Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за bitcoin mining

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си сглобя конфигурация само и специално за биткойн копаене.Бюджет: ДО 5000 лева. Не съм много на ТИ с хардуера който трябва да се подбира за да е максимално бързо копаенето, за това се допитвам до вас. Благодаря предварително на всички отзовали се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си сглобя конфигурация само и специално за биткойн копаене.Бюджет: ДО 5000 лева. Не съм много на ТИ с хардуера който трябва да се подбира за да е максимално бързо копаенето, за това се допитвам до вас. Благодаря предварително на всички отзовали се.

Не че нещо,но замислете се да се откажете навреме преди да набиете пари.Днес не е като преди време и едва ще си покривате сметката за тока.Да имаше далавера преди време,но вече не е така...И все пак ви желая успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел насочи се към нещо такова  а не конфигурации Antminer S4+ ~ 2570 GH/s

Имам познат със 12 карти 290x  и да не ти казвам колко  е тока и какви захранвания трябват  за подобна машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако намерите от къде да крадете ток ;)

То от където и да краде, той/те ще се усети/ят, все пак сметката на тоя човек ще му идва дойно, че може и тройно. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е оффтопик, но е важно. Сега, придобиването на само 1 биткоин е адски трудно (даже невъзможно за един българин), поради причината че има милиони ако не милиарди по-мощни машини от тази която ще си направите.

Ако намерите от къде да крадете ток ;)

Питай циганите, те ще ти кажат как и от къде да крадеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека явно се е запознал с биткойн мининга, щом иска съвет за конфигурация. Ето моето предложение, но за да имаш що годе добър хаш рейт ти трябват поне 5 подобни машини: 

http://nikem-bg.net/cart/50828p1r50687p1r45645p1r1008841p1r45271p1rp0r53241p5rf.html

5-те 290-ки при биткойн копане дават по около 930 МХ/с на карта или общо около 4,650 ГХ/с. При различните валути е различно и все пак рейта варира и от моментната трудност на валутата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Захранването е слабо за толкова карти

2. Охлаждането на картите също е слабо за 24/7 натоварване на 80%

3. Каква е ролята на SSD-то във подобна конфигурация ?

Хората както показах  са направили специализирани машини  които не греят и не шумят толкова колкото която и да е друга сбирщайн машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората както показах  са направили специализирани машини  които не греят и не шумят толкова колкото която и да е друга сбирщайн машина.

Те и хората в линка са казали че е много шумна машинката(тъкмо на две места го пише),но другото си е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Печалбата на ден ше му е не повече от 3 лева във най добрия случай като си плаща  всичко както си му е реда. Всеки човек  със поне 3-ти клас  може да пресметне  за колко време  ще си избие инвестицията  от 5000 лева при положение,че нищо не изгори и не се  промени цената на биткойна или трудността. Не случайно из сайтовете за втора ръка части се напълни с карти от високия клас за символични цени !!!! За тия пари да  купи плодове и да ги продава на пазара ще има повече печалба от колкото да  копае   за биткойни. Да не говорим ,че  такава машина като я угасиш  2 дена за профилактика  и вече си  назад с парите. Да събирам пластмаса,хартия и бирени шишета  ще изкарам повече  от колкото той ще извади от тоя компютър за 3 години. Ако  беше лесно да се печели от седене пред компа и виртуално копане  щяха да фалират  бая фирми от липса на работници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването е ОК, при положение, че се използва оптимизиран биос и скрипт майнер за картите, при който са натоварени на 60-70% и рядко минават 70 градуса. ССД-то е за бързодействие, може да се използва и флашка, може и обикновен хард диск, според бюджета.  Сайтовете са препълнени с висок клас карти на символични цени, защото собствениците им вече може да са ги избили и сменили с по-висок клас или да са видели, че няма смисъл и да са се отказали. Автора сам си решава да пробва или не, но Айнтмайнъра е вече морално остарял и никога няма да си избие парите, докато при риговете после може да разпродаде частите и да си върне част от инвестицията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако те чета тебе и взема  та ти се вържа  на писането  направо да си продвам апартамента за 50 000 и да си купя  биткойн копачки  и след това само ще щракам с пръсти :) Тия твойте сметки са кръчмарски  защото при едно по-сериозно мигване на тока  или някоя гръмотевица  риска да ти изгори  машината е голям. И тогава  ше  ги избиеш за 7 месеца ама  друг път. Имам комшия който от 1 година   копа тия биткойни и се наби със  20 бона в началото за  карти ма още си ходи със старите дънки  и си кара  строшената 20 годиншна кола. До сега е сменил 3 карти дето дадоха фира  и общо взето продължава да си копае  щото ако спре се едно си е метнал парите в печката. Тегли заем  и сега ше плаща 10 години  от ей такива мераци за бързо забогатяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването е ОК, при положение, че се използва оптимизиран биос и скрипт майнер за картите, при който са натоварени на 60-70% и рядко минават 70 градуса. ССД-то е за бързодействие, може да се използва и флашка, може и обикновен хард диск, според бюджета. Сайтовете са препълнени с висок клас карти на символични цени, защото собствениците им вече може да са ги избили и сменили с по-висок клас или да са видели, че няма смисъл и да са се отказали. Автора сам си решава да пробва или не, но Айнтмайнъра е вече морално остарял и никога няма да си избие парите, докато при риговете после може да разпродаде частите и да си върне част от инвестицията.

