Премини към съдържанието
MayaV

Проблем с първо пускане на Xerox принтер

Препоръчан отговор

Купих си Xerox Work Center 3025. Принтер със скенер, лазерен, черно/бял. Днес най-накрая му дойде реда за инсталиране на драйвери. Инсталирах всичко за принтера и отделно за скенера. Връзката е USB. В края на инсталацията ме попита за тестова страница дали да пусне. Казах му да. Инсталацията приключи, а принтера не отпечата нищо. Пуснах и друг документ и пак не ще. Дава, че е прехвърлил към принтера 0 страници. Устройството е по подразбиране и компа го вижда. Даже показва дали принтера е заспал или не (има такава енергоспестяваща опция). Пуснах и скенера - също го вижда, но дава че не може да сканира, заради евентуално малко памет или проблем с устройството. Направих опит и с качване на драйвери за wi-fi връзка на лаптоп. Отново същата история - няма тестово печатане, няма и от документ. Памет има достатъчно и на двата компа. Погледнах и в раздела за проблеми в упътването и отхвърлих всички посочени там решения на проблема - и нищо.

Дайте някакви идеи от къде може да е проблема.

Друг проблем е изключването на самия принтер. Едно копче е за вкл./изкл. - включва си без проблем, но не изключва при натискане. Добре че има и друга опция за изключване през менюто на самия принтер, та не се наложи да го спирам от контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колко дълъг е USB кабелът, с който е свързан принтерът към компютъра? На кой порт е конфигуриран принтерът?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колко дълъг е USB кабелът, с който е свързан принтерът към компютъра? На кой порт е конфигуриран принтерът?

Кабелът е около 1,5 м. Беше си в кутията на принтера. Портът, който е чекнат в Properties на принтера e USB001 Virtual printer port for USB.

Редактирано от MayaV (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, - а дали сте нахнали всички ленти - от тонера от принтера ...

И принтера реагира ли по някакъв начин когато му пуснете страница?

С каква ОС сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, - а дали сте нахнали всички ленти - от тонера от принтера ...

И принтера реагира ли по някакъв начин когато му пуснете страница?

С каква ОС сте?

Махнах всички ленти, но не видях такива на самата касета, Пак проверих да не е останала няко - няма. Капакът е добре затворен. Принтерът си завърта в началото като го пусна. На панела му си светват съответните копчелъци. ОС е 7 Ultimate. Като пуснах скенера в прозореца за управление изписва Ready или Sleeping, демек има някаква връзка с компа и разпознава в какво състояние е.

По странното е, че не го подкарва и от лаптопа, на който му качих драйвера за безжичната връзка. Там ОС е 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А опитахте ли от самата МФ да пуснете да разпечатите нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мигат ли лампи по принтера? Това би означавало код за грешка. За чисто нов принтер ли си говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А услугата Print Spooler работи ли? Start->Run->services.msc

Не е зле да се проверят и регистрираните грешки в eventvwr.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В края на инсталацията ме попита за тестова страница дали да пусне.

Toва означава,че драйвъра е инсталиран правилно.Би трябвало да се появи съобщение с проблема,който не разрешава  да се копира.Провери пак правилно ли е поставена тонер касетата и дали е махната защитната лента!Друг проблем е,защо не иска да сканира!Има нещо,което пропускаш в инструкцията за първоначално пускане на принтера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пусни Configuration page от принтера и виж дали самостоятелно печати.

Ако да - пробвай да смениш кабела с друг и пак тествай.

Ако пак не стане пробвай на друг комп.

Ако пак не стане се се обърни за гаранция на машината.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отворих да видя servicies -  срещу print spooler пише started. Принтерът е чисто нов. Лампи не мигат като за грешка-свети зелено, че е готов. Това което ме притеснява е,че принтерът не реагира на три от бутоните на панела му - свети този за копиране, а под него е този за сканиране, но колкото и да го натискам не светва. А би трябвало при натискане в екранчето да се появи менюто за сканиране - не се появява. Другите неработещи бутони са за влизане в системните менюта, и в менютата на функциите. Затова и не мога да го пусна да си сканира и отпечата нещо без участието на компа. Чудя се дали да не деинсталирам драйверите и да ги кача  от сайта на производителя? Но това няма да повлияе на поведението на бутоните.

Как се пуска този Configuration page? май ще е от неработещите бутони?

Току що го пуснах да видя дали ще сканира, като натисна бутона scan се показва за малко прозорчето, което показва как върви процеса на сканиране, принтера се събужда, но после изчезва целия прозорец на програмата за сканиране и не се случва нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом не работят независимите функции за сканиране/копиране/за включване - направо в магазина, от където е купен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да отбележа за сведение, макар че не знам как се процедира в другите градове.

При закупуването на чисто нов принтер от "XEROX"" , последният се пробва в магазина и за вкючването му в къщи на компютъра идва техник за  всички манипулации. Искаш, не искаш - това е. Заплащане за тази услуга не се изисква. Попълва се и формуляр за модела с датата на инсталацията. Става въпрос за Велико Търново. Разбира се, който не иска, си е за негова сметка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно сте изключение във Велико Търново, но във Варна принтерите не ги пробват още по-малко идва някой да ти го инсталира - включително и ако марката му е XEROX.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом не работят независимите функции за сканиране/копиране/за включване - направо в магазина, от където е купен!

Дааммм....така ще стане, колкото и да не ми се искаше. Благодаря на всички за усилията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като се върне в къщи/офиса, моля, драсни два реда какво е станало!

Желателно (задължително) е в магазина да заведат в книгата за рекламации ситуацията.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно сте изключение във Велико Търново, но във Варна принтерите не ги пробват още по-малко идва някой да ти го инсталира - включително и ако марката му е XEROX.

Колега!

"Xerox"  се продава и поддържа от оторизираният сервиз "Булранг", който го има и във вашият град. Това си е още от комунистическо време. Ето ти адреса във Варна:  ул. "Македония" 59 - Наско Атанасов

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Посещението на адрес, инсталация и каквито и да е било манипулации се заплащат допълнително.

Единствено правят изключение машините от среден и висок клас, където е разбираемо защо.

Но замашина за 200 лева никой няма да ти дойде на крака, да ти го инсталира в къщи. Също и посещение в последствие в гаранционен срок също се заплаща.

Клиентът трябва да занесе дефектиралата машина там където я е закупил. Не в гаранционния сервиз, ако те препращат някъде, а там от където я е закупил. Търговеца е задължен да уреди въпроса със сервиза. Всички тези неща са описани подробно в закона за защита на потребителите.

Сега в Търново може да са добряци и да правят някакви реверанси, но по принцип не им влиза в задълженията.

Но зависи и кой е клиента. Ако е корпоративен клиент с много други машини е нормално да се правят подобни жестове.

Оторизирани сервизи на Xerox са не само Булранг. Оторизиран сервиз на Xerox са и Стемо и Колбис и др...

Отново искам да подчертая, човека не е длъжен да носи машината в сервиз. Трябва да си потърси правата в магазина в който я е закупил. Да я остави там и те да видят какво ще правят - ремонт ли, подмяна ли... да си контактуват със сервизи и прочие....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ситуацията при мен е малко по-различна, защото машината е купена от фирмата, с която имаме служебно договор за компютърни чаркове и подобните им. Утре ще се пробва колегата, който посредничи между нас служителите и въпросната фирма, да го пусне принтера, ако не се справи май той ще си контактува с тях за ремонтите. Така че ще си спестя разправиите, но може и да не разбера къде е бил проблема. Вече съм 99% убедена, че има повреда някаква, защото пак изчетох ръководството как трябва да се управлява като самостоятелно устройство без връзка с компютър и копчетата включващи съответните менюта просто не сработват. Странното е, че премигват при начално включване, а после не мога да ги накарам да светнат при натискане. Та така. Благодаря пак за идеите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемът е решен и от днес съм щастлив собственик на работещ принтер. Оказа се, че проблем няма, само тъпо ръководство за употреба. Днес с колегата го пуснахме в работата, той му даде на компа да си намери сам драйверите. И пак същото като вкъщи. Даже се обади на доставчика, че ще му го връща за ремонт. Взе го, а аз излязох да свърша нещо наблизо и ей то го нашия ми звъни след има няма 15 мин: "къде си, успях да го подкарам?". Та какво се оказа: при пускането най-напред трябва да се направят някои настройки от панела на самия принтер - език, парола за достъп и още някои. Всяка опция се потвърждава с ОК и минаваш нататъка към следващата. Да ама последната беше да се вкара някакъв телефонен номер на поддръжката. И аз такъв нали нямам и сигурно не съм му дала поредното ОК. Сигурно пет пъти ги правих тия настройки, но явно не съм ги завършила както подобава. А колегата нали не знае много много английски, цъкал на всички настройки ОК и накрая му изписало на дисплея Ready. Така пущината проработи. Вече всички бутони работят както следва. Не съм го пробвала само през wi-fi дали ще стане, щото в работата нямам рутер.
    Само не разбирам за чий им е трябвало на Ксерокс да направят бутона за изключване на принтера да почне да работи, чак след като се направят въпросните настройки. И толкова ли не можаха да драснат един ред в ръководството как трябва да завърши настройката. Пуснахме го работи си и сам и през компютър. Всички бутони вече реагират. Работи доста бързо и като самостоятелен копир.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честито. Значи си е имал процедура по начално установяване, която не е завършена. А телефонът на поддръжката мо же и да праща съобщениоя при аварии. Знам ли.

И да си ползваш безаварийно новата придобивка! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.