Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Нов съм във форума и ще поискам съвет. Имам около 1000 лева на разположение, не разбирам от това, но знам, че със толкова пари не може да се вземе висок клас машина! Та въпроса ми е какво е по - добре да се направи - ъпгрейд на сегашната:

MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33

CPU:AMD A8 X4 3.90GHz

Video Card:AMD Radeon HD8570D
RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz
HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III
или закупуване на новата. Дори не знам дали е възможно да се ъпгрейдва, защото беше компютъра го купихме сглобен. Периферия имам, както казах ще е главно за игри(по възможност най - новите). Монитора ми е 27" 1980x1080(BenQ GW2760). Ако не съм обяснил нещо както трябва, питайте. Благодаря предварително! :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената видеокарта на това този процесор се нуждае от по-добра рам с 2133мх  и повече обем .Ако можем да разберем какво е захранването бихме те ориентирали към външно видео 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Кажи какво е дънната платка, като го отвориш трябва да пише модела, но иначе е най-добре ъпгрейд понеже с 1000 лева от това наистина може да направиш висок клас компютър.

Едит: Сега го видях :D

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какво е дънната платка, като го отвориш трябва да пише модела, но иначе е най-добре ъпгрейд понеже с 1000 лева от това наистина може да направиш висок клас компютър.

Едит: Сега го видях :D

Да бе тъкмо щях да пиша, че съм написал каква е .. :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е бюджетния сокет на АМД та няма как да стане висок клас.

Това е положението поне докато не излезе новия 2016 г. тогава кеф ти такъв кеф ти онакъв.

пс. Харда е напълно използваем както и паметта нищо че е на 1333MHz. 

Кутията и захранването вероятно са боклуци предвид останалите компоненти и че е готова сглобка.

POWERCOLOR 2048M R9 285 Turbo Duo, AXR9 285 2GBD5-TDHE PCI-E 3.0

AMD FX-8320E, X8, 3.20GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

GIGABYTE 970A-DS3P, AMD 970, DDR III 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066, AM3+

ADATA 4GB DDR III 1600 - Ще работи на 1333MHz но цената е еднаква та...

EVGA Захранване 500W Active PFC, 100-W1-0500-KR

DEEPCOOL Кутия TESSERACT BF USB 3.0, w/o PSU

Цена: 927 лв. Няма да е лошо да вземеш и добър охладител.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е бюджетния сокет на АМД та няма как да стане висок клас.

Това е положението поне докато не излезе новия 2016 г. тогава кеф ти такъв кеф ти онакъв.

пс. Харда е напълно използваем както и паметта нищо че е на 1333MHz. 

Кутията и захранването вероятно са боклуци предвид останалите компоненти и че е готова сглобка.

Да, не разбирам много от кутии, но този е обикновена и ми изглежда малка. Колкото до захранването пише ATX-450W P4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е на delux, определено не е много качествено..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е на delux, определено не е много качествено..

А, също питахте за кутията и тя е delux... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 018.23 лв. с ДДС
Ето ти един интелски вариант който ще се справи с всички нови заглавия .  А старите части може да ги продадеш.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 018.23 лв. с ДДС

Ето ти един интелски вариант който ще се справи с всички нови заглавия .  А старите части може да ги продадеш.

Това захранване не е ли слабо ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е слабо все пак е със заключен процесор. Захранването е с 34А  на 12 волтовата линия (408 вата) , а ти имаш максимална консумация на видеокарта + процесор по малко от 300 вата, за да съм по точен 274 вата . Та захранването няма да има никакъв проблем. Надеждно е, изпробвано е лично от мен.

