Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся си нов лаптоп до към 1700 лева, като най-важно за мен е наличието на ssd, матов дисплей, дълъг живот на батерията и неголям размер (15.6" е максимумът); всичко останало няма никакво значение.(голям плюс е наличието на 3G , но за тези пари, трудно се намира)

За сега съм се спрял на http://laptop.bg/laptops-asus-ZenBook_UX305-asus_ux305fa_fc157h

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Прекалено скъпо и дооста слабка производителност - не си заслужава! 

Заложи на това: Toshiba Tecra Z40-A-16C

Бизнес модел с 3 год. гаранция, а Asus все още няма УТВЪРДЕНА бизнес серия...

При такъв бюджет и такива изисквания, просто ще е грешка да заложиш на Asus!

От Asus моб. компютри, добри са само G551 и G771, но те са в съвсем различна категория.

Иначе, най-доброто в тази категория, е Dell XPS, но е далеч като бюджет... Но за мен, по-добър от него е Dell E7240, но е въпрос на гледна точка!

И още нещо важно - гаранцията на Toshiba-та не е просто 3г., а тя е бизнес гаранция и е съвсем различна от гаранцията на бюджетните предложения!

Иначе и при Toshiba и при Asus има една и съща програма, която при повреда, ти ремонтират лаптопа и ти връщат парите! ;)

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 дена по-късно все още не съм стигнал до решение... какво мислите за това http://laptop.bg/laptops-dell-Latitude_3540-dell_latitude_3540_CA011L35401EM_1

Изчакай още 30 дена, тогава ще излезе Win 10 и нови по-атрактини предложения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 дена по-късно все още не съм стигнал до решение... какво мислите за това http://laptop.bg/laptops-dell-Latitude_3540-dell_latitude_3540_CA011L35401EM_1

Това е пластмасово и няма нищо общо с здравите Latitude модели от 6000 серията!

Tecra-та тук е по-добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е пластмасово и няма нищо общо с здравите Latitude модели от 6000 серията!

Tecra-та тук е по-добра!

А от към производителност , не води ли делът? ( искам да мога да гледам без проблем HD филми :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и евтини таблетни лаптопи с Intel N28__ могат да подкарват 4K UHD видеа през плеър(не през Youtube)...

A, вградената видеокарта в тази i5 е далеч по-мощна!

Имай в предвид, че спец. видеокарта винаги ще ти трън в гащите, защото може да прецака нещата и след време, ако същата дефектира, трябва да се изръсиш с доста парички и тогава може този ремонт да е без мислен и после направо на боклука!

А, ти така или иначе няма да ползваш и 5% от нейната производителност! :D

На майка Samsung-a е с 3-то поколение i5(ниско волтажен) и под Windows 8 в Internet Explorer подкарва 4K UHD клипчета от Youtube и то на 30-40% процесорно натоварване!  :ohmy:  ;)

На моят Dell, през плеър възпроизвеждам 4K UHD през KMplayer на 20% процесорно натоварване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много, а случайно да ти се занимава да ми препоръчаш нещо до 1500, понеже ми се посмали малко бюджетът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът никак не е малък за твоите нужди... Защото можеш да минеш само с 1000лв., но ще е пластмасово изчадие!

Ето това си заслужава парите Toshiba Portege R30-A-1C0:

- това е част от бизнес серия на Toshiba;

- 3г. бизнес гаранция;

- този i3 е мощен колкото ниско волтажен i5;

- най-мощната в момента вградена видеокарта на пазара;

- много добра батерия;

- Win7+Win8.

Виждам един минус - няма SSD, въпреки че дискът е от по-бързите, работещи на 7200 оборота.

Но без проблем можеш да му сложиш SSD, защото въпреки че е 13.3-инчов, той има DVD ;)(заместваш го с едно кеди), но няма m2 слот...

Има един по-интересен модел, но той е с ниско волтажен процесор(вкл. и двойно по-слаба видеокарта), но той има m2 слот+SATA 3 за харда: HP Probook 430 G2

Може да ти стори странно, но i3-4100M е по-мощен от i5-4200U...

Toshiba-та е по-добра конструкция, по-добър звук! Но има повече портове, вкл. и DVD и това го удебелява, ако го сравняваме с Probook-а....

Но поне в близките 5 години няма да те предаде, а и можеш след време да ъпгрейднеш процесора до i7 от Haswell семейството на Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че предпочитам да има numeric keypad, но не е болка за умиране :D , иначе http://laptop.bg/laptops-toshiba-Portege_R30_A-toshiba_portege_r30_a_17k__910_003313_980_000942тази, но с 8 рам мисля, че е супер; друго, което много ме блазни e http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450_G2-hp_probook_450_g2_K9K93EA_256gbssd - какво мислиш за него 

Редактирано от kjoravija (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

леко извън темата, hd 5500 не е ли по-бърза от 4600?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и евтини таблетни лаптопи с Intel N28__ могат да подкарват 4K UHD видеа през плеър(не през Youtube)...

Това пробвал ли си го? Щото тия "дървета" са чист Атом като видео декодинг и 4К е много далеч от тях.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че този е коренно различен, но също ми хвана окото; подсветката на клавиетурата блазни много; батерията държи немалко и има фхд екран, което най-много ме привлича; а ако успея и да сменя хдд-то със ссд...  https://www.ozone.bg/laptopi/acer-aspire-vn7-571g-nx-mrvex-046/?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си взел новия процеосор:

- Acer Aspire V15 Nitro VN7-571G NX.MRVEX.036

Моделът има m.2 слот за добавяне на SSD-диск, така че не е нужно да сменяш наличния хард - просто си сложи SSD-то и си ги имай и двата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих сравнения на двата чипа и излиза, че са почти идентични като производителност. Интересува ме, дали цялостно като хардуер е добър лаптопът с изключение на тази променлива - процесорът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E550-lenovo_thinkpad_edge_e550_20DFS00N00Изключваш външното видео и караш само с вграденото ,за да не грее излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пробвал ли си го? Щото тия "дървета" са чист Атом като видео декодинг и 4К е много далеч от тях.

Нямал съм възможност да тествам такъв "звяр" лично, поне това се пише в тестовете на видеокартата на тези процесорчета - виж тук

/The integrated video decoder supports all popular codecs such as MPEG2, H.264, VC1, VP8 and MVC and is suitable for resolutions up to 4K up to 100 Mbit/s./

Иначе, както казах, аз лично съм виждал HD 4000 да плейва 4k от Youtube на 20-30% процесорно натоварване!

А, за другият въпрос - да, HD 4600 е много по-мощна от 5500.

Към авторът на темата - отиди в съвсем различна нисша лаптопи, от които аз бихте посъветвал да избягваш! При средния БИЗНЕС клас лаптопи имаш сигурност в дългоср. план, а тези лаптопи в ниския геймърски клас могат да ти създадат проблеми, защото тези машини реално НЯМАТ адекватно охлаждане за мощните си компоненти! А и се замисли, за какво ще ти нужна мощната Nvida 850M, която е над 200% по-мощна от Intel HD 4600/Nvidia 820M.

А, от посочения Acer, на мен ми харесва само дисплея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към авторът на темата - отиди в съвсем различна нисша лаптопи, от които аз бихте посъветвал да избягваш! При средния БИЗНЕС клас лаптопи имаш сигурност в дългоср. план, а тези лаптопи в ниския геймърски клас могат да ти създадат проблеми, защото тези машини реално НЯМАТ адекватно охлаждане за мощните си компоненти! А и се замисли, за какво ще ти нужна мощната Nvida 850M, която е над 200% по-мощна от Intel HD 4600/Nvidia 820M.

А, от посочения Acer, на мен ми харесва само дисплея...

Kak за какво му е да играе игри.ГТА 4 се играе нормално на хд 1800 ,лефт 4 деад 2 ,цс 1.6 фпс.

Много важно инсталират се  драйверите на нвидия от сайта на производителя и не се ъпдейтват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност игрите не са ми фактор, защото играя по 1-2 часа седмично(WoТ), с което се справя и текущото ми vaio(i3 330m;5470m;4gb).Просто искам читав екран, защото текущият ми е гланцов с резолюция 1366х768, което е ужасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава търси лаптоп с FullHD матова матрица...

Но в този бюджет, има само бюджетни или геймърски(ниския клас) модели!

Например като този, но е 17,3 инча...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15,6 ми е максимумът, а acer-ът е с матов също, поне така пише навсякъде http://m.emag.bg/laptop-15-6-39-62-cm-acer-aspire-vn7-571g-59pm-dvu-jadren-broadwell-intel-core-i5-5200u-2-2-2-7ghz-full-hd-led-display-nvidia-geforce-gtx-850m-4gb-hdmi-8gb-1tb-hdd-3x-usb3-0-linux-2-4kg-2g-garancija-nx-mrvex-035/pd/D80JFMBBM/ намерих го с новия i5 по-евтин..май това ще взема в крайна сметка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

махайте ги тея v15 nitro, имах точно с 5200 и 850 и на втория ден заспал пиксел. Навсякъде из интернет пише че им се разваля матрицата, даже под клипа на ейсър в коментарите се оплакваха хората. Добре че от лаптопбг ми го приеха и върнах.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай вариантите ми се свеждат до http://laptop.bg/laptops-asus-F555-asus_f555lb_dm020d и http://laptop.bg/laptops-dell-Latitude_3540-dell_latitude_3540_CA011L35401EM_1  като клоня повече към dell 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Асуса. :) Лично мнение. Не налагам своето. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.