Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте скъпи колеги имам леко затруднение със синтаксиса на моята заявка. Искам да направя така че да взема информация от таблица на даден автор който е равен сам по себеси по ИД Етко и идеята имам две таблици; news и author в news пускам списъс със авторите със селект като се записват техните ID след това правя заявка в таблицата на author за да изкарам всички новини със ID на моя автор за целта използвам това :

<?php $sql = mysql_query("SELECT * FROM news WHERE author = '".'author'."'") or die(mysql_error());   $num = mysql_num_rows($sql); echo "".$num.""; ?>

Проблема ми е следния не знам как да напиша правилно заявката явно че искам да селектирам всичко от таблица news където автор да е равен на Автора само че как се изписва правилно ще съм много благодарна ако помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Да кажем, че имаш следната релационна схема:

News
NewsID
Title
Content
AuthorID

Author
AuthorID
Name

До колкото разбрах, искаш да изведеш информация за всички статии написани от даден автор.

select News.Title, News.Content
from News
where News.AuthorID = 42

При подобни заявки винаги търси по ID на автор, защото може да има много автори, които са с едно и също име, но базата данни се грижи никога да няма автори с едно и също ID (стига атрибута да е unique primary key).

Редактирано от AxCx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че имаш следната релационна схема:

News

NewsID

Title

Content

AuthorID

Author

AuthorID

Name

До колкото разбрах, искаш да изведеш информация за всички статии написани от даден автор.

select News.Title, News.Content
from News
where News.AuthorID = 42

При подобни заявки винаги търси по ID на автор, защото може да има много автори, които са с едно и също име, но базата данни се грижи никога да няма автори с едно и също ID (стига атрибута да е unique primary key).

Благодаря ти много това ще ми помогне, но самият синкаксис на това 42 как да го напиша в заявката на php select News.Title, News.Content

from News

where News.AuthorID = $row['AuthorID'] ; самото ID на автора как да го взимам автоматично ми е проблема за жалост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.