Премини към съдържанието
Realex

Не мога да инсталирам ХР / 7 - син екран :?

Препоръчан отговор

Здравейте! След като и поредния ми лаптоп се отказа от живота реших повече да не се занимавам с тях и реших да си подкарам старото РС. Макар и на 10 години си върви още добре с приятна работна температура, но уви някой браузването се оказа мъка.. особено ютуб и подобни сайтове. Реших да го "ъпдейтна" и се разрових в интернет за части. Досегашната конфигурация беше:

MB: Gigabyte GA-7VA rev1.0

CPU: Athlon XP 1800+ / 1.53ghz

RAM: 256mb + 128mb DDR333

HDD: 40gb ата

GPU: GF4 mx440 64mb 128bit

Набавих си Athlon XP 2500+ , 2x1gb ddr400, 9550 128mb/128bit и един 250гб хдд ата. Първо сложих рамта и процесора и тръгнаха без проблеми. Малко се учудих, че процесора е бавен но превкючих едни копченца на дъното и си тръгна нормално. Сложих видеото и му инсталирах драйвъри. Поработи няколко часа нямаше проблеми всичко ОК. Реших да бутна овърклокна малко процесора (както бях направих и със стария) и реснах компа, бутнах го малко и пуснах уин-а. Работеше точно толкова колкото да видя в евереста температурата и беше около 35-6градуса след което компютъра се рестартира и влезе в някакъв лооп от рестарти точно преди да излезе логото на уин хп като зарежда. Пробвах какво ли не, но неможах да се избява от този  лууп и реших да преинсталирам.. мушнах едно СД вътре и тръгнах да преинсталирам като форматирах хдд-то, мисля, че успя да го форматира, но преди да започне инсталацията ми излезе синия екран описващ, че поради проблем не иска да продължи инсталацията за да не счупил компютъра :D реших, че е от HDD-то, но и с другия се оказа същата история. Пробвах с 6-7 различни диска ХР , няма решаване и със 7 с разликата, че екране е черен а не син :P BTW като взех хдд-то компютъра тръгна и зареди имащия си на него уин и веднага реснах за рестарт и го форматирах, но след формата не искаше да продължи нататък. Дефоутнах натройките на биоса, местих рам паметите (пробвах и по отделно) вадих всички кабели отдзат, но ефект никакъв. Пробвах и със старата видео карта и рам без резултат.. Пробвах да инсталирам и убунту и минт.. почти успяваха :D иначе мога да стартирам уин хр лаит от Хирен бут сд :/ Остана само процесора като вариант възможно ли е да е той?

Редактирано от Realex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези компоненти може да ги събереш и да ги изхвърлиш на боклука. Вече за нищо не стават. Проблема може да е от всяко естество. Морално физически остаряла машина с амортизирани части. Дори и да подкараш Windows XP ( За Windows 7 просто няма да говорим) конфигурацията няма да работи добре. Въобще спри да правиш clock на процесорите от тази серия, защото със сигурност ще ги доубиеш. 

Събирай пари за нова конфигурация или си търси нещо втора употреба горе/долу читаво, но ще трябват поне около 500 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи компютъра от контакта. натисни за кратко бутона за стартиране. Извади батерията за 5 минути и окъси в гнездото на батерията двете контактни пластини. Върни батерията на място. Включи в контакта и стартирай машината. Влез в BIOS, натисни F5, Y, F10, Y.

Провери сега.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bеlivakov Благодаря много! В момента инсталирам ОС-то благополучно вече на стария HDD :) към Emokostov никога досега несъм имал хардуерен проблем вече 11+ години. Клокнат е от 4-5 насам и то почти максимално с работна температура от порядъка на 35 градуса с оригинално охлажедане без допълнителни вентилатори. Харесва ми идеята, че дори нещо да се счупи винаги се намира някой дружелюбен човечец да подари някой чарк както се случи... Не ми е нужна 4-8-16 ядрена машина със съмнително бъдеще за да играя Diablo 2 или да гледам клипове в youtube :)

Редактирано от Realex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.impacto.bg/komputri-vtora-upotreba/FS-Primergy

2 ядрен за под 100лв може да разгледаш и други предложния, ще ти свърши много по-добра работа от твоето чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.