550Ti http://www.ivmm.com/products/graphic_card/gf500/gtx_550ti_vision.html) не работи. Тествах няколко пъти, за да видя дали това не е просто моментно състояние, но вентилаторът така и не тръгна. Та въпросът ми е, възможно ли е от някъде да се купи някакъв заместител на вентилатора или някакво охлаждане или е загубена кауза, тъй като в момента никак не ми се дават пари за нова. Благодаря предварително за отделеното време.

Редактирано от Fa7al1ty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дадете по точен модел може да умуваме нещо иначе тук но са цифри, друг вариант е продавалника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дадете по точен модел може да умуваме нещо иначе тук но са цифри, друг вариант е продавалника.

Да, моя грешка. Сложих линк в началния пост.

Редактирано от Fa7al1ty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хрумна ли ти че може от няколко дена вентилатора да не е работил, видеокартата системно е прегрявала и накрая просто да се е скапала и да е спряла да работи ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хрумна ли ти че може от няколко дена вентилатора да не е работил, видеокартата системно е прегрявала и накрая просто да се е скапала и да е спряла да работи ?

Видео картата работи и без вентилатор. Компютъра работи нормално при всичко друго освен при игри, тъй като прегрява, защото очевидно няма вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата работи и без вентилатор. Компютъра работи нормално при всичко друго освен при игри, тъй като прегрява, защото очевидно няма вентилатор.

Да се беше изразил по-ясно, защото по-това което си написал, всеки щеше да си помисли че компютъра изобщо не работи.

Колкото до вентилатора, можеш да търсиш 2-ра употреба неработещ вариант на тази карта и да купиш само вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се беше изразил по-ясно, защото по-това което си написал, всеки щеше да си помисли че компютъра изобщо не работи.

Колкото до вентилатора, можеш да търсиш 2-ра употреба неработещ вариант на тази карта и да купиш само вентилатора.

Не искам да се заяждам, но никъде не съм писал, че компютърът не върви, няма как да съм подвел някого и със заглавието, тъй като не търся помощ "защо не ми въври компютъра", а съвет дали може да се смени вентилаторът.

Иначе благодаря за отговора. Това беше първото, което започнах да търся, но за момента нищо по-съществено не открих в сайтовете за продажба втора употреба и затова реших да потърся помощ тук, тъй като не съм наясно с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.