Редактирано от Bimcho94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави захранването със 4GB рам не те знам какви игри ще подкарваш  :D . Рамта задължително 8гб, не по малко. Както каза naruto , купи си още 4gb рам за същата цена, смени захранването примерно с това http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-AURUM-S-600

Ето като цяло какво трябва да се получи при тебе - http://nikem-bg.net/cart/49043p1r47865p1r49068p1r53299p1rf.html

А вече кутията и дъното в твоя случей нямат голямо значение.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави захранването със 4GB рам не те знам какви игри ще подкарваш  :D . Рамта задължително 8гб, не по малко. Както каза naruto , купи си още 4gb рам за същата цена, смени захранването примерно с това http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-AURUM-S-600

Ето като цяло какво трябва да се получи при тебе - http://nikem-bg.net/cart/49043p1r47865p1r49068p1r53299p1rf.html

А вече кутията и дъното в твоя случей нямат голямо значение.  

Само не разбрах защо слагаш толкова мощно захранване на два пъти по слаба карта?Аз ще предложа на автора ако не е на зор да изчака 2-3 месеца,когато ще има повече яснота около видеокартите които се очакват,и евентуално намаление на по старите,и разбира се какво предимство ще имат многонишковите процесори с directx 12.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох тониславе, да си беше направил труда поне да прочетеш малко , и наистина захраване за 180 лева за r7 260x ? Той вече има една плочка 4гб рам памет, та съм включил още една дори на по висока скорост тя ще работи на 1333 Mhz като тази която вече притежава (4+4=8). Нека не говорим глупости че така излишно спамим темата все пак целта е да се помогне на човека . Ако искаш да ми кажеш нещо, моля на лично. Към автора конфигурацията която съм предложил е аналогична на колегата наруто, само че е с интелско дъно и процесор. Разлика няма да намериш освен ако не се задълбаеш в тестове. Конфигурацията ще ти осигури безпроблемна игра в най новите игри на Medium-high настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах защо слагаш толкова мощно захранване на два пъти по слаба карта?Аз ще предложа на автора ако не е на зор да изчака 2-3 месеца,когато ще има повече яснота около видеокартите които се очакват,и евентуално намаление на по старите,и разбира се какво предимство ще имат многонишковите процесори с directx 12.

Бих изчакал 2-3 месеца, ако си струва! До тогава дори мога да събера още някой друг лев! :D :D

Редактирано от WorstNightmare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8101471X.png

+ Sapphire Toxic Radeon R9 280X Втора употреба:http://olx.bg/ad/video-karta-sapphire-vapor-x-r9-280-ID4G296.html#62033f1e09

904ЛВ 

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих изчакал 2-3 месеца, ако си струва! До тогава дори мога да събера още някой друг лев! :D :D

Даже е препоръчително ако искаш хубаво PC на което да върви почти всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже е препоръчително ако искаш хубаво PC на което да върви почти всичко.

Еми, ще видя. Може да събера още малко пари и ако намеря купувач, ще продам сегашното PC. Но ми се струва, че никой не би си купил такава машина. Другия вариант е на части, но трябва да го разглобявам, а много не разбирам толкова. :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 2/3 месеца никоя от промените не те касае.

АМД преименуваха старата 7000 серия сега отново ще го направят като я пуснат като 300 и разбира се първоначално ще е със завишени цени. 

При процесорите Broadwell също не те касаят понеже ще са два топ модела отново неизгодни. 

Интересни неща при процесорите и от Интел и от АМД ще се случат 2016 г. 

пс. Единствено курса на долара може да те засегне по-един или друг начин но няма как да го предвидиш.

Повече пари ако събереш е добре но съществена разлика в игрите ще видиш с доста повече пари за GTX970/R9 290.

Втората се намира на безценица ако е втора ръка.

пс2. Разглобяването е задължително тъй като трябва да си вземеш харда и паметта преди да го продадеш.

Новият компютър има опция да дойде сглобен (безплатно) но трябва да си добавиш паметта и харда сам.

Процесора е продаваем за 100 лв. а дъното за около 40 лв. разбира се може да им търсиш колкото си искаш.

Кутията със захранването 20 лв. и гледай да е непознат който утре няма да ти тегли боя. Не ги подарявай на приятел!

Това Video Card:AMD Radeon HD8570D  в подписа ти е вградената графика в процесора и няма как да я продадеш отделно в случай че не си наясно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.