Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

D-link dir-300, h/w Ver.: B1 ; basic f/w version: 2.04

Оригиналният фирмуар е отдавна заместен с DD-WRT. Дайте съвети.

Те това е рутерът: http://www.dlink.com/uk/en/support/product/dir-300-wireless-g-router?revision=deu_revb

Редактирано от JackSparroww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този стар модел рутер,който има само 802.11g стандарт,няма да заработи по-бързо,с никоя версия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант е OpenWrt. Ако нямате проблем с DD-WRT, не виждам смисъл да сменяте фирмуери, тъй като този си е достатъчно стабилен, и e доста по-добър от фабричния. От как го сложих на моя 740N, не се е налагало да го рестартирам поради някакъв проблем (единствено Енергото го прави когато спре захранването поради профилактики).

~# uptime
 07:00:40 up 17 days, 13:40,  load average: 0.30, 0.25, 0.23

Tomato или Gargoyle няма за модела, така че ако не ви харесва този, остава единствено OpenWRT или връщане до заводския фирмуер.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро новия firmware да ти скапе рутера още повече и да става за коша и като си ъпдейтнеш firmware мъките започват спри да мислиш за глупости и си сипи една бира обяд е . А ако този модел ти се струва бавен вземи си tp link 740 N и си свиркай ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро новия firmware да ти скапе рутера още повече и да става за коша и като си ъпдейтнеш firmware мъките започват спри да мислиш за глупости и си сипи една бира обяд е . А ако този модел ти се струва бавен вземи си tp link 740 N и си свиркай ..

740N но веднага трябва да му се качи DD-WRT, че фабричния има много бъгове, и се налага често да се рестартира. В предния пост вече казах, че е стабилен за този модел. OpenWrt не съм пробвал как се държи, но едва ли ще има изненади...

Модела на автора не поддържа N стандарта, и е доста ограничен откъм възможности, но иначе може спокойно да върши работа като AP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как така 3 години не съм имал проблем с фабричния и не ми е паднала скоростта ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря за спадове в скоростта, а други проблеми - с безжичната връзка, DNS сървърите, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто смених оригиналния с DD-WRT, скоростта се подобри. Даунлоудвам с 6 мб/сек (с кабел), докато със стария - макс 3 мб (с кабел).

Единствено – лампичките на рутера за захранване и интернет от зелено, почнаха да светят в оранжево.

И не знам дали си е от интернета проблема или от рутера (по принцип нямам никакви проблеми като цяло, интернетът не спира), но една определена игра като я играя онлайн и доста често ме дисканектва (само мен изхвърля), а нетът нищо му няма. Не знам дали спира за части от секундата или проблемът е в рутера или фирмуара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е от фирма, вероятно някакъв бъг щом си работят останалите функции. Ако искате да си поиграете можете да върнете до сток с webrevert, и да налеете OpenWrt.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този рутер/модем, който съм посочил по-горе, мога ли да го ползвам само за модем?

И да свържа тп-линк 841н към него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.