Премини към съдържанието
eskalibur_74

Може ли нова ДВД записвачка, да работи като външна на лаптоп Compaq Evo 610c?

Препоръчан отговор

eskalibur_74    22

Здравейте!

Искам да попитам дали ще може да работи външна ДВД  записвачка, на стар лаптоп модел "Compaq Evo 610c" свързана с USB към лаптопа. И кой модел и марка са най-подходящи за него?

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

valyo_93    34

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4507

Какви преходници какви 5 лева :) Тя нова е 52 лева  LG Външна DVD записвачка LG GP57EB40, Slim, 8x, USB 2.0, Черна, Retail (GP57EB40)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valyo_93    34

Какви преходници какви 5 лева :) Тя нова е 52 лева  LG Външна DVD записвачка LG GP57EB40, Slim, 8x, USB 2.0, Черна, Retail (GP57EB40)

Поиска преходник дадох му.По този начин може да включва и хард дискове.На мен ми върши доста работа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Може пък автора просто да иска така да направи. Не е обяснил причините, но не е и длъжен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

А дали ще стане за стария лаптоп "Compaq Evo 610c" , ще е ли съвместима с работата на неговия процесор и ОС. И има ли за под включване кабел с USB?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505

Чакай, къде са 20 лева къде са 50 лева ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    valyo_93    34

Чакай, къде са 20 лева къде са 50 лева ?

да не говорим че ако има старо захранване от компютър може да ползва него и ще мине само с 10 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Ух, чак сега разбрах какво точно пита авторът на темата. Както и да е:

Re: DVD Writer for Compaq Evo N610c?

‎11-02-2004 03:02 AM

any multibay removable drive should be supported by n610c - so DVD writers too

Това си е от форума на HP. Обаче приказката върви пред 2004 година както е видно. от цитата. Така че 100% гаранция няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26887

Ама тук се пита за външна, а там (в HP) - за вътрешна

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Ама тук се пита за външна, а там (в HP) - за вътрешна

Знам, но пък колегата AlkatrazBG, е предложил просто дефектиралата оригинална записвачка да бъде отстранена(това не е трудна задача) и заменена с нова. Ако причината за темата е наистина възникнал дефект, това е добър начин за действие, вместо мъките по събирането на камара устройства, покрай външна записвачка, за да може тя да работи с този лаптоп. Аз в началото не бях разбрал уводният коментар и също търсих вариант да се оправя положението с устройство ползувано като външно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Здравейте!

Искам да уточня следното. Лаптопа е стар модел "Compaq Evo 610c" с вграден СД-РОМ , който не ме удовлетворява от гледна точка на възможностите за работа с него. Затова питам следното: По-добре ли е да му сложа вградена ДВД записвачка или да взема външна такава, която да я включвам чрез USB към компа. Ето това е въпроса. Моля дайте мнения!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

А, значи старата оптика все още работи. Както и да е, тя подлежи на замяна. Води се "removable" в описанието. Просто се отстранява и на нейно място се монтира новото устройство.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    AlkatrazBG    4507

На този лаптоп  CD-то е IDE   а всички нови които са за вграждане  са SATA . Най лесно е ако  не си намериш  читава  друга да си сложиш външна на USB.

410VGLFLKSL.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    1Force1    4389

Проблема е, че след линковете към офертата за външна записвачка, вече няма никой. Не се сетих да проверя и вчера дали имаше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505

На този лаптоп  CD-то е IDE   а всички нови които са за вграждане  са SATA . Най лесно е ако  не си намериш  читава  друга да си сложиш външна на USB.

410VGLFLKSL.jpg

Може да намери втора употреба на добра цена, въпроса е дали автора го устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pconline    3440

Намирането на втора ръка IDE устройство няма да е кой знае какъв проблем, НО ........

Подмяната на IDE ОУ не е като при SATA вероятно е да се наложи барникане по фърмуера за да тръгне. 

Такова устройство ще е на поне 5+ години, така че не е ясно колко още ще изкара. 

Въпросният модел не е с някакъв изчанчен декоративен капак, така че проблема с бутона и отвора за авариино отваряне ще отпадне.

При взимане на ново външно устройство ще има ограничение от към трансфера през USB и няма да се ползват пълните възможности на ОУ.

Но пък за сметка на това ще може да се ползва и на всяко друго РС настолно или мобилно за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    eskalibur_74    22

Намирането на втора ръка IDE устройство няма да е кой знае какъв проблем, НО ........

Подмяната на IDE ОУ не е като при SATA вероятно е да се наложи барникане по фърмуера за да тръгне. 

Такова устройство ще е на поне 5+ години, така че не е ясно колко още ще изкара. 

Въпросният модел не е с някакъв изчанчен декоративен капак, така че проблема с бутона и отвора за авариино отваряне ще отпадне.

При взимане на ново външно устройство ще има ограничение от към трансфера през USB и няма да се ползват пълните възможности на ОУ.

Но пък за сметка на това ще може да се ползва и на всяко друго РС настолно или мобилно за в бъдеще.

ОК. Благодаря на всички много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.