Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Ученик съм в 10 клас и имам проблем с един проект по информационни технологии.

От мен се иска на направя БД(база от данни) с програмата Microsoft Office Acces 2007.

Ще съм много благодарен на всеки,който ми помогне!

Условието на задачата е следното:Създайте БД за обслужване на доставки за храна по домовете.БД трябва да съдържа информация за клиентите с необходимите данни за тях,предлаганите ястия с съптветните цени,вида на ястието(салата,супа,основно ястие,десерт,гарнитура).

* Проектирайте и създайте БД,съдържаща данни за доставките.

* Трябва да се дава възможност за добавяне на данни за ново ястие,нов клиент,нова доставка.

* Реализирайте следните справки:Списък на клиентите поръчали си храна за деня,който се посочва и общата сума на поръчката;Списък на всички ястия по вид и цена;Списък на поръчаните ястия за деня;Списък на най-много поръчвани ястия;Списък на клиентите с най-много поръчки за месеца.

Това е всичко. Искам да спомена,че не разбирам абсолютно нищо от компютри и съм сигурен,че за вас това е детска работа.

Надявам се някой да ми помогне и ако някой го направи му БЛАГОДАРЯ предварително.

Редактирано от ludmil12345678 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте, форумници! Преди седмица, учителят ни по физика ни да те нещо като въпросче, но логическо, правих струвах, РАЗСЪЖДАВАХ  търсих на български, на английски, но не намерих, моля помогнете! Ето ви въпроса : МОЖЕ ЛИ ДА ВИДИТЕ ОГЛЕДАЛО?
      Мерси предварително!
    • от GRANDecor
      На какво мение сте, бихте ли автоматизирали дома си, ако имате възможност?
      Под автоматизиране на дома визираме следното: Възможност да се контролират уреди, намиращи се у дома, локално и чрез мобилно устройство, посредством интернет. Терминът "автоматизиране на дома" често се употребява и изолирано, за устройства с опция за програмиране, като домашни термостати и пръскачки за поливане на ливади, но реално описва домове, в които почти всяко устройство подлежи на отдалечен контрол – светлини, електроуреди, контакти, климатични инсталации и др. От гледна точна на сигурност, това може включва аларми, ключалки на врати, прозорци, детектори за дим, охранителни камери и всякакви сензори, използвани за охрана и наблюдение.
    • от crashgold
      Здравейте !  От доста време  правя един проект на garry's mod  и ми трябва едно NPC(НИГ) да клекне.   Имали начин да стане това ? 
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте приятели. Моля за помощ. Имам за задача в училище по информационни технологии да създадем проект за локална мрежа до четвъртък. На мен ми се падна следното:

Създайте локална мрежа за производствена фирма
      - Фирмата се състои от две сгради.
      - Административната сграда се състои от главен счетоводител, касиер,секратар,администратор и директор. Всички са в различни стаи, имат по една работна станция и един общ мрежови принтер. A в стаята на администратора и Web сървър.
      - Производствена сграда - има три компютърни системи, на които имат достъп само началниците на отдели.
      - Всички системи имат връзка с интернет.

Ето и плана на задачата по който трябва да работим: 

План за задача
      | Физическа структура, топология и размер на мрежата
      1. Вид на мрежа
      2. Топология
      3. Размер – диаграма
      || Свързване на компютрите
      Стъпки при физическото изграждане на мрежата
      Избор на тип кабел
      Инсталация на кабелите 
      Категория на кабела
      Полагане на кабела и настройки на работните маста
      Създаване на безжична мрежа  - безжични у-ва и начин на обмяна на данните, използване на безжични системи
      Инсталиране на хардуера – сравняване на характеритиките на компютрите, вид на мрежата (потребител – потребител, клиент – сървър, разположение на компютрите, защита на техниките)
      Насторйка на софтуера за конфигуриране на мрежата
      Свързване на мрежата към Интернет 
      Тип връзка
      ||| Защита 
      Потребителски акаунти
      Чрез потр акаунти ОС разпознава различните потребители и им дава съответните права
      ПеРСОНАЛИЗИРАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ – НАСТР. НА ЦВЕТОВЕ И РАБОТЕН ПЛОТ; достъп до данни и системни ресурси
      Методи за създаване на потр ак – част от работна група, мрежов домейн
      Видове потребители – администрарот – притежава вс права; Лимитиран  - изп инсталираните прогр и да прави малки промени;Гост . силно ограничен акаунт. Този акаунт може само да използва програми без да извършва никакви настройки
      Сигурност на данните – от вируси, шпионски софтуер и разл видове атаки
      Обновление но ОС,  зАщитна стена – защита при работа в мрежа, антивирусен софтуер, инсталиране на прогр против шпионски софуер, изскачащи прозорци – Pop ups – контролира активните програми, забрана за споделяне на важни файлове, трудни пароли
      Проверка на сервизния пакет – десен бутон върху my computer и properties
      Център за сигурност – контрполен панел 
      Windows defender  - безпл прогрв ОС – предупр за вреден софтуер и за прогр, които излозват мрежовата връзка
      Правила за създаване на пароли

(Трябва да се направи схема на задачата. Моля някой, който разбира да помогне, защото нямам никаква представа от мрежи. Благодаря предварително.)
    • от Радослав Монов
      Здравейте колеги програмисти , също като вас и аз реших да се пробвам да се занимавам с програмиране.
      Аз съм студент в ТУ-Варна 2ри курс и както всеки друг преминавам през мъченията на преподавателите ,според които те щели да ми помогнат да се реализирам успешно.
      Във връзка с това ви пиша за помощ по проекта ,който ми е зададен.
      Условието е следното :

1.Съставяне на две динамични опашки с целочислени данни, съдържащи се във външен файл.
      2.Сортиране на елементите в опашките по метода чрез вмъкване.
      3.Формиране на нова структура списък и намиране на максималния елемент измежду елементите кратни на 7.
      4.Запис на изходните резултати във външен файл.
      Главна функция с  меню и проверка за състоянието на данните.

Всякаква помощ би ми била полезна. Благодаря предварително. 

По условие (1) не ми е ясно данните трябва да са предварително написани във външния файл и да се четат ли ?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.