Има такива карти на такива цена защото вече са изцедено до дупка и не стават за нищо друго освен за окраска.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да ти кажа не видях човека, пуснал темата да пита има ли смисъл да се копае или не. Това е все едно да пусне тема: "Гейм конфигурация до 5000 лева" и всички да тръгнат да му обясняват как не е рентабилно да се играят игри, защото не може да си плати тока или по-добре да си вземе ps4 примерно. Копането си е риск и наистина бума беше преди 2-3 години. Копаещите тогава си избиха хардуера за няколко месеца, дори си взеха коли и апартаменти с парите от койните. За момента според мен е по- добре да се инвестира в биткойни и да се чака по-добра цена. Между другото автора да погледе и този линк.https://products.butterflylabs.com/homepage-new-products/10-gh-s-bitcoin-miner.html. по 50$ е една машинка от тези. Ако е решил да копае да взима 10 и да пробва. Като за начало ще е по добре от риг с няколко карти за 5 бона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да ти кажа не видях човека, пуснал темата да пита има ли смисъл да се копае или не. Това е все едно да пусне тема: "Гейм конфигурация до 5000 лева" и всички да тръгнат да му обясняват как не е рентабилно да се играят игри, защото не може да си плати тока или по-добре да си вземе ps4 примерно. Копането си е риск и наистина бума беше преди 2-3 години. Копаещите тогава си избиха хардуера за няколко месеца, дори си взеха коли и апартаменти с парите от койните. За момента според мен е по- добре да се инвестира в биткойни и да се чака по-добра цена. Между другото автора да погледе и този линк.https://products.butterflylabs.com/homepage-new-products/10-gh-s-bitcoin-miner.html. по 50$ е една машинка от тези. Ако е решил да копае да взима 10 и да пробва. Като за начало ще е по добре от риг с няколко карти за 5 бона.

Благодаря за компетентните ви изказвания относно темата и коментарите на другите.

Тока ще си го плащам, колкото и голям да е , в момента имам възможност да си позволя да плащам големи сметки за ток, за това и искам да пробвам с копаенето. Тъй че дали ще включа 3 видео карти или 6, ми е все тая. Въпроса е кое ще има по голяма производителност, като оставим тока на страна , дали ще е най-добре да се купят копачи ( да кажем 10 на брой по около 200-250 долара) или да си сглобя 2 по-сериозни машини (компютри) ? продължавайте с предложенията моля, благодаря на всички отзовали се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-голяма производителност ще имат асиците при копаене на биткойни, но с карти ще е по-добре, понеже може да се копаят и алтернативни валути със различни скриптове. Както писах по-горе асиците няколко месеца след като ги купиш са вече морално остарели и после нямат продаване. Ако успееш да ги избиеш през това време ще е добре, а картите след време може да ги продадеш и да си възвърнеш част от парите. Има няколко Бг форума за добиви на виртуални валути и мисля, че там по-добре ще ти отговорят на въпросите кое, как и с какво да копаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При цена на "убития кон" от $235 трябва да си луд за да направиш такава безумна инвестиция. И ако си мислиш, че цената на тая фалшименто и куха електронна "валута", ще се върне на старите си граници, значи нещо губиш връзка с главния мозък.

Имах към $ 40 в шибани биткойни (сега са вече под 30 - познай защо?) и се чудя къде да ги дявам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, да се върнем на темата. Обновявам описанието. Нужна ми е помощ да сглобя конфигурация (компютър с видео карти и приличен процесор) за копаене. Производителността е важна. Бюджет - 5000 лв. Благодаря отново на всички отзовали се. Вече може да предлагате готови конфигурации (от nikem и други да кажем :) ).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От никел се сглобяват, не са готови, готова конфигурация означава оня боклуци в технобакалийте.

"Нужна ми е помощ да сглобя конфигурация "

Под готова имам предвид, да ми помогнете да я сглобя, за да стане готова  за ползване :)

От никел се сглобяват, не са готови, готова конфигурация означава оня боклуци в технобакалийте.

"Нужна ми е помощ да сглобя конфигурация "

Под готова имам предвид, да ми помогнете да я сглобя, за да стане готова  за ползване :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване