Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Грешка при тестване на RАМ памет-фатална ли е?

Препоръчан отговор

Имам три плочки ДДР1 RAM памет - една 512 и две по 256 МБ. След 8 часа нон стоп тестване на паметта с програмата Memtest 86 излезе една грешка. Сега е на 10-тия час и друга грешка няма.

Искам да попитам - компютъра може ли да върви нормално така с една грешка от РАМ-а на 8 часа. Операционната система може ли да се справя с грешки в РАМ-а от време на време или трябва задължително да няма никакви грешки в РАМ паметта.

Проблема е че ако тръгна да търся кой модул дава тази грешка на 8 часа, трябва да разкача и трите модула и да ги тествам един по един всеки по 8 часа, докато някой даде тази грешка. Това много време ми се струва.

Мога ли да го оставя компютъра така да си работи с по една грешка в РАМ-а от време на време или е фатално това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво те накара да правиш 8-часови тестове ?

Ами нищо специално. Просто компютъра е стар и реших да пробвам РАМ-а и хардиска дали работят добре все още. Хардиска е идеален, нищо му няма. А РАМ паметта просто я пуснах да се тества снощи преди да си легна и се е тествала цяла нощ, докато спях. Затова е откарала 8 часа тест. Иначе компютъра не знам как се държи с операционна система понеже не е мой, попадна ми от едно място и не го знам как работи реално. Само го тествам да видя дали си заслужава да му сложа Уиндоус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше загубил половин-един час да инсталираш Windows, вече щеше да знаеш как се държи с операционна система.

Windows е един много добър тест на RAM .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване