Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си направим колона

Kolo98

Препоръчан отговор

Здравейте,иам един говорител,който намерих и искам да му направя колона,но не знам как защото разбрах че трябва да се изчислява според данните на говорителя ,а аз дори не мога да намеря в интернет.

Ще ви сложа снимка на говорителя,защото и да ви дам модела пак няма да го намерите,но ще се радвам ако се намери някой ,който има същия говорител и с него има колоната.Ще ми е от голяма помощ.

Благодаря предварително :)

post-338979-0-24781500-1423300904_thumb.

post-338979-0-07193700-1423300936_thumb.

post-338979-0-96803000-1423300969_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на басов говорител. Много вероятно да е и бил от авто бас каса. Мощност не повече от 240W при подходящ усилвател. Не става за сам в тонколона. Може да се сложи с още един средночестотен в една самоделна сравнително голяма тонколона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на басов говорител. Много вероятно да е и бил от авто бас каса. Мощност не повече от 240W при подходящ усилвател. Не става за сам в тонколона. Може да се сложи с още един средночестотен в една самоделна сравнително голяма тонколона.

Това за среден говориител дет викаш,не е проблем защото аз имам уредба на 35W където ползвах говорителя без колона и пак си свиреше но по хубаво ще е ако е с колона.А и на тази уредба това ще и бъде 7-мата колона,ако успея да направя този говорител.ТНа уредбата съм закачил такива които са само бас,само високи и на обикновен канал оригиналната на колона и едина друга колона.Така че и този говорител да го ползавам само за бас пак не ми пречи,смисъл имам с какво да го смеся.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за среден говориител дет викаш,не е проблем защото аз имам уредба на 35W където ползвах говорителя без колона и пак си свиреше но по хубаво ще е ако е с колона.А и на тази уредба това ще и бъде 7-мата колона,ако успея да направя този говорител.ТНа уредбата съм закачил такива които са само бас,само високи и на обикновен канал оригиналната на колона и едина друга колона.Така че и този говорител да го ползавам само за бас пак не ми пречи,смисъл имам с какво да го смеся.

И все пак не е проблем да намеря някакъв среден говорител стига в кутията да се чувства добре заедно с басовия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направете си услуга:Веднага хвърлете говорителя.От него нищо не става.Не го подаравяйте и на приятел-ще си развалите приятелството.Руснаците имат поговорка:"Гърбавия, само гроба го оправя".Говорителя ви е куц,такава ще стане и колоната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не знаете нищо по въпросса не пишете,това че не оценявате това което другите искат да постигнат не значе че трябва да чакате някой да попита нещо за да почнете да остоумничите пред вашите буклукоовидни компютри. 

:) Приятна вечер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждаш ли, че е потънал ? И че намотката се е откъснала от трептилката ?

Той принципно си е потънал и е малко цепнат отгоре, но това не значе че не става и си  свири аз съм го пробвал просто уредбата ми е малка за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той принципно си е потънал и е малко цепнат отгоре, но това не значе че не става и си  свири аз съм го пробвал просто уредбата ми е малка за него.

Съвсем скоро ще пускаш тема, че ти е изгоряла уредбата. Безразборното включване на говорители извадени от боклука води до това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро ще пускаш тема, че ти е изгоряла уредбата. Безразборното включване на говорители извадени от боклука води до това .

Уредбата е на Панасоник и има защита за тази работа,има ли късо уредбата просто изключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блажени са вярващите.

Е не бе човек аз съм на 16 години.

И нещо да и стане на уредбата баща ми е техник и аз се уча покраи него,така че все ще я оправиме.

А и имам резервна уредба и усилвател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправете си правописа и отношението.Баща ви е техник-чудесно,просто го попитайте, дали си струва да се занимавате с тоз говорител.То "говорител" за това нещо...................е доста гръмко име.Но ако имате време и пари за харчене..............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправете си правописа и отношението.Баща ви е техник-чудесно,просто го попитайте, дали си струва да се занимавате с тоз говорител.То "говорител" за това нещо...................е доста гръмко име.Но ако имате време и пари за харчене.......... 

.Говорителя си е наред и си струва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване