Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся флашка, изградена от ssd елемент. И 8 ГБ са ми достатъчни, но предполагам с такъв малък капацитет ще е много бавна. Лимит няма, но предпочитам да е около 100 лева.
Мерси на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся флашка, изградена от ssd елемент. И 8 ГБ са ми достатъчни, но предполагам с такъв малък капацитет ще е много бавна. Лимит няма, но предпочитам да е около 100 лева.

Мерси на отзовалите се.

SSD или флаш памет? И двете са изградени по една технология, но имат различни интерфейси както и други особености

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, нещо такова. На Корсар има също, но са много скъпи Flash Voyager GTX

Представях си нещо такова, ако някой има опит: http://www.aliexpress.com/item/KingSpec-Speed-USB-plate-mobile-ssd-Application-to-all-Notebook-equipment-with-USB2-0-16GB-usb/1722487483.html?spm=2114.32010308.4.77.kspgwk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, нещо такова. На Корсар има също, но са много скъпи Flash Voyager GTX

Представях си нещо такова, ако някой има опит: http://www.aliexpress.com/item/KingSpec-Speed-USB-plate-mobile-ssd-Application-to-all-Notebook-equipment-with-USB2-0-16GB-usb/1722487483.html?spm=2114.32010308.4.77.kspgwk

И как сравнявате 128GB с 16GB и USB3 с USB2? Ако сметнете нещата ще разберете че китайския всъщност е поне два пъти по-скъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

46 долара за дърто 16ГБ стикче. Това е безумна цена. Какво като е SSD. Не е по-бързо от която и да е флашка със същия обем и цена у нас от порядъка на 10-15лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нищо не сравнявам. В първия пост съм написал какво търся. От китайския сайт линкнах първото което ми попадна. Също там има много по-добри оферти, поне на хартия. 

ЕДИТ:

46 долара за дърто 16ГБ стикче. Това е безумна цена. Какво като е SSD. Не е по-бързо от която и да е флашка със същия обем и цена у нас от порядъка на 10-15лева.

Линка бе само за да покажа какъв вид устройство търся. Трябва ми за многократен запис, а флашката умира бързо. 

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не сравнявам. В първия пост съм написал какво търся. От китайския сайт линкнах първото което ми попадна. Също там има много по-добри оферти, поне на хартия. 

ЕДИТ:

Линка бе само за да покажа какъв вид устройство търся. Трябва ми за многократен запис, а флашката умира бързо. 

колко многократен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се инсталира операционна система на него. Ползва се почти постоянно. Скоростта на USB2 е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ме уби.

ТОва не е нищо ново, нито странно. ИБМ предлагат за сървърите си флашка с ESX за виртуализация

П.П. Но тя е настроена така че да не пише на флашката :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че флашките от ново поколение/ усб3/..са по добри от усб2 единствено по скорост и.дизаин...

външен хард би ти свършил същата работа/сата естествено/

ето ти няколко линка

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=14572

http://www.amazon.co.uk/Transcend-JetFlash-Super-Frustration-Free-Packaging/dp/B007CEBVRI

аз лично ценните неща си ги държа в така наречените облаци ...в абв...в onedrive..и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз лично ценните неща си ги държа в така наречените облаци ...в абв...в onedrive..и т.н.

Ценните неща трябва да се пазят на няколко места.

Поне 3 различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали Windows ще може да бутне от USB (без да се модифицира допълнително), но дори да може, има два други, според мен по-добри варианта за преносим Windows джобен формат. Първия е MicroSD to SATA адаптер, а втория - стик с Windows, каквито вече има много (като този в подписа ми).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали Windows ще може да бутне от USB (без да се модифицира допълнително), но дори да може, има два други, според мен по-добри варианта за преносим Windows джобен формат. Първия е MicroSD to SATA адаптер, а втория - стик с Windows, каквито вече има много (като този в подписа ми).

Или като този :

MeeGoPad T01 Microsoft Windows 8.1 OS TV Stick - Quad-Core CPU, 2GB RAM, 32GB Internal Memory, HDMI Interface

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че и двата варианта не ми вършат работа. В момента ползвам обикновена флашка, но swap дяла, поради честия запис се поврежда и ОС започва да се държи странно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че и двата варианта не ми вършат работа. В момента ползвам обикновена флашка, но swap дяла, поради честия запис се поврежда и ОС започва да се държи странно. 

Имате няколко възможности:

1. пускате ОС без виртуална памет

2. пускате виртуалната памет на твърд диск

3. сменяте ос с такава, която може по-лесно да работи без виртуална памет

....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е възможно нито едно от изброените. Благодаря за предложенията, в общия случай щяха да свършат работа. Ограниченията са: без да се докосва хардиска; компютрите са с 256- 512MB рам памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е възможно нито едно от изброените. Благодаря за предложенията, в общия случай щяха да свършат работа. Ограниченията са: без да се докосва хардиска; компютрите са с 256- 512MB рам памет. 

Е какво толкова го бистрите? Или си взимаш външно SSD или някакъв NAS Storage, където да метнеш суапа, но и двата варианта са над бюджета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са те наели да се бориш с поддръжката на някаква държавна администрация, в която са забравили да обновят компютрите през последните  повече от 10 години?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изморих се и се отказвам.

ЕДИТ:

Да не са те наели да се бориш с поддръжката на някаква държавна администрация, в която са забравили да обновят компютрите през последните  повече от 10 години?

Да, нещо подобно, но не е държавно.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де, същия...

п.п Сега има и малко по-нов вариант. Те бяха първите които пуснаха в продажба подобна джаджа, после се появиха всевъзможни подобни стикове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.