Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

qnkov    27

Имам 40 инчов Arielli. Възможно ли е да се ъпдейтне това чудо, понеже постоянно някакви проблеми имам с него. Слагам му mp4 с AAC, изписва неподдържан файлов, пък друг mp4 с AAC, няма проблеми с него. Предполагам след един ъпдейт ще се оправи. Ама като цяло много кучи марка е май и не намирам информация за него. Някой да помага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

*LZ4JW*    15418

Имам 40 инчов Arielli. Възможно ли е да се ъпдейтне това чудо, понеже постоянно някакви проблеми имам с него. Слагам му mp4 с AAC, изписва неподдържан файлов, пък друг mp4 с AAC, няма проблеми с него. Предполагам след един ъпдейт ще се оправи. Ама като цяло много кучи марка е май и не намирам информация за него. Някой да помага?

Най-важното. Забравил сте да напишете точният модел. Накъде да проверяваме без модела какво може и какво не?

• Големина: 40 "
    • Технология: LED
    • Тунер: DVB-T/DVB-C MPEG4
    • Резолюция: FHD 1920x1080
    • USB медия плейър: .mkv; .ts; .mpeg4; divx; xvid; H.264; mp3; jpeg
    • Comb filter/ De-interlace
    • Интерфейс:
      • VGA Input
      • PC Audio Input
      • SCART Input
      • CI Input
      • CVBS and Audio R/L Input
      • Coaxial Output
      • Earphone Output
      • HDMI
    • " Слагам му mp4 с AAC, изписва неподдържан файлов"...
    • Не е упоменато, че се поддържа този формат от това, което намерих. Погледнете в описанието на телевизора какво е написано.А ъпдейт на телевизора евентуално може да се направи във сервиз. От прочетеното излиза, че Вие не можете да направите тази процедура.
    Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jonov    7917

Другия път заделете поне двойно повече пари и си купете телевизор . Нема такова нещо  " евтино и хубаво "  :)  . 

Ариели  :) турците са събирали части по земята , налипили са го на някакво шаси и са му турили фирма  Arielli и хайде в магазина за 300 лева .

ПП. Малий ...само телевизор не бях виждал с тоя бранд на магазин зора  :) 

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

ПП. Малий ...само телевизор не бях виждал с тоя бранд на магазин зора  :) 

Аааа, не така, да бъдем точни - Arielli е марка на "Магнум" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    jonov    7917

Тия боклуци съм ги виждал в зора  :)  и аз имам прахосмукачка такава .....ама като знам какво съм взел - нема да се оплаквам  ;) и не мисля да я ъпгрейдвам  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

Що бе, тури и една по-нова версия на операционната система, знайш ли как ще почне да смуче  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    qnkov    27

LED телевизор 4039 FHD - Arielli

http://www.bluemax.bg/led-televizor-4039-fhd-arielli-BGN

Ето линк към него. Дадох над 500 лева преди 1 година. Един път чете аудиото, друг път не, а формата на аудиото е едно. Или AC3, или AAC. Така и с видео файла. Може би има значение и как е ендкоднато видеото. Не знам. За DTS да не става въпрос, то май много тв-та не се справят с DTS. Не е чак толкова евтин, но - да, трябваше да подбера марката, но ето, че не съм. Предполагам, че с един ъпдейт на системата му, ще се оправят нещата, но не знам дали е възможно и дали има ъпдейти и от къде да ги изтегла. Не вярвам да е толкова трудно, че да не се справя. 

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9561

qnkov, телевизорът не е компютър. Не можеш да му сложиш какъвто си искаш софтуер. Слагаш само това, което ти се спуска официално от сайта на производителя. В твоя случай - производителят няма сайт :) . Така че по-добре не се опитвай. Може да стане по-добре, а може и по-зле.

Аз съм с Panasonic, за 1200 лв. И той е така - някои филми ги възпроизвежда, някои не. Зависи от релийза, от кодирането, от колко бърза е флашката, и от какво ли още не. Ама аз не го мъча. Сложил съм му последния официален фърмуер, и толкоз.

Като искаш пълна съвместимост, вържи го за компютъра с кабел, и ще ти свършат грижите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418

Май не си прочел постът ми! Не бил толкова евтин  - 500 лева струва един среден клас телефон , приятел. Искаш и DTS.  Трябвало е като купуваш, да знаеш какво ще ти трябва, а не да се сещаш след 1 година. Колегата в горният пост също ти е отговорил. Няма сайт за ъпдейти на тази фирма. А сам може да се увериш можеш или не - като погледнеш менюто на телевизора или с дистанционното, намираш ли такова меню.Както и да е.Аз съм ти написал каква е методиката, но явно нищо не си разбрал.

"А ъпдейт на телевизора евентуално може да се направи във сервиз,   в който разполагат с техническата документация на изделието. Това съвсем не е упътването, което са ти дали към телевизора. Този тип документация е за сервизна работа, а не за клиенти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    spielberg    670

Ами купи си един Андроид тв бокс, или Wd tv или, пък ако искаш съвсем евтино-един Ferguson ariva Т650i (няма и 60 лв.) и си гледай каквото искаш- Фергюсъна разбира се не поддържа DTS, но другите нямат проблем.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    qnkov    27

Щом не може, няма проблем. Като цяло пак си върши добра работа. Просто исках да избегна ръчните настройки, които правя на някои видеа първо на лаптопа, преди да ги кача на флашката. Моят телефон е над 500 лева, ясно ми е, че е евтин за тв, но не знаех дали може да го обновиш. 

Искам да попитам друго. Ако примерно ми налагва някое видео, по принцип 1080p, от флашката ли ще е проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15418

Щом не може, няма проблем. Като цяло пак си върши добра работа. Просто исках да избегна ръчните настройки, които правя на някои видеа първо на лаптопа, преди да ги кача на флашката. Моят телефон е над 500 лева, ясно ми е, че е евтин за тв, но не знаех дали може да го обновиш. 

Последно!

В менюто на телевизора срещаш ли такова, което да ти подсказва дали можеш или не можеш да правиш ъпдейт? Не се ли сещаш, че 98% от телевизорите, които се обновяват имат и интернет връзка. Не че не може през USB порта на телевизора, в който включваш "флашката" 

2. DTS! Каква ти е аудиотехниката? След като се пита, първо се дава да се разбере всичко за техниката, с която разполагаш. А ти след 3 дни написа едвам модела на телевизора.И ти предложиха добри варианти двамата колеги. Чети по-внимателно какво ти се отговаря. Да не вземеш сега да се обидиш. Аз се занимавам с телевизия 44 години!

"Ако примерно ми налагва някое видео, по принцип 1080p, от флашката ли ще е проблема?"

От телевизора и софтуерният плеар, включая и процесора на телевизора, което вече е хардуер. Модела е от 4-5 години, независимо че си го купил оня ден!

Вземи и прочети съветите на  руде бой"" и другият колега над моя  пост, че забравих ника му! "spielberg""

""Като искаш пълна съвместимост, вържи го за компютъра с кабел, и ще ти свършат грижите.""

""Ами купи си един Андроид тв бокс, или Wd tv или, пък ако искаш съвсем евтино-един Ferguson ariva Т650i ""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    qnkov    27

LZ4JW, за какво повтаряш нещо, което от първия пост разбрах и не съм искал още мнения за това? Отдавна се разбра какво може и какво не може. Много си нещо енергичен. Явно ти трябва да четеш по-внимателно постовете ми и кога съм приключил с една тема. :)  За лагването се оказа нещо от самото видео, защото пробвах други, на които нямам проблем. 

Благодаря за съветите и помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.