Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Ученик съм в 10 клас и имам проблем с един проект по информационни технологии.

От мен се иска на направя БД(база от данни) с програмата Microsoft Office Acces 2007.

Ще съм много благодарен на всеки,който ми помогне!

Условието на задачата е следното:Създайте БД за обслужване на доставки за храна по домовете.БД трябва да съдържа информация за клиентите с необходимите данни за тях,предлаганите ястия с съптветните цени,вида на ястието(салата,супа,основно ястие,десерт,гарнитура).

* Проектирайте и създайте БД,съдържаща данни за доставките.

* Трябва да се дава възможност за добавяне на данни за ново ястие,нов клиент,нова доставка.

* Реализирайте следните справки:Списък на клиентите поръчали си храна за деня,който се посочва и общата сума на поръчката;Списък на всички ястия по вид и цена;Списък на поръчаните ястия за деня;Списък на най-много поръчвани ястия;Списък на клиентите с най-много поръчки за месеца.

Това е всичко. Искам да спомена,че не разбирам абсолютно нищо от компютри и съм сигурен,че за вас това е детска работа.

Надявам се някой да ми помогне и ако някой го направи му БЛАГОДАРЯ предварително.

Редактирано от ludmil12345678 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GranDecor
      На какво мение сте, бихте ли автоматизирали дома си, ако имате възможност?
      Под автоматизиране на дома визираме следното: Възможност да се контролират уреди, намиращи се у дома, локално и чрез мобилно устройство, посредством интернет. Терминът "автоматизиране на дома" често се употребява и изолирано, за устройства с опция за програмиране, като домашни термостати и пръскачки за поливане на ливади, но реално описва домове, в които почти всяко устройство подлежи на отдалечен контрол – светлини, електроуреди, контакти, климатични инсталации и др. От гледна точна на сигурност, това може включва аларми, ключалки на врати, прозорци, детектори за дим, охранителни камери и всякакви сензори, използвани за охрана и наблюдение.
    • от crashgold
      Здравейте !  От доста време  правя един проект на garry's mod  и ми трябва едно NPC(НИГ) да клекне.   Имали начин да стане това ? 
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте приятели. Моля за помощ. Имам за задача в училище по информационни технологии да създадем проект за локална мрежа до четвъртък. На мен ми се падна следното:

Създайте локална мрежа за производствена фирма
      - Фирмата се състои от две сгради.
      - Административната сграда се състои от главен счетоводител, касиер,секратар,администратор и директор. Всички са в различни стаи, имат по една работна станция и един общ мрежови принтер. A в стаята на администратора и Web сървър.
      - Производствена сграда - има три компютърни системи, на които имат достъп само началниците на отдели.
      - Всички системи имат връзка с интернет.

Ето и плана на задачата по който трябва да работим: 

План за задача
      | Физическа структура, топология и размер на мрежата
      1. Вид на мрежа
      2. Топология
      3. Размер – диаграма
      || Свързване на компютрите
      Стъпки при физическото изграждане на мрежата
      Избор на тип кабел
      Инсталация на кабелите 
      Категория на кабела
      Полагане на кабела и настройки на работните маста
      Създаване на безжична мрежа  - безжични у-ва и начин на обмяна на данните, използване на безжични системи
      Инсталиране на хардуера – сравняване на характеритиките на компютрите, вид на мрежата (потребител – потребител, клиент – сървър, разположение на компютрите, защита на техниките)
      Насторйка на софтуера за конфигуриране на мрежата
      Свързване на мрежата към Интернет 
      Тип връзка
      ||| Защита 
      Потребителски акаунти
      Чрез потр акаунти ОС разпознава различните потребители и им дава съответните права
      ПеРСОНАЛИЗИРАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ – НАСТР. НА ЦВЕТОВЕ И РАБОТЕН ПЛОТ; достъп до данни и системни ресурси
      Методи за създаване на потр ак – част от работна група, мрежов домейн
      Видове потребители – администрарот – притежава вс права; Лимитиран  - изп инсталираните прогр и да прави малки промени;Гост . силно ограничен акаунт. Този акаунт може само да използва програми без да извършва никакви настройки
      Сигурност на данните – от вируси, шпионски софтуер и разл видове атаки
      Обновление но ОС,  зАщитна стена – защита при работа в мрежа, антивирусен софтуер, инсталиране на прогр против шпионски софуер, изскачащи прозорци – Pop ups – контролира активните програми, забрана за споделяне на важни файлове, трудни пароли
      Проверка на сервизния пакет – десен бутон върху my computer и properties
      Център за сигурност – контрполен панел 
      Windows defender  - безпл прогрв ОС – предупр за вреден софтуер и за прогр, които излозват мрежовата връзка
      Правила за създаване на пароли

(Трябва да се направи схема на задачата. Моля някой, който разбира да помогне, защото нямам никаква представа от мрежи. Благодаря предварително.)
    • от Радослав Монов
      Здравейте колеги програмисти , също като вас и аз реших да се пробвам да се занимавам с програмиране.
      Аз съм студент в ТУ-Варна 2ри курс и както всеки друг преминавам през мъченията на преподавателите ,според които те щели да ми помогнат да се реализирам успешно.
      Във връзка с това ви пиша за помощ по проекта ,който ми е зададен.
      Условието е следното :

1.Съставяне на две динамични опашки с целочислени данни, съдържащи се във външен файл.
      2.Сортиране на елементите в опашките по метода чрез вмъкване.
      3.Формиране на нова структура списък и намиране на максималния елемент измежду елементите кратни на 7.
      4.Запис на изходните резултати във външен файл.
      Главна функция с  меню и проверка за състоянието на данните.

Всякаква помощ би ми била полезна. Благодаря предварително. 

По условие (1) не ми е ясно данните трябва да са предварително написани във външния файл и да се четат ли ?

• от KoKKinoU_FaN
      https://www.kaldata.com/forums/gallery/image/14370-/

Не мога да се сетя за по-добро описание на модерното човешко общество.
      Всички сме вперили глави в модерните телефони в очакване на още един "лайк".

Телефонът нарочно не е в средата на снимката, защото с това искам да покажа,
      че хората изместват фокуса от истински важните неща от живота.

Хора, не живейте за единия "лайк"!
      Радвайте се на природата, приятелите, любовите, семейството си.
      Лайковете минават и заминават.

Живейте сега, защото
      миналото няма да се върне,
      а бъдещето може и да не се случи.

Защо в желанието си да сме харесвани, ставаме все по-самотни?

И те така, Кире. Мисля че много се разприказвах.
      Който разбрал, разбрал.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.