Премини към съдържанието
NerdyBurdy

Как Faceit.com прави автоматично неща, които трябва да върша ръчно ?

Препоръчан отговор

NerdyBurdy    14

www.faceit.com е уебсайт в който може да играеш онлайн срещу други играчи да участваш в турнири и лиги и да печелиш награди на определени компютърни игри(Dota 2, CS:GO).

Когато вляза във сайта и си вляза в акаунта и кликна да ми търси противници срещу които да играя, след като ми намери притивнци ми излиза бутона Play когато го натисна Браузъра ми изкарвна съобщение External Protocol Request. Когато приема този протокол автоматично без аз да правя нищо ми влиза стартира играта на компютъра ми (ако вече не съм влязал в нея) намира ми Лоби(лобито по принцип се прави ръчно от даден играч) вкарва ме в лобито намества ме да играя срещо, моято противник от сайта и ми стартира играта(когато си в лоби има бутон Play за да започнете да игреате) и всичко това го прави автоматично а по принцип това трябва да се направи ръчно със кликания на бутони и всичко това го прави още преди да съм табнал във играта ми, докато все още съм избрал да виждам браузара вместо играта на десктопа си ?

Играта за която говоря е Dota 2 създадена от Valve.

Искам да ви попитам какви наични има това нещо да стане?
    Какво технологии може да се използват това да стане ?
    Бот ли използват за всичко това ? 
    Когато приема този протокол някакъв скрипт ли ми активира ?
    Сайта е написан на PHP.

Видео: 

(след като започне да търси игра моля превартете 2-3 минути.)

Снимка: 5cb12a04afde2ed2.jpg Редактирано от NerdyBurdy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.