Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам Acer aspire, но поддържа DDR3 1066. Мога ли да му сложа 1600? Един приятел ми вика, че дори е по-добре и ще пали на 1066 и ще е малко по-бърза. Една плочка 8 ГБ или да намеря 2 по 4, за да са дуал. Става ли така или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Можете да си сложите, но само ще си дадете парите нa вятъра защото ако дънната платка поддържа 1066 MHz и Вие сложите 1600 MHz, то релано ще си стои на 1066, разлика в бързината няма да усетите.

Редактирано от Р. Иванов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето Mhz не означават че паметта ти ще върви по-бързо. Теоретично е така в един перфектен сценарии за определено време може и да е по-бърза но по-добрите тайминги са решаващия фактор. Следователно ако дадеш по-добра информация за какво точно памети говорим и какъв е точно тоя Acer aspire защото определено не е само 1 може вече да се даде по-точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Acer Aspire 5750G

Това е модела. 

Рамта да е примерно една плочка 8 GB на corsair. Може да се опитвам да намеря и 2х4. Реално трудно се намира 1066 и дори да я намеря, парите са същите. Ако номера става, да попитам дали все пак може и 1333, и дали резултата ще е същия от 1600 2х4 или 1333 2х4 или еденична 8. Те пак ще си работят на 1066, но ще има ли разлика в бързините им. Зависи каква намеря из ОЛХ-а.... Засега съм намерил това. 

http://olx.bg/ad/ram-pamet-za-laptop-corsair-8gb-ddr-3-1600mhz-ID5gE2S.html#14bd1b4cd5

Но все пак ще пробвам кит 2х4. 

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дадеш 115 лева за 8ГБ памет от OLX? Може да си я купиш чисто нова.

Иначе приятеля ти, не те е излъгал. Ако сложиш памет на 1600, тя ще работи на 1066 но с много по стегнати таймиги. 2х4 ще е по-добре, заради двуканалния режим.

Зависимостта на латентността и скоростта е горе-долу такава:

1600MHz CL9

1333MHz CL8

1066MHz CL7

Има голяма вероятност паметта да не запали на лаптопа. Най-добре е да се пробва и тества преди да платиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук вече ме задълбочи с това, че може да не запали... Звучи лошо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук вече ме задълбочи с това, че може да не запали... Звучи лошо. 

То има шанс да не запали с паметти даже който са 1066 и надолу да не запали. Или да работи в пъти по-лошо. Така че шанса винаги го има а когато говорим за по-високи стойности шанса се вдига, да не говорим че това е лаптоп и настройки за паметти и да има ще са мижеви.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е отговора

Не че нещо но този страница не отговаря на нито един от 3-те зададени въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо но този страница не отговаря на нито един от 3-те зададени въпроса.

Отговора се крие във внимателното четене. Т.е. лаптопа поддържа макс. 2х4, не 8 на куп. Предложената памет е само 1066, т.е. всяка друга пак ще работи на тази честота. Освен това, разликата в бързодействието, ако се поддържаше 1600 MHz, няма да се усети видимо, а само в някакъв тест, при това в процентно изражение би било около 3-5 %. Крайният отговор е: Може 2х4 Gb на 1066 MHz...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговора се крие във внимателното четене. Т.е. лаптопа поддържа макс. 2х4, не 8 на куп. Предложената памет е само 1066, т.е. всяка друга пак ще работи на тази честота. Освен това, разликата в бързодействието, ако се поддържаше 1600 MHz, няма да се усети видимо, а само в някакъв тест, при това в процентно изражение би било около 3-5 %. Крайният отговор е: Може 2х4 Gb на 1066 MHz...

Изглежда четете внимателно но явно не разбирате реално какво пише. Моля не пускайте грешна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.