Премини към съдържанието
hlevoust

Пътуване до Скопие - някои питания

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предстои ми пътуване до Скопие за 3-4 дни, та искам да попитам ходилите наскоро:

1. Видях, че 1 лев се обменя за около 35 денара, но не успявам да намеря македонски пари, та мога ли някъде след преминаването на границата да направя това? Дето се казва, на една бензиностанция един сок да си вземе човек... И кое се обменя по-лесно - левове или евро за денари?

2. Разбрах, че се плаща такса 30-60 денара за движение по пътищата. Един съсед ми каза, че преди няколко години плащането на тия такси е можело да става и в евро - така ли е и сега?

3. Чета из коментари, че принципно в Македония е евтино, но не мога да преценя какви все пак са цените, че да знам какви пари да обменям. У дома е пълно с дребни пари от поне 6-7 страни, които няма какво да ги правя. Та моля за поне приблизителна ориентация (хотела ще плащам с карта).

С благодарност бих приел и допълнителна информация, за която не се сещам да попитам в момента!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно въпросите, то потърси някаква официална информация или мнение на скоро пътувал до там!

Македония! Лоши спомени! 

Скопие! Един изключително грозен, мърляв и неприятен град.

Самите македонци са също много неприятни като хора. Уж брат, а гледат как да те излъжат! 

Не ни харесват особенно! Избягвай конфликти и си отваряй очите на четири! Македонската полиция обича да си измисля някакви глоби щом разбере, че сме Българи!

Цените са относително ниски, качеството на всичко - също!

Приятно пътуване и умната!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни харесват особенно! Избягвай конфликти и си отваряй очите на четири! Македонската полиция обича да си измисля някакви глоби щом разбере, че сме Българи!

Това ми хареса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно бях там 93 година не смятам даже и със самолет да минавам от там за в бъдеще. На тяхната полиция и най опитните мародери биха им завидели. Това, цигари, касетки, кола в кутийки ... всичко наред прибират с усмивка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм за тия "подвизи", но не отивам на разходка. Официалната информация, доколкото изобщо я има, едва ли върши работа и за 2 ст. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.