Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Ученик съм в 10 клас и имам проблем с един проект по информационни технологии.

От мен се иска на направя БД(база от данни) с програмата Microsoft Office Acces 2007.

Ще съм много благодарен на всеки,който ми помогне!

Условието на задачата е следното:Създайте БД за обслужване на доставки за храна по домовете.БД трябва да съдържа информация за клиентите с необходимите данни за тях,предлаганите ястия с съптветните цени,вида на ястието(салата,супа,основно ястие,десерт,гарнитура).

* Проектирайте и създайте БД,съдържаща данни за доставките.

* Трябва да се дава възможност за добавяне на данни за ново ястие,нов клиент,нова доставка.

* Реализирайте следните справки:Списък на клиентите поръчали си храна за деня,който се посочва и общата сума на поръчката;Списък на всички ястия по вид и цена;Списък на поръчаните ястия за деня;Списък на най-много поръчвани ястия;Списък на клиентите с най-много поръчки за месеца.

Това е всичко. Искам да спомена,че не разбирам абсолютно нищо от компютри и съм сигурен,че за вас това е детска работа.

Надявам се някой да ми помогне и ако някой го направи му БЛАГОДАРЯ предварително.

Редактирано от ludmil12345678 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8+Microsoft+Office+Acces+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=u2qFVbC2PILQswG-kpHYCg

Прочети малко и започни проекта. Помощ ще бъде оказана само на конкретни въпроси след като се види че си положил усилия.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от crashgold
        Здравейте !  От доста време  правя един проект на garry's mod  и ми трябва едно NPC(НИГ) да клекне.   Имали начин да стане това ? 
      • от |VIP|d3v1L
        Здравейте приятели. Моля за помощ. Имам за задача в училище по информационни технологии да създадем проект за локална мрежа до четвъртък. На мен ми се падна следното:

Създайте локална мрежа за производствена фирма
        - Фирмата се състои от две сгради.
        - Административната сграда се състои от главен счетоводител, касиер,секратар,администратор и директор. Всички са в различни стаи, имат по една работна станция и един общ мрежови принтер. A в стаята на администратора и Web сървър.
        - Производствена сграда - има три компютърни системи, на които имат достъп само началниците на отдели.
        - Всички системи имат връзка с интернет.

Ето и плана на задачата по който трябва да работим: 

План за задача
        | Физическа структура, топология и размер на мрежата
        1. Вид на мрежа
        2. Топология
        3. Размер – диаграма
        || Свързване на компютрите
        Стъпки при физическото изграждане на мрежата
        Избор на тип кабел
        Инсталация на кабелите 
        Категория на кабела
        Полагане на кабела и настройки на работните маста
        Създаване на безжична мрежа  - безжични у-ва и начин на обмяна на данните, използване на безжични системи
        Инсталиране на хардуера – сравняване на характеритиките на компютрите, вид на мрежата (потребител – потребител, клиент – сървър, разположение на компютрите, защита на техниките)
        Насторйка на софтуера за конфигуриране на мрежата
        Свързване на мрежата към Интернет 
        Тип връзка
        ||| Защита 
        Потребителски акаунти
        Чрез потр акаунти ОС разпознава различните потребители и им дава съответните права
        ПеРСОНАЛИЗИРАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ – НАСТР. НА ЦВЕТОВЕ И РАБОТЕН ПЛОТ; достъп до данни и системни ресурси
        Методи за създаване на потр ак – част от работна група, мрежов домейн
        Видове потребители – администрарот – притежава вс права; Лимитиран  - изп инсталираните прогр и да прави малки промени;Гост . силно ограничен акаунт. Този акаунт може само да използва програми без да извършва никакви настройки
        Сигурност на данните – от вируси, шпионски софтуер и разл видове атаки
        Обновление но ОС,  зАщитна стена – защита при работа в мрежа, антивирусен софтуер, инсталиране на прогр против шпионски софуер, изскачащи прозорци – Pop ups – контролира активните програми, забрана за споделяне на важни файлове, трудни пароли
        Проверка на сервизния пакет – десен бутон върху my computer и properties
        Център за сигурност – контрполен панел 
        Windows defender  - безпл прогрв ОС – предупр за вреден софтуер и за прогр, които излозват мрежовата връзка
        Правила за създаване на пароли

(Трябва да се направи схема на задачата. Моля някой, който разбира да помогне, защото нямам никаква представа от мрежи. Благодаря предварително.)
      • от Радослав Монов
        Здравейте колеги програмисти , също като вас и аз реших да се пробвам да се занимавам с програмиране.
        Аз съм студент в ТУ-Варна 2ри курс и както всеки друг преминавам през мъченията на преподавателите ,според които те щели да ми помогнат да се реализирам успешно.
        Във връзка с това ви пиша за помощ по проекта ,който ми е зададен.
        Условието е следното :

1.Съставяне на две динамични опашки с целочислени данни, съдържащи се във външен файл.
        2.Сортиране на елементите в опашките по метода чрез вмъкване.
        3.Формиране на нова структура списък и намиране на максималния елемент измежду елементите кратни на 7.
        4.Запис на изходните резултати във външен файл.
        Главна функция с  меню и проверка за състоянието на данните.

Всякаква помощ би ми била полезна. Благодаря предварително. 

По условие (1) не ми е ясно данните трябва да са предварително написани във външния файл и да се четат ли ?

• от KoKKinoU_FaN
        https://www.kaldata.com/forums/gallery/image/14370-/

Не мога да се сетя за по-добро описание на модерното човешко общество.
        Всички сме вперили глави в модерните телефони в очакване на още един "лайк".

Телефонът нарочно не е в средата на снимката, защото с това искам да покажа,
        че хората изместват фокуса от истински важните неща от живота.

Хора, не живейте за единия "лайк"!
        Радвайте се на природата, приятелите, любовите, семейството си.
        Лайковете минават и заминават.

Живейте сега, защото
        миналото няма да се върне,
        а бъдещето може и да не се случи.

Защо в желанието си да сме харесвани, ставаме все по-самотни?

И те така, Кире. Мисля че много се разприказвах.
        Който разбрал, разбрал.
      • от dossev_co
        Това подготвят милите ни бюрократи: http://www.justice.government.bg/15/

Държите вирус на компа? 2-10х.лв. глоба + затвор! Това подготвят в новия Наказателен Кодекс.
        наказанията са по-тежки от загубена информация на NATO примерно

Действия с вредна програма
        Чл. 421. (1) Който:
        1. създаде, придобие или държи програма, която може да затрудни или наруши функционирането на информационна система и която се разпространява автоматично и без знанието или против волята на потребителя;
        2. продаде, придобие или предостави, с цел използване или разпространение, или по друг начин предостави програма по т. 1;
        3. въведе в система или приведе в действие програма по т. 1,
        се наказва с лишаване от свобода до четири години и с глоба от две хиляди до десет хиляди лева.
        (2) Наказанието по ал. 1 се налага и на онзи, който създаде, придобие, предостави, държи или приведе в действие програма, която е предназначена за узнаване, заличаване, изтриване, записване, предаване, увреждане, разстройване, блокиране или използване по предназначение на данни от информационна система без съответно разрешение.
        (3) Когато деянието по ал. 1 или 2 е:
        1. извършено от лице, което действа по поръчение или в изпълнение на решение на престъпно сдружение;
        2. причинило значителни вредни последици,
        наказанието е лишаване от свобода до шест години, глоба от пет хиляди до петнадесет хиляди лева и лишаване от право по чл. 60, ал. 1 или 2.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.