Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам споделени папки на компютъра, който работи с Windows 7. От лаптопа с 8.1, не мога да ги достъпя. Преди ги достъпвах. Възможно е това да се е случило след инсталирането на Oracle VirtualBox на лаптопа. От Андроид устройство ги достъпвам без проблем.

От лаптопа, имам пинг до адреса на компютъра. 

Деинсталирах VirtualBox, в Device Manager изтрих всички мрежови устройства, които бяха скрити и оставих само тези за синия зъб, жичния адаптер, вградения безжичен и усб безжичния, който използвам. Изтрих драйвъра и на адаптера, който използвам и го сложих наново. Търсенето на устройства и съдържание е включено.

Връзки с домашна група от снимката, която прикачвам го бях пробвал и на двете опции. 

Имаше и Хамачи, и то е изтрито.

Ако имате решение на проблема, добре сте дошли да го споделите! 

post-344859-0-72506500-1433346203_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При самото шерване на папките, се избира достъпа до тях. Т.е. може да бъде споделена с определен потребител и със всички... Там рови и ще стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

При самото шерване на папките, се избира достъпа до тях. Т.е. може да бъде споделена с определен потребител и със всички... Там рови и ще стане...

Споделено е с Everyone.

Добавих и снимка от грешката,която дава на лаптопа. Това,което е на снимката е адреса на компютъра, зададен е статично и е извън DHCP областта. И без проблем с този адрес се свързам от таблета, виждам папките и отварям файловете.

Преди ставаше и на лаптопа. В първото мнение написах, че може би вина имат програмите, които инсталирах VirtualBox и Hamachi. Вече ги няма.

Мисля, че няма остатъци от тях в мрежовите настройки и прикачам снимки, за да не е само на мисли.

post-344859-0-36716500-1433349110_thumb.

post-344859-0-41254400-1433349300_thumb.

post-344859-0-08456900-1433350550_thumb.

post-344859-0-58001100-1433350550_thumb.

post-344859-0-08567900-1433350551_thumb.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.