Премини към съдържанието
FnTsTiC

Видео картата ми спря да работи и не знам защо

Препоръчан отговор

Значи преди около година и няколко месеца си купих готов сглобен компютър (чисто нов) , с когото досега никога не съм имал проблеми. Вчера когато си легнах всичко си работеше перфектно. Днеска когато станах обаче, установих че моята gtx 770 не работи въобще. Когато включа компютъра, той се пуска в 1024Х768 резолюция, вместо в максималната за монитора 1920Х1080. И не може да се увеличи от настройките. С помощта на няколко програми (Speccy и Gpu-Z), разбрах че се ползва "Intel Standart vga graphics adapter". Преди тези прoграмки показваха че се използва "Geforce Gtx 770". От биоса пробвах да избера за primary card да се използва pci-e, но всеки път като го рестартирам и влезна в биоса настройката се променя на Auto. Също така забелязах че съм оставил прозореца на стаята си отворен през нощта, а през него е валял дъжд върху кутията на компютъра (той стои точно под прозореца) и може и да е влезнала вода през дупките за проветрение. Като станах сутринта компютърът (отвънка) беше мокър. Вътре всичко е сухо. Не съм сигурен дали дъждът е имал ефект върху видео картата ми, защото всички други компоненти на компютъра си работят нормално. Надявам се някой с повече опит да ми помогне относно това защо видео картата ми не се включва.

Редактирано от FnTsTiC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Носи компютъра на сервиз, за да се види какво още освен видеокартата е пострадало или може да пострада. Ако е в гаранция още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Носи компютъра на сервиз, за да се види какво още освен видеокартата е пострадало или може да пострада. Ако е в гаранция още по-добре.

Тя е в гаранция (2-годишна), но не съм сигурен че гаранцията ще покрие това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тя е в гаранция (2-годишна), но не съм сигурен че гаранцията ще покрие това.

Няма значение. Ако е влязла вода вътре в компютъра трябва да се направи сериозна проверка на всеки един хардуер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.