Премини към съдържанието
mental

Помощ със система за домашно кино

Препоръчан отговор

mental    0

Здравейте,

Не съм прекалено технически грамотен. Държа да го отбележа още в началото. Та, вчера си купих система за домашно кино, с идеята да не си купувам двд-та, просто да използвам озвучението. Системата е SONY DAV-TZ715. 5.1 Имам LED смарт телевизор SAMSUNG и лаптоп Lenovo G50. Проблемът идва от там, че не успявам да свържа нормално системата с телевизора, та дори и с лаптопа. Ще бъда благодарен на мнения и съвети как да действам. Поставям няколко снимки на самата система за да сте по-наясно. При нужда от допълнителна информация - ще я предоставя незабавно. Благодаря предварително.

post-184044-0-40452100-1435070341_thumb.

post-184044-0-04210800-1435070350_thumb.

post-184044-0-24736100-1435070359_thumb.

post-184044-0-14282500-1435070369_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази система има само един аудио вход!Това са двата жака,на които пише AUDIO IN.Предназначен за слушане на музика от външен източник,но възпроизвежда само два канала стерео.Всички колони 5.1 ще свирят само,когато възпроизвежда диск. HDMI out на системата  е изход към телевизор,за да предава образа и аудиото на него.Трябва ти такъв кабел,за да възпроизвеждаш звука от компютъра: http://hama-bg.com/files/thumb4_00030456abb.jpg   ,а за звук от телевизора към системата:http://hama-bg.com/files/thumb_CABLE-HAM3-43316_43316_-_Audio_cable_Cinch_-_Cinch,_1.5m_283.jpg

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Тази система има само един аудио вход!Това са двата жака,на които пише AUDIO IN.Предназначен за слушане на музика от външен източник,но възпроизвежда само два канала стерео.Всички колони 5.1 ще свирят само,когато възпроизвежда диск. HDMI out на системата  е изход,за към телевизор,за да предава образа и аудиото към него.Трябва ти такъв кабел,за да възпроизвеждаш звука от компютъра: http://hama-bg.com/files/thumb4_00030456abb.jpg   ,а за звук от телевизора:http://hama-bg.com/files/thumb_CABLE-HAM3-43316_43316_-_Audio_cable_Cinch_-_Cinch,_1.5m_283.jpg

Здравей, Димитър. Благодаря за бързия отговор. Сега ще ти опиша какво съм опитвал вчера и какви са резултатите. Ще кажа само още, че използвам телвизия на Мтел (сещаш се, с приемник), а до момента свързвах телвизора си с HDMI кабел към компютъра. Та, опитах със следния кабел (снимката е прикачена). Свързах приемника към телевизора, звукът тръгна, но само от предна лява и задна лява колона (център и десните колони си мълчаха стоически, само препукваха). Същото се случи когато свързах с този кабел директно лаптопа. Не знам дали другия кабел е същия, който ти си показал, с три чинча е (червен, бял и жълт), но до колкото съм запознат - червения и белия са за аудиото, а жълтия - за видеото. Когато свързах този кабел с телевизора - резултатът бе никакъв (и петте колони, барабар с буфера отново не отрониха никакъв звук). Ако е нужно - мога да приложа и снимка на задната част на телевизора ми, за да е по-ясна картинката. Допитах се до "експерт" (нарочно поставям кавички) и отговорът му беше, че съм се прецакал. (буквално)

Здравей, Димитър. Благодаря за бързия отговор. Сега ще ти опиша какво съм опитвал вчера и какви са резултатите. Ще кажа само още, че използвам телвизия на Мтел (сещаш се, с приемник), а до момента свързвах телвизора си с HDMI кабел към компютъра. Та, опитах със следния кабел (снимката е прикачена). Свързах приемника към телевизора, звукът тръгна, но само от предна лява и задна лява колона (център и десните колони си мълчаха стоически, само препукваха). Същото се случи когато свързах с този кабел директно лаптопа. Не знам дали другия кабел е същия, който ти си показал, с три чинча е (червен, бял и жълт), но до колкото съм запознат - червения и белия са за аудиото, а жълтия - за видеото. Когато свързах този кабел с телевизора - резултатът бе никакъв (и петте колони, барабар с буфера отново не отрониха никакъв звук). Ако е нужно - мога да приложа и снимка на задната част на телевизора ми, за да е по-ясна картинката. Допитах се до "експерт" (нарочно поставям кавички) и отговорът му беше, че съм се прецакал. (буквално)

И закачам снимката на кабела, че съм я пропуснал. :)

post-184044-0-02945200-1435075783_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този кабел с трите чинча не става.Трябва да е стерео само с два.Пак да кажа,че тази система има само стерео аудио вход,което означава,че от външен източник,ще свирят само предните две колони и субуфера.Това,че при теб са се обадили,само от предна лява и задна лява колона,означава че са разместени местата,където са свързани тонколоните.Прегледай описанието и си ги оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Този кабел с трите чинча не става.Трябва да е стерео само с два.Пак да кажа,че тази система има само стерео аудио вход,което означава,че от външен източник,ще свирят само предните две колони и субуфера.Това,че при теб са се обадили,само от предна лява и задна лява колона,означава че са разместени местата,където са свързани тонколоните.Прегледай описанието и си ги оправи.

Добре, това не прозвуча много приятно. Какъв е вариантът да мога да използвам пълноценно цялата система (и 5те колони плюс буфера). ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26965

...Пак да кажа,че тази система има само стерео аудио вход,.

Стерео чинчовете са за връзка към телевизор (свързване към AUDIO OUT на TV - затова са и отделени в TV панел), а от компютъра ще трябва да се прекара звука през HDMI.

Може би ще е нужен HDMI splitter

http://www.ebay.com/sch/i.html?LH_BIN=1&_nkw=hdmi+splitters&_sop=15

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Стерео чинчовете са за връзка към телевизор (свързване към AUDIO OUT на TV - затова са и отделени в TV панел), а от компютъра ще трябва да се прекара звука през HDMI.

Може би ще е нужен HDMI splitter

res_8873f9ad2124adf15728fa33785632c4_350

Да кажем, че мога да преживея да не слушам Ани Цолова и Виктор Николаев на 5.1 Но е желателно да гледам филмите от лаптопа (през телевизора) с пълното озвучение, както и музиката си. Поне това ми бе идеята с която си купих самата система. Какво е нужно да направя ? (Пак споменавам, че не съм особено технически грамотен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стерео чинчовете са за вход,но не само от телевизор,а и от всяко устройство възпроизвеждащо звук!А от компютъра няма как да вкара никакъв сигнал във HDMI- ИЗХОДА на системата.Написал съм ти го с главни букви,да се сетиш,че системата разполага единствено с HDMI-изход за подаване на сигнал към телевизор .

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Добре, в крайна сметка отново ще попитам - какви са ми опциите и какво трябва да направя ? Надявам се на по-пълен отговор от типа "отиваш и си купуваш еди-какъв-си кабел, свързваш го еди-къде-си" и така. В аудиосистемите съм доста бос и явно доста неща не са ми ясни. Просто искам да постигна ефекта, който целя. (Да мога да гледам филмите си от лаптопа през компютъра с пълното озвучение, музиката си - също). Ако успея и телевизията да прокарам на такова озвучение - идеално, макар да не е задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1566

5.1 звук може да имаш единствено ако гледаш филми със записан 5.1 сигнал. Или музика с 5.1 от диск. От компютъра или друг външен источник на сигнал няма как да стане /всъщност провери си дали няма опция за виртуално 5.1 от дистанционното - не ми се търси упътването за системата/.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    skalata_73    35287

Аз да не се изложа много, ама ми се струва, че това което искаш може да стане като си свържеш лаптопа с телевизора ( с HDMI), пуснеш филм (например) с 5+1 аудио, на тази ти системка и бучнеш тия кабеляци дето имаш-като ползваш на телевизора изхода за слушалки.И така мисля ще имаш звук от всички колони-като ползваш опцията Dolby-Prologic на системката.

По този начин звука няма да е истински 5+1, а симулация, но мисля така може да стане и да имаш звук от всички колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

5.1 звук може да имаш единствено ако гледаш филми със записан 5.1 сигнал. Или музика с 5.1 от диск. От компютъра или друг външен источник на сигнал няма как да стане /всъщност провери си дали няма опция за виртуално 5.1 от дистанционното - не ми се търси упътването за системата/.

Да, наясно съм какви филми трябва да са и какво трябва да е аудиото на самият формат. Проблемът не е в това. Вчера тествах системата именно с такъв филм, но звукът отново бе само от две от колоните, което предолага проблем със свързването (предполагам както Димитър по-горе обясни че самият приемник поддържа двуканален звук. Въпросът ми е какви са опциите ми, за да мога да накарам и петте колони да работят (когато става дума за филм с 5.1 аудио). Надявам се, че има начин преди финалния такъв, а именно - да търся друг ресийвър за колоните. Прикачвам ти все пак снимка на дистанционното.post-184044-0-30025400-1435079348_thumb.

Аз да не се изложа много, ама ми се струва, че това което искаш може да стане като си свържеш лаптопа с телевизора ( с HDMI), пуснеш филм (например) с 5+1 аудио, на тази ти системка и бучнеш тия кабеляци дето имаш-като ползваш на телевизора изхода за слушалки.И така мисля ще имаш звук от всички колони-като ползваш опцията Dolby-Prologic на системката.

По този начин звука няма да е истински 5+1, а симулация, но мисля така може да стане и да имаш звук от всички колони.

Точно това опитах вчера и резултатъ беше - чувах филмът само от ляво. Доста неприятно усещане, все едно си наполовина глух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1566

Сигурен ли си, че ползваш филми с 5.1 канален звук. Преднике колони не можеш да ги объркаш защото са високи. Другите също ги виж дали са си по местата /на системата са с различни цветове и няма как да се объркат/. Пусни на радио и ако не се чува от високите колони го връщай в магазина с гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Сигурен ли си, че ползваш филми с 5.1 канален звук. Преднике колони не можеш да ги объркаш защото са високи. Другите също ги виж дали са си по местата /на системата са с различни цветове и няма как да се объркат/. Пусни на радио и ако не се чува от високите колони го връщай в магазина с гаранцията.

Филмът бе AC3 релийз (до колкото знам - именно това са релийзите с 5.1 звук). Колоните са по местата си, като свързах приемника директно с телезизора и пуснах аудио тест - всяка една колона си работеше и то точно от мястото, на което трябва да бъде. Иначе и четирите колони са еднакви като размер. Друг е въпросът че като ги сглобявах ги направих всичките да са на една и съща височина.

Редактирано от mental (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    skalata_73    35287

Точно това опитах вчера и резултатъ беше - чувах филмът само от ляво. Доста неприятно усещане, все едно си наполовина глух.

Просто споделих, защото един комшия има подобна система и със сигурност използва изхода за слушалките на телевизора (понеже и тя е една такава елементарна и опростена откъм входове и изходи) и слуша някаква симулация на 5+1, но свирят всички колони!

Провери си правилно ли си вързал колоните, филма ти наистина ли е с 5+1 звук, ползваш ли правилно опциите на системката!

Аз за друго не се сещам.За по сложни свързвания да казват аудиофилите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се, че има начин преди финалния такъв, а именно - да търся друг ресийвър за колоните. 

Точно друг ресийвър е варианта,за да има звук през всички колони,но пак да повторя какво ти писа колегата AGD-само за филми със записан 5.1 сигнал! Другото е изкуствен компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

Точно друг ресийвър е варианта,за да има звук през всички колони,но пак да повторя какво ти писа колегата AGD-само за филми със записан 5.1 сигнал! Другото е изкуствен компромис.

За филмите - ясно. Опасявах се да не кажеш точно това. И да не ставам прекалено нагъл, но не искам отново да си го... нали... - някакви предложения за ресийвър ?

П.С. Впрочем, май скоро ще има ДВД приемник, нов, неупотребяван, ако някой иска да си купи ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9560

"Въпросът ми е какви са опциите ми, за да мога да накарам и петте колони да работят (когато става дума за филм с 5.1 аудио)"

Купил си си DVD. Какво ще кажеш за идеята да си запишеш филма на DVD диск, да го пъхнеш на съответното място, и да си го пуснеш с 5-канален звук? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

"Въпросът ми е какви са опциите ми, за да мога да накарам и петте колони да работят (когато става дума за филм с 5.1 аудио)"

Купил си си DVD. Какво ще кажеш за идеята да си запишеш филма на DVD диск, да го пъхнеш на съответното място, и да си го пуснеш с 5-канален звук? ;)

Ако трябва да сравним времето, което ще отнеме да си сваля филмът, да го запиша на ДВД и да го пусна на системата и времето, за което ще го пусна онлайн през торент - разликата е огромна. А и както споменах - не си купих системата с идеята да гледам филми на ДВД-та, а да използвам озвучителната система. (Понеже се оказа, че само аудио-системи 5.1 вече не се произвеждали, или поне аз не открих такива в 3те основни хипермаркета за техника в София)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1566

На радио къде чуваш звукът?

Тази система е направена така, че от външен източник на сигнал повече  от стерео или 2.1 не можеш да слушаш, пък и не е необходимо да разваляш музиката в 5.1. след като е записана като за 2.0.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    RudeBoy    9560

Извинявай, ама защо си си купил домашно кино, след като не смяташ да ползваш дискове на него?... Трябваше да е най-обикновена озвучителна система.

И ако искаш 5-канален звук, най-малкото на лаптопа трябва да имаш съответната звукова карта, и изходи. Иначе да клонираш 2-канален звук през 5 колони е безсмислено, както ти е писал и колегата преди мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mental    0

На радио къде чуваш звукът?

Тази система е направена така, че от външен източник на сигнал повече  от стерео или 2.1 не можеш да слушаш, пък и не е необходимо да разваляш музиката в 5.1. след като е записана като за 2.0.

На радиото сега опитах - чува се от 4-те колони, без център и буфер.

Извинявай, ама защо си си купил домашно кино, след като не смяташ да ползваш дискове на него?... Трябваше да е най-обикновена озвучителна система.

И ако искаш 5-канален звук, най-малкото на лаптопа трябва да имаш съответната звукова карта, и изходи. Иначе да клонираш 2-канален звук през 5 колони е безсмислено, както ти е писал и колегата преди мен.

Както споменах по-горе, обикновени 5.1 озвучителни системи не открих в трите основни хипермаркета за техника в София. А и също така от човек, занимаващ се с продажба на техника разбрах, че почти вече не се произвеждат само озвучителни системи от този тип, тъй като не е изгодно за самият производител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AGD    1566

Не мога да си обясня как на радио ще се чуват 4 колони без център и суб. Тука нещо е много нередовно в цялата система. Иди обратно в магазина да ти покажат как свири и ако твоята не е така я рекламирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    onogondur    3107

Има подобни системи, доста са застъпени. Някой Logitech. Или пък от нета Microlab или Edifier.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.