Премини към съдържанието
Luiba89

Мониторът ми се изключва и се появява error "Display driver stopped responding"

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди 2 седмици ми се развали видеокартата и си купих нова - POWER C AXR9 285 2GBD5-TDHE. Инсталирах й драйвъри от диска (тя автоматично изтегли от интернет) И след това резолюцията беше добра, но при всяко включване на компютъра ми пишеше Please update/reinstall video driver. Необърнах внимание на това и от днес мониторът ми се изключва и се появява error "Display driver stopped responding". Това се появяваше и при старата видеокарта, преди да се развали.

Моля ви за помощ, защото видеокартата е само на 2 седмици.

Изтрих всички видеодрайвъри с Display Driver Uninstaller, после и със Driver Sweeper. После изтеглих ATI autodetectutility и с нея изтрих всички и сложих нови, които програмата сама сканира. Инсталирах новите драйвъри и отново като пусна компютъра има съобщение "Please update/reinstall video driver". Засега монитора все още не се е изключил, но реших да не чакам а веднага да пусна тема. Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като при две карти се появява един и същи проблем, защо го търсиш във видео картата? Другаде трябва да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със старата видеокарта компютъра тръгваше само в safe mode, а когато я смених си работеше нормално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Видеокартата има ли допълнително захранване (6/8 пина PCI-E), закачено ли е? Пробвай с по-стaра версияна драйвъра. При видеокартите мого често по-нов драйвър не означава по-добра работа.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата има ли допълнително захранване (6/8 пина PCI-E), закачено ли е? Пробвай с по-стaра версияна драйвъра. При видеокартите мого често по-нов драйвър не означава по-добра работа.

Не знам. Как мога да разбера? Имам списък на всички части на компютъра, мога да дам и линк към темата (ако ще помогне), в която изяснихме проблема със старата ми видеокарта.

Опитах се да намеря по-стара версия на драйвърите, но програмата автоматично сканира най-новите :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой инсталира картата?

Допълнителен кабел стърчи ли от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих я от http://shop.sky.bg/и те ми я монтираха. Сложила съм на кабела на монитора допълнителна букса с която да го свържа за компютъра, защото и новата и старата видеокарта бяха с различни букси от монитора. А монитора си е хубав - с течни кристали на Dell, проблема не е в него.

Вчера докато ATI деинсталираше всички драйвъри изгасна монитора и стоеше само черен екран 10 минути, след което рестартирах и вече резолюцията беше огромна, което показа, че се е махнал видеодрайвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да погледнеш под капака на компютъра - вижда ли се кабел да излиза от картата (не за вентилатор)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, картата Ви е с допълниелно захранване - Extension Power Connector Two 6-Pin PCI Express Power Connectors - отворето кутията и проверете дали в горната част е поставен кабел който идва от захранването.

Едно питане - какво Ви е захранването - че мин. изисквания на тази карта е захранване от поне 500 W ?

На каква резолюция използвате картата?

Може л иточен модел на монитора който ползвате?

за сега хубав ден :)

Ако имаш време хвърли едно око на тази тема КЛИК

Редактирано от make79 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Направо снимах видеокартата, тъй като капака от едната страна е прозрачен.

8162816J.jpg

Според мен стърчат 2 кабела от видеокартата (в средата).

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18671това ми е захранването (620W)

Монитора ми е http://sky.bg/Details.aspx?ID=18834

1920х1080 е резолюцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с амд видеокарта само, че модел 6870 преди време. След 2-3 преинсталации на операционната система реших проблема като инсталирах norton internet secuity след чиста инсталация на уйндоус намери наколко хиляди вируса и след като ги изчисти свалих драйверите от сайта на производителя и вече една година нямам проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро

Опитайте от ТУК да свалите драйверите като посочите ръчно модела на видео картата + каква е операционната Ви система ( Manually Select Your Driver )

Преди да ги инсталирате - посетете ТАЗИ страница - махнете всичко свързано с видеокартата като драйвери.

Рестартирайте компютъра, инсталирайте свалените драйвери, сложете резолюцията която е като  ( recommended )

и кажете какъв е резултата.

Също така ако може след инсталацията да направите една снимка на device manager като сте кликнали на display adapter и Монитор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Като деинсталирах драйвърите изгасна монитора и след 20 мин рестартирах компютъра и вече ги нямаше. Инсталирах новите и след инсталацията рестартирах, монитора си беше отново на reccomended и отново се появи същото съобщение - Please update/reinstall video drivers.

8164751h.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро,

Това което ще напише си мислех че никога няма да го кажа/напиша но ...

Опитайте да свалите драйверите за ... Монитора от ТУК и след инсталацията кажете какъв е резултата също така в device managera виждам че има неща които не са инсталирани ...

Ако е удобно кажете с каква ОС сте и марка на дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиза... и им казваш, че са инсталирани няколко версии на драйвъра и не тръгва.

Може и захранване да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден. Колегата belivakov е прав - занеси го в сервиза да тестват какво се случва с конфигурацията която са зглобили.

А само за теста - премести кабела за видеото - от видеокартата на това което е на дъното, рестартирай и кажи дали има промяна - ако има - възможно е проблема да е във видео картата ... слота за видеокартата ...

Сега се сетих - пипали ли сте нещо по биоса на дънната платка?

за сега хубав ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден. Колегата belivakov е прав - занеси го в сервиза да тестват какво се случва с конфигурацията която са зглобили.

А само за теста - премести кабела за видеото - от видеокартата на това което е на дъното, рестартирай и кажи дали има промяна - ако има - възможно е проблема да е във видео картата ... слота за видеокартата ...

Сега се сетих - пипали ли сте нещо по биоса на дънната платка?

за сега хубав ден

Нямам никакво време да го нося в сервиза компютъра е много тежък, а сервиза е много далеч... Чак след 15ти ще мога да го занеса, дали дотогава може да се повреди видеокартата или няма такъв шанс?

Иначе пипах по biosa, за да го настроя да чете дискове, но беше много отдавна. Как мога да разбера, това ми е последната надежда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...премести кабела за видеото

Докато външната карта е на слота, дъното няма да разреши вградената!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......Сложила съм на кабела на монитора допълнителна букса с която да го свържа за компютъра, защото и новата и старата видеокарта бяха с различни букси от монитора. ....

Каква е точно тази букса ?

Може ли снимка да видим какво и как е свързано ?

и какъв е портът на този монитор, който да не става с нито една видеокарта ?

Както гледам спецификациите му, освен USB и HDMI той има DisplayPort, DVI, and VGA.

Не би трябвало да се налага никакви букси да слагаш между него и компютъра !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем с "display driver stopped responding/working". Месеци не успях да го разреша, докато компа не почна да увисва на синия екран на смъртта. Тествах и се оказа, че единия модул RAM си беше заминал. Смених го и проблема изчезна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много! Вкарвам кабела в буксата, която е посочена със зелената стрелка. Слагам накрайник на кабела на монитора, за да може да влезе там, можете да го видите в следващата снимка. Когато сложа кабела на монитора без накрайник във синята букса, която е посочена със червена стрелка - монитора не работи, само черен екран има. Така е още откакто купих компютъра и със старата видеокарта монитора беше свързан по същия начин - с накрайник, защото синята не го отчиташе (май още първия ден я повредих със стар монитор)

8228235x.jpg

8228239K.jpg

Моля ви дайте някакви съвети. Дори и да го занеса в сервиза, те нищо няма да направят, ще трябва да си платя всичко за моя сметка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате два извода на видеокартата, които може да ползвате. Опитайте в другия извод.

Според мен ползвате стар кабел, възможно е от него да идва проблема. Ако имате друг кабел, например ХДМИ, опитайте само с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах цялата тема и аз стигам до извода на onogondur за проблем с кабела. Вземи си един HDMI (или DisplayPort, но не съм сигурен мониторът поддържа ли го. Не си дала инфо за монитора) кабел и мисля, че проблемите ти ще останат в миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.