Премини към съдържанието
eskalibur_74

Може ли нова ДВД записвачка, да работи като външна на лаптоп Compaq Evo 610c?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам дали ще може да работи външна ДВД  записвачка, на стар лаптоп модел "Compaq Evo 610c" свързана с USB към лаптопа. И кой модел и марка са най-подходящи за него?

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви преходници какви 5 лева :) Тя нова е 52 лева  LG Външна DVD записвачка LG GP57EB40, Slim, 8x, USB 2.0, Черна, Retail (GP57EB40)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви преходници какви 5 лева :) Тя нова е 52 лева  LG Външна DVD записвачка LG GP57EB40, Slim, 8x, USB 2.0, Черна, Retail (GP57EB40)

Поиска преходник дадох му.По този начин може да включва и хард дискове.На мен ми върши доста работа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може пък автора просто да иска така да направи. Не е обяснил причините, но не е и длъжен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А дали ще стане за стария лаптоп "Compaq Evo 610c" , ще е ли съвместима с работата на неговия процесор и ОС. И има ли за под включване кабел с USB?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай, къде са 20 лева къде са 50 лева ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай, къде са 20 лева къде са 50 лева ?

да не говорим че ако има старо захранване от компютър може да ползва него и ще мине само с 10 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ух, чак сега разбрах какво точно пита авторът на темата. Както и да е:

Re: DVD Writer for Compaq Evo N610c?

‎11-02-2004 03:02 AM

any multibay removable drive should be supported by n610c - so DVD writers too

Това си е от форума на HP. Обаче приказката върви пред 2004 година както е видно. от цитата. Така че 100% гаранция няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама тук се пита за външна, а там (в HP) - за вътрешна

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама тук се пита за външна, а там (в HP) - за вътрешна

Знам, но пък колегата AlkatrazBG, е предложил просто дефектиралата оригинална записвачка да бъде отстранена(това не е трудна задача) и заменена с нова. Ако причината за темата е наистина възникнал дефект, това е добър начин за действие, вместо мъките по събирането на камара устройства, покрай външна записвачка, за да може тя да работи с този лаптоп. Аз в началото не бях разбрал уводният коментар и също търсих вариант да се оправя положението с устройство ползувано като външно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да уточня следното. Лаптопа е стар модел "Compaq Evo 610c" с вграден СД-РОМ , който не ме удовлетворява от гледна точка на възможностите за работа с него. Затова питам следното: По-добре ли е да му сложа вградена ДВД записвачка или да взема външна такава, която да я включвам чрез USB към компа. Ето това е въпроса. Моля дайте мнения!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А, значи старата оптика все още работи. Както и да е, тя подлежи на замяна. Води се "removable" в описанието. Просто се отстранява и на нейно място се монтира новото устройство.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На този лаптоп  CD-то е IDE   а всички нови които са за вграждане  са SATA . Най лесно е ако  не си намериш  читава  друга да си сложиш външна на USB.

410VGLFLKSL.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е, че след линковете към офертата за външна записвачка, вече няма никой. Не се сетих да проверя и вчера дали имаше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На този лаптоп  CD-то е IDE   а всички нови които са за вграждане  са SATA . Най лесно е ако  не си намериш  читава  друга да си сложиш външна на USB.

410VGLFLKSL.jpg

Може да намери втора употреба на добра цена, въпроса е дали автора го устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намирането на втора ръка IDE устройство няма да е кой знае какъв проблем, НО ........

Подмяната на IDE ОУ не е като при SATA вероятно е да се наложи барникане по фърмуера за да тръгне. 

Такова устройство ще е на поне 5+ години, така че не е ясно колко още ще изкара. 

Въпросният модел не е с някакъв изчанчен декоративен капак, така че проблема с бутона и отвора за авариино отваряне ще отпадне.

При взимане на ново външно устройство ще има ограничение от към трансфера през USB и няма да се ползват пълните възможности на ОУ.

Но пък за сметка на това ще може да се ползва и на всяко друго РС настолно или мобилно за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намирането на втора ръка IDE устройство няма да е кой знае какъв проблем, НО ........

Подмяната на IDE ОУ не е като при SATA вероятно е да се наложи барникане по фърмуера за да тръгне. 

Такова устройство ще е на поне 5+ години, така че не е ясно колко още ще изкара. 

Въпросният модел не е с някакъв изчанчен декоративен капак, така че проблема с бутона и отвора за авариино отваряне ще отпадне.

При взимане на ново външно устройство ще има ограничение от към трансфера през USB и няма да се ползват пълните възможности на ОУ.

Но пък за сметка на това ще може да се ползва и на всяко друго РС настолно или мобилно за в бъдеще.

ОК. Благодаря на всички много